Skocz do zawartości

[rower] problem z kona hei hei (zwrot)


atvrider

Rekomendowane odpowiedzi

zacznę od tego że w 2012 kupiłem hei hei - po miesiącu połamałem ramę na prostej drodze, - przełożyli mi na nową z malowaniem supreme. Problem połamania ramy nastąpił w tym roku w lato połamałem ją drugi raz bez problemu co prawda trwało to prawie miesiąc przełożyli mi na nową ramę z malowaniem delux.

 

 

Niby geometria się nie zmieniła ale jeździ mi się o wiele gorzej i rower jest bardzo asymetryczny. No nie jest to co chciałem kupić co przymierzałem w 2012. Chciałbym odstąpić od umowy kupna sprzedaży - czy mam jakieś szanse by wyrwać od nich 100% wartości? NIby się wlicza amortyzacje zużycia roweru, części lecz jeżeli odliczą mi ze wszystkiego tak by wyszło z 3400zł to chyba sobie kupie klozet za to.... i do redbula na skok.....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy asymetryczny? Że rama krzywa czy co?

 

Jeżeli tak to jest wadliwa.  Jeżeli jest wadliwa, to w pierwszej kolejności masz prawo do żądania nieodpłatnej wymiany towaru na wolny od wad lub naprawy. 

 

Dopiero jeżeli okaże się, że to niemożliwe, wymagałoby nadmiernych kosztów lub wiązałoby się z nadmiernymi niedogodnościami lub sprzedawca nie wyrobiłby się z wymianą/naprawą w "odpowiednim czasie" możesz odstąpić albo żądać obniżenia ceny.

 

Czyli generalnie można, ale nie tak łatwo.

 

P.S. Wadę musisz zgłosić w ciągu 2 miesięcy od jej stwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...