Skocz do zawartości
TPD

[Serwis] SR Suntour Raidon-RLD

Rekomendowane odpowiedzi

TPD

Witam posiadam  powietrzny amortyzator suntour raidon rld moje pytanie brzmi jak go rozkręcić wyczyścić i czym najlepiej go nasmarować i czy przed rozkręceniem trzeba spuścić z niego powietrze jak by ktoś miał cały poradnik to móglby się nim podzielić przeszukałem tak mi się wydaję cały internet i nie znalazłem poradnika takiego jaki mnie interesuje

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puklus

A jak ci nie pasują poradniki jakie znalazłeś to nic prostszego, sam sie pobaw i zrób poradnik :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TPD

2i

Puklus mi bardziej chodzi o to żeby przeczyścić same golenie,zimeringi i nasmarować pytanie czym i jak sie dostać do goleni mam to robić bez powietrza w amortyzatorach czy może być

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

Budowa cepa jest bardziej skomplikowana niż konstrukcja tego widelca. 

Spuszczasz powietrzne (jest tam kilka atmosfer, więc nawet jeśli nie zamierzasz rozbierać komory powietrznej, lepiej wyrobić sobie taki nawyk), luzujesz dolne śruby, wbijasz je młotkiem i odkręcasz do końca, zdejmujesz dolne golenie.

Jak wykręca się tłumik, masz wyjaśnione wyżej, tu masz budowę sprężyny powietrznej: http://www.youtube.com/watch?v=n5BgLgXHtSM Jeśli chcesz wyczyścić także lewą górną goleń od wewnątrz, musisz wykręcić korek.

Jeśli przy skręcaniu będziesz miał problem z dolnymi śrubami, które nie chcą się dokręcić, możesz lekko "dmuchnąć" w komorę powietrzną. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jasinski21444

Nie trzeba spuszczać powietrza jeżeli nie otwieramy komory powietrznej - znam to z autopsji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

No nie trzeba. Ale jak robić porządny serwis, warto podejść do tego porządnie. 

I przepraszam, komora powietrzna w Raidonach ma odrobinę inną konstrukcję. Taką jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=njdHkam5CGA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TPD

2i

Fentih dzieki wielkie bo zobaczyłem filmik od Puklusia to troche było inne :) uwazam za rozwiązane 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

W tamtym nagraniu masz instrukcję (de)montażu tłumika. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bender999

Poszukuję uszczelnienia do komory powietrznej Raidon 32mm. Jak myślicie, dobiorę to w sklepie z uszczelnieniami czy tylko oryginał wchodzi w grę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Co konkretnie: tloczek; oring korka zaworu powietrza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta