Skocz do zawartości

[hamulce] pasta miedziana


marian4323

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie smarowania pasta miedziana klocka - klocek to plytka i material scierny, czy smarujac go od strony plytki trzeba bardzo uwazac zeby nie przesmarowac widocznego przez "dziury" w plytce elementu ciernego - czy mozna po tej stronie smarowac jak leci? Czy ten material cierny jest w stanie "przyjac" taki smar i zatluscic sie od strony tarczy? To moze byc jedyne wytlumaczenie dlaczego moje nowiutkie klocki po prostu nie hamuja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz  musisz to nałóż naprawdę małą ilość, jeżeli nałożyć sporo to przy wkładaniu klocków na miejsce możesz sobie zapaskudzić zacisk hamulca. Co do nowych klocków i braku siły hamowania, daj im trochę pohamować albo przetrzyj trochę delikatnym papierem ściernym i następnie rozpuszczalnikiem.

 

Nie znalazłem lepszego zdjęcia, tu możesz zobaczyć na podstawie innych klocków jaka to jest mała ilość smaru według mnie.

http://img708.imageshack.us/img708/7584/zacisktyl15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rowerowych hamulcach ten smar nie ma zastosowania.

 

Jeżeli nałożysz go na tył klocka to olej mineralny, który jest nośnikiem miedzianego pyłu, przeniknie na drugą stronę okładziny. Można potem zaobserwować okrągłe plamki na powierzchni ciernej - ich układ idealnie odpowiada otworom w blaszce podstawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rowerowych hamulcach ten smar nie ma zastosowania.

 

Jeżeli nałożysz go na tył klocka to olej mineralny, który jest nośnikiem miedzianego pyłu, przeniknie na drugą stronę okładziny. Można potem zaobserwować okrągłe plamki na powierzchni ciernej - ich układ idealnie odpowiada otworom w blaszce podstawnej.

 

aha, i to by sie zgadzalo - zapaskudzilem sobie zupelnie nowe klocki :)

 

kapalem je razem z tarczami w roznych plynach odtluszczajacych (do hamulcow, uniwersalny) - ale nic to nie pomogla

 

przeczytalem ze takie klocki mozna wypalac (sa to metaliki avida) - czy parokrotne wsadzenie ich w zywy ogien kuchenki gazowej moze pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam pytanie o smar do tłoczków. Chciałbym w sezonie postojowym rozebrać hamulce Juicy 3, Elixiry CR i HT m785. Przy ich składaniu, będę potrzebować smar do tłoczków + oringi. Czy ten smar do tłoczków to jest ten sam stosowany w branży motoryzacyjnej przy układach hamulcowych? Domyślam się, że tak. Jednak wolę najpierw zapytać się o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ATE Bremszyllinder po 2 latach zaczął się krystalizować.  Zdecydowanie lepiej użyć pasty Avida lub zwykłej polskiej pasty do tłoczków.

 

 

Wniosek mam taki, że po ATE tłoczki zaczynają się zacierać.

 

Oczywiście wszystkie pasty są przeznaczone do hamulców na DOT, nie na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem pasty z pierwszego linku Andrew, głównie z powodu, że "ATE Brem..." było ciężko dostać od ręki i była za duża tuba jak na rower.
Ale z tego co pamiętam ATE było wtedy polecane, trochę mnie dziwi, że teraz jest inaczej. W każdym razie jeśli chodzi o pastę MALWA, żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem, a kosztuje grosze. Jeśli chodzi o motoryzację to z tego co się orientuję, to inna szkoła mówi, żeby żadnych past nie używać i składać zaciski po prostu na płyn hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...