Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ale podobno można też w Euro

 

Kluczem jest "PODOBNO". Rozkminiałem temat prawie pół godziny wisząc na telefonie z infolinia.

Już kulka razy na forum a raz w tym wątku pisałem o sposobach płatności i ewentualnej możliwości zaoszczędzenia kasy na zakupie Canyona ...

Chcesz zapłacić mniej (rozliczenie VAT) to zakupu musi dokonać firma posiadająca europejski NIP. 

 

Kupowałem w tym roku Canyona i też szukałem oszczędności ...

Chcesz zapłacić w euro to adres dostawy musi być w kraju gdzie euro obowiązuje :).

Kupujesz z dostawą do kraju raju to płacisz w złotówkach ... a różnica w cenie jak też już wielokrotnie pisałem to różnica w stawce podatku VAT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem rower bezpośrednio z siedziby w Niemczech, z tego co wiem to mają tylko jedno miejsce z którego wysyłają.

Polskie przedstawicielstwo jest tylko nazwijmy to biurem obsługi ...

Podejrzewam że otwarcie polskiego przedstawicielstwa było pokierowane też przepisami skarbowymi ...

Przecież taniej było by zatrudnić na infolini polaka mieszkającego w niemczech ... a jest tam ich niemało :)

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze zadzwonić żeby się upewnić, ale skoro derbixxx płacił w Euro to chyba można. Drążę temat bo zależy mi na tych 280 zł, zmienił bym sobie manetki za to na XT.

 

Cytat 1:

"Płatność przelewem
Odbywa się ona na podstawie otrzymanej na podany adres email faktury pro-forma. Aby utrzymać termin wysyłki roweru prosimy o płatność na 2 tygodnie przed podanym terminem wysyłki. Przelewy w PLN należy wykonywać na konto w Nordea Bank (przelew krajowy), podane na dole pro-formy. Przelewy w EUR przyjmujemy na konto w Sparkasse Koblenz (przelew SEPA)." źródło: https://www.canyon.com/pl/service/faq.html

 

Cytat 2:

"Jaki jest numer konta bankowego Canyon?

Nasz numer konta to::
 
Dla płatności w PLN:
Nordea Bank Polska S.A.
Nr konta: 91 1440 1101 0000 0000 1552 4308
 
UWAGA: jest to rachunek krajowy w PLN, przelewając pieniądze na ten rachunek prosimy o wykonanie zwykłego przelewu krajowego. Prosimy nie przelewać Euro na rachunek w Nordea Bank.
 
Dla płatności w EUR:
Sparkasse Koblenz
IBAN DE 88 57050120 0058000720
BIC: MALADE51KOB
 
UWAGA: Płatność w Euro wymaga wykonania przelewu SEPA z rachunku w Euro.
Please always state your customer and order number when making payment, so that the payment can be immediately allocated to your order."

 

żródło: https://www.canyon.com/pl/service/faq.html?c=19

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kartofel Ja kupowalem swojego canyona na przelomie grudnia i stycznia, placilem w zlotowkach, podobno cos sie zmienilo w pazdzierniku 2014 i juz nie mozna placic w euro. Po zapytaniu sie o opis na stronie uslyszalem, ze jest nieaktualny. Jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci zadzwon na infolinie, oni nie gryza ;)

 

PS. Wszelkie paczki przychodza i ew. wracaja do Koblenz

 

PS2. Jezeli ktos ma ambicje, to proponuje zaplacic z koronach norweskich, tam spectrl 7.9 kosztuje 7143 w przeliczeniu na pln ;)

Edytowane przez blebnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry KartofeL ale bredzisz ... Waluta nie ma nic do gadania ... Wszystko jest w obrocie wewnątrzwspólnotowym ...

 

Canyon naliczy ci cenę brutto ... Aktualnie jedyny organ upoważniony do zwrotu VATu to urząd skarbowy ...

Nawet jak kupisz canyona z niemieckim VATem i wymyslisz se zwrot tego podatku to US odda ci VAT niemiecki i z automatu wystosuje nakaz zapłaty podatku według stawki obowiązującej w polsce.

 

Jakby to było wykonalne to od kilkunastu stron tego wątku by wszyscy się chwalili ile to "zaoszczedzili" ...

 

Tak jak pisze Zyniu111 zakup na firmę z NIP EU to jedyny myk skarbowy ... Pisałem to na forum już kilkukrotnie ...

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem te informacje na stronie Canyona:

 

"Czy muszę płacić cło lub dodatkowe podatki po otrzymaniu roweru?

Przy dostawie do krajów Unii Europejskiej nie ma cła ani żadnych dodatkowych podatków czy opłat. Przy dostawie do krajów nie będących członkami UE wystawiamy faktury na kwotę netto (bez VAT) jednak pojawią się dodatkowe opłaty naliczone przez lokalne urzędy, np. cło."

źródło: https://www.canyon.com/pl/service/faq.html?c=19

Zadzwonię do nich, ale dopiero w poniedziałek będą mieć czynne.

 

@blebnik - bo do państw z poza EURO (tutaj miałem na myśli UE, a nie walutę, mój błąd, rzezniol przepraszam za niejasność) nie wliczają VATu do roweru, ale za to doliczone będzie cło, więc nie wiadomo czy wyszłoby korzystniej na koniec.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że zapłacisz za rower tyle ile widnieje na www pod modelem, który cię interesuje ...

Jakbyś mieszkał np. na Ukrainie to kupujesz rower w cenie netto, ale urząd celny i urząd skarbowy tego kraju naliczy ci dodatkowe opłaty w postaci cła i podatku od tej ceny netto.

Finalnie ten rower i tak będzie miał cenę brutto zgodna ze stawką ichszego VATu , ktora bedzie dodatkowo powiększona o cło.

 

Mieszkasz w Unii ... Na www wybierasz Polskę jako kraj wysyłki , potem model, który cię interesuje ... I masz wszystko jak na dłoni ... Właśnie tyle za ten rower przy zakupie na osobę fizyczną zapłacisz.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu kilka postów o płatności w euro/netto/brutto, wysyłce więc dodam coś od siebie. Rower kupiłem niespełna miesiąc temu więc informacje mam raczej aktualne.

 

1. Netto/Brutto

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i posiadasz europejski numer NIP i zakup jest na firmę, to transakcja odbywa się na tzw. wewnątrzwspólnotowej wymianie towarów czyt. nie płacisz VAT -> na @ dostajesz fakture z kwocie netto i taką też kwote masz wpłacić. Tak zrobiłem tak, zapłaciłem netto - za AL 6.9 wyszło mi z przesyłką 3642. Rower służy jako środek transporu w działalności. W przypadku gdy rower będziecie chcieli sprzedać, tj. wyprowadzić z DG będziecie musieli zapłacić VAT. 

 

2. EUR/PLN

Można płacić w EUR mieszkając w Polsce. Ja początkowo chciałem zapłacić w EUR i nikt nie widział w tym problemu. Najpierw dostajesz fakture proforma w PLN, piszesz do polskiego biura, że chcesz płacić w EUR, a oni odsyłają Ci przeliczoną proformę na EUR. Ja z tego nie skorzystałem, bo byłem tak najarany, że chciałem mieć rower jaknajszybciej i machnąłem na to ręką (teraz w sumie żałuję).

 

Proponuję tu kilku osobom zweryfikowanie posiadanych przez siebie informacji i nie wprowadzenie innych w błąd! Najlepszym źródłem informacji jest polska infolinia - pracują tam naprawdę spoko ludzie i pomagają/wyjaśniają jak tylko mogą.

Edytowane przez jepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania ...

 

Kiedy to było?

Bo z moich informacji wynika ze już się nie da (marzec 2015) .

 

Przeliczyli na euro kwotę brutto ze zlotowek po bierzacym kursie z polskim VAT'em czy dali w Euro cenę z niemieckim podatkiem ?

 

Bo cały czas rozmowa tyczy się potencjalnych oszczędności na podatku VAT.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożyłem 12 marca, rower był u mnie 20 marca.

 

Tak jak pisałem - przeliczenie koniec końców nie doszło do skutku - chciałem mieć rower jaknajszybciej u siebie. Ale wystarczyło wymienić jednego dodatkowego maila.

 

EDIT: odgrzebałem maile. Canyon Polska:

 

Jeśli chce Pan fakturę na kwotę netto, możemy ja wystawić w EURO. W innym wypadku musi być PLN.

 

Wynika więc z tego, że zapłacić w euro mogą osoby, które kupują towar w kwocie netto (wewnątrzwspołnotowa wymiana towaru) czyt. kupują "na działalność gospodarczą" i posiadają NIP-UE.

 

Naprawdę jak ktoś ma jakieś wątpliwości niech dzwoni na infolinie.

Edytowane przez jepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol - mi cały czas chodzi o oszczędność na przeliczniku PLN/EUR żeby wymienić walutę po lepszym kursie w kantorze internetowym zamiast bezpośrednio po kiepskim kursie u Canyona, spróbuję się dowiedzieć w poniedziałek, czy można im przelać pieniądze bezpośrednio w EURO czy też nie.

 

na Vacie wiem, że nie zaoszczędzę, a wspomniałem tylko o tym, bo blebnik napisał, że w walucie norweskiej jest dużo taniej (dlatego, że na stronie jak się wybierze Norwegię to podają cenę bez VATu, bo bo nie wliczają VATu do państ z poza EU)

 

@jepek - teraz trochę rozwiałeś wątpliwości, wynika z tego, że nie da rady zaoszczędzić

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że...

Biorąc pod uwagę różnicę w podatku Canyon rower który kupiłem przelicza aktualnie po 4,02 zł za 1 €.

Nie wiem skąd teoria o niekorzystnym kursie ... Canyon dość szybko aktualizuje ceny do bierzacego kursu.

Mój Canyon jest teraz jakieś 300 zl tańszy niż w dniu zakupu.

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz www z lokalizacją Niemcy ... Czytasz ich cenę euro ... Odejmujesz 19% niemieckiego VAT ... Do wyniku czyli ceny netto doliczasz Polski VAT czyli 23% ... Masz cenę brutto na Polskę ...

Przelaczasz www na Polskę, czytasz kwotę zł, dzielisz przez wyliczenie w euro w wyniku masz kurs przeliczenia.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, faktycznie wychodzi korzystnie, nie pomyślałem wcześniej o fakcie w różnicy VATu w Niemczech i Polsce.

W takim razie nie opłaca się w ogóle kombinować, tylko robić przelew w PLN.

 

Dzięki Panowie (w szczególności rzezniol) za rozwianie tych dywagacji raz na zawsze.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...