Skocz do zawartości

[hamulec] Problem z odpowietrzeniem Hayes Stroker Trail


KEPA1911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odpowietrzeniem Stroyker Trail'a, kiedy to zrobię to hamulec ciągle jest miękki i słabo hamuje... 

Proszę o jakiś dobry poradnik odnośnie tego modelu, filmy na Yt już przestudiowałem kilka razy ale jedni mówią by pompować lekko klamką a drudzy że nie ruszać jej nawet. Oczywiście poruszam klamką, kierownicą. Czy na klamce muszę strzykawką zasysać czy mogę po prostu bez tłoczka jak przykręcić tak jak to robię teraz? I powietrze się traci ale ciągle coś jest nie tak. Proszę o pomoc, to moje pierwsze hydrauliki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec pompujesz klamka do czasu lekkiego ruszenia się tloczka w strzykawki. I powinno byc dobrze ja tak swoje odpowietrzam i sa twarde ... Oczywiscie w hayesach jeszcze jest kwestia klockow dla przykladu na przod kupilem polmetale i okazaly się kompletna porazka, także tylko metale moim zdaniem.

 

No i nie zapomnij prztloczyc przez nie ze dwa razy tego oleju by dobrze je wyczyscilo..

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak :

 

Wkręcam strzykawke przy klamce i zakładam wężyk na odpowietrznik . Otwieram odpowietrznik i przepycham płyn od zacisku do klamki pomagając sobie troche strzykawką przy klamce .

 

Zamknij odpowietrznik . Teraz sztrzykawką przy klamce ciągnij za tłok aby wyciągnąć powietrze przy klamce w międzyczasie opukując ją np śrubokrętem .

 

Tym sposobem klamka jest mega twarda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze ze kazdy ma opracowana swoja technikę odpowietrzania tego modelu, jedni przekrecaja klamke inni nie. Ja tylko tyl odkrecam i wciskam tloczki reszta to już przepuszczanie 2 krotne plynu i ostatnie koncowe takowanie z wciskaniem klamki tak by czuc ze zaczynaja się lekko ruszac tloczki i koniec :P

 

 

 

Tak z ciekawosci co ile wymieniacie plyn ??

 

 

 

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, zrobiłem zgodnie z Waszymi poradami i wyszło :) Strzykawka do klamki i odciągałem powietrze, 5ml od doły do góry i odsysanie :P Tylko nie pompowałem klamką, nawet jej nie ruszałem... ale myślę że jest okej. Jutro jazda próbna, kiedy koło z centrowania przyjedzie :))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby odpowietrzyłem i klamka ładnie chodzi ale... no właśnie, klocki już swoje przeszły i tarcze też, może opowiem. A więc kupiłem ten rower od kolegi który miał go nie wiem skąd ale gdy go kupiłem całe dosłownie całe zaciski były wysmarowane jakimś smarem.... klocki też ... i tarcze... Ja to przywróciłem do porządku ale nie wiem czy wymycie i wypalenie klocków coś jeszcze dało im, czy sie jeszcze nadają.... przedni całkiem dobrze hamuje nawet sporo okładziny ale nie zablokuje koła ani nie stanę na przednie. Tył słabiej bo okładziny "przepalone" przy wypalaniu do tego bardzo cienkie już, i chyba się zaczęły kruszyć :/ Kupić nowe klocki? Czy wyjeździć te i wtedy? Mogę wrzucić zdjęcia, i tarczy też jeśli potrzeba. I dodam że przedni zacisk rozbierałem cały ponieważ jeden tłoczek nie wychodził równo. To naprawione, tyłu nie ruszałem. To moje pierwsze hydrauliki :/

Edytowane przez KEPA1911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Hayesy też nigdy nie były "żyleta". Może taka ich specyfika.

Jeżeli klocek się kruszy to na bank już czas na niego. Szkoda żebyś uszkodził tarczę, a czort wie co taki połamany klocek może wyczynić.

Zanim zainstalujesz nowe dobrze, ale to dobrze odtłuść tarczę. Potem kilka ostrzejszych hamowań i będzie git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe klocki - chodziażby a2z półmetaliczne lub metaliczne ashimy. Oryginalne hayesowskie metaliki są dość słabe jeżeli nie są mocno rozgrzane

 

Moje hayesy trail przy tarczach 180 / 160 sprawiały że mocniejsze szarpnięcie za klamke przez nie doświadczonego jeźdzca równało się OTB.

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...