Skocz do zawartości

[hamulec tarczowy] Piszczy


kubarum11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma dokładnie ten sam problem z haulcami avid bb5 wyczyszciłem tarczę rozpuszczalnikiem klocki też po czym klocki przytarłem trochę papierem ściernym wyjechałem może 3 razy było ok  i nadal piszczą jak hamuje . :/

Edytowane przez LUTY123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedźcie się raz w porządnym błocku to przestaną... Polecam gruby papier ścierny, koło 500-1000 a nie papier wodny lub 4k który wygładza powierzchnie i nadaje jej lustrzany połysk -_-'

Do tego rozpuszczalnik na tarczy - najlepiej taki który odparowuje nie pozostawiając żadnych frakcji na niej, zaraz po odtłuszczeniu przejechać się i świeże klocki porządnie wytargać na umytej tarczy. 

 

Pierwszy raz słyszę o czyszczeniu porowatych klocków rozpuszczalnikiem.

Edytowane przez Juraleona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@kubarum11

Ja do czyszczenia tarcz w BB5 i BB7 używam Motorex - pomaga na dłuższy czas. Niektórzy z powodzeniem używają preparatów do czyszczenia kuchenek, silników, zwykłego "Ludwika" albo czystego alkoholu (toż to czyste marnotrawstwo! ;) ) Możesz też spróbować "wypalić" klocki w piekarniku, jeśli są zatłuszczone, ale najlepiej będzie kupić nowe.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przejedźcie się raz w porządnym błocku to przestaną... Polecam gruby papier ścierny, koło 500-1000 a nie papier wodny lub 4k który wygładza powierzchnie i nadaje jej lustrzany połysk -_-' Do tego rozpuszczalnik na tarczy - najlepiej taki który odparowuje nie pozostawiając żadnych frakcji na niej, zaraz po odtłuszczeniu przejechać się i świeże klocki porządnie wytargać na umytej tarczy

Dzięki zrobię tak w weekend a w sprawie klocków były brudne w jakimś smarze i w celu wyczyszczenia urzyłem rozmuszczalnika ale następnie zjechałem je papierem tylko nie wiem dokładnie jakim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich warunkach piszczą? Cały czas? Teraz pogoda jest niefajna. Dopóki nie rozgrzeję trochę tarcz to też mi piszczą. Jest potężna wilgoć za oknem i "przylepia" do wszystkiego. Jeżeli jedziesz szybko bez konieczności używania hamulca za często, patrz proste odcinki bez zbytnich zjazdów, to prawdopodobnie będzie piszczał.

Przyhamuj tarcze ostrzej kilka razy jak nie pomoże to czyszczenie potrzebne.

Często czytam o czyszczeniu tarcz w płynie do naczyń. Kurcze przecież one wszystkie mają jakieś olejki, ekstrakty, nawilżacze, kremy itp. do "ochrony" dłoni. Nie wpłynie to negatywnie? Bo etykiety płynów brzmią bardziej "tłusto" niż tarcza mogła by się sama zabrudzić;)

Ja używam MoTip do usuwania tłustych zabrudzeń. Nie tylko do tarcz;) Całkiem sprawnie działa

O taki: http://www.motipdupli.pl/img/komis/000552.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm odnosnie plynu do mycia naczyn, ja uzywam plyn plus do tego splukanie woda.

Tarcza pod palcem naprawde ciagnie.

Zakladam tarcze, klocki, gorka, kilka hamowan i jest brzytwa.

Gdyby nie pomagalo zmienilbym koncepcje :)

Po za rowerem dzialam sobie w warsztacie samochodowym, i mam dostep do roznych srodkow odtluszajacych.

na razie zostaje przy plynie bo pomaga, wiec po co kombinowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No tego ... zależy co kto ma na myśli, na postoju, czyli z prędkością 0 km/h na zaciągniętej klamce moje kamulce też skrzypią i to głośno, Na pewno każdy shimanowiec tak robi. jeżeli nie piszczy podczas jazdy, hamowania znaczy sie, to jest ok. Oczywiście można zmieniać klocki az sie znajdzie te jedne jedyne nie powtarzalne ... ale kto ma na to kasę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Benzyna ekstrakcyjna ... ja rozpuszczalnikami nie ruszam tarczy, jak już płyn do mycia silników, nie znam nazwy albo papier i woda, ścierny papier ofc. Moje popiskują, taka ich uroda, hamują jak powinny, zrywają plomby, ale zajęczą po piszczą trochę ... tak to już jest, naprawdę ciche i dobre klocki sa bardzo drogie a i to nie ma 100% pewności że będzie cisza. 

 

W tej materii powtarzalność jest trudna do osiągnięcia o ile siła sie zgadza to dźwięk już nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi zaczęły piszczeć po myciu roweru różowym płynem Muck off, na ich stronie i wszelakich sieciowych filmach i informacjach wyraźnie znalazłem że można tym też myć hamulce. A mycie te to mam na myśli opsikanie całego roweru tym specyfikiem (pięknie schodzi błotko), nie spryskuję jakoś specjalnie tarcz tylko ogólnie koła ale wiadomo zawsze trochę poleci.

 

muck off ma też taki zółtawy płyn do mycia napędu i tam wyraźnie już napisali, żeby ni myć nim hamulców.

 

Wyjmę klocki, przelecę papierem i odtłuszczę tarcze, zobaczymy na ile czasu pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Mod Team

 

 

Czy ten typ tak ma i czy znacie jakies klocki pasujace do BB7, ktore podczas deszczu sa cice?


Ten typ tak ma, a już wybitnie podczas deszczu. :) Możesz popróbować z organicznymi klockami, które na pewno będą bardziej ciche od metalicznych, ale też będą się szybciej zużywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...