Skocz do zawartości

[Hamulce]Hygia SLP - tragedia


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Miałem kiedyś historię z hayesami nine, po skróceniu przewodu i założeniu "oryginalnej" oliwki, wyjechałem na ulicę żeby sprawdzić jak hamuje, przycisnąłem i nagle puf przewód wystrzelił z klamki rozbryzgując dot'a pięknym pióropuszem.. no nic pomyślałem że coś zrobiłem źle.. druga oliwka, drugie podejście, tym razem już w domu, niby naciskam, naciskam i ok, no to pomyślałem że przyduszę tak jak czasem w sytuacjach awaryjnych i nagle przewód trzask znowu wystrzelił z klamki...

Wniosek? Hamulce do d....

Ale ale skoro wcześniej działały? Wydobyłem starą oliwkę z uciętego przewodu, zamontowałem.. i ? Działało idealnie przez lata...

Teoretycznie oliwka była oryginalna, od dystrybutora, teoretycznie do tego modelu a z jakiegoś powodu nie działała.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak dzisiaj doszły do mnie niby oryginalne końcówki od pana Sebastiana z Extremebike, i o dziwo kształt baryłki różni się od tego co miałem w hamulcach - wtf !?. Pstryknę jutro fotkę dla porównania. Nowa końcówka jest tak jakby bardziej ostra z jednej strony, dodatkowo ma przetoczenie, którego baryłka, która była na starym przewodzie nie miała... .



Coraz bardziej zastanawia mnie fachowość Extremebike - poza tym na plus muszę tym razem ocenić kontakt z panem Sebastianem, który nie zlał mnie a szczegółowo wszystko wytłumaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>doooopy<<<< nie tolerujemy na forum takich słów! mrmorty

Przepraszam, że sie wtrącam i odrobinę nie na temat - a to niby dlaczego? Słowo nic nie wyszło (o, jednak cenzura)  zostało publicznie i oficjalnie użyte już przez Melchiora Wańkowicza w „Karafce La Fontaine’a” i jakoś nikomu korona z głowy nie spadła. Chyba, że modowi idzie o zniekształcenie, czyli "dooopa" zamiast po prostu i po polsku "nic nie wyszło (cenzura)":) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce zrobione, problemem według mnie była na odwrót zamontowana baryłka (ostrą końcówką miałą być do śrubki dociskowej a była na odwrót, stąd przewód giął się). Mimo to niesmak do hamulców pozostał i idą na sprzedaż - jeżeli ktoś byłby chętny na hample o wadze < od XTR kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obiecane zdjęcia?

 

 

Pstryknę jutro fotkę dla porównania. Nowa końcówka jest tak jakby bardziej ostra z jednej strony, dodatkowo ma przetoczenie, którego baryłka, która była na starym przewodzie nie miała... .

 

No nie wiem, czy ktokolwiek chciałby kupić te hamulce po tym co tutaj napisałeś. :D

 

BTW.

 

Poza tym samodzielny montaż hamulców podnosi koszt zakupu - osprzęt do odpowietrzania, płyny. 

 

 

Jak Ciebie słucham to widać, że pracujesz w serwisie. Próbujesz nadać serwisowi rowerów nadprzyrodzonych zdolności. Wszystko można robić we własnym zakresie. Ta teoria, że samemu jest drożej może być prawdziwa (i to i tak nie zawsze) jeżeli zakładamy, że kupujemy wszystko oryginalne jak producent każe co jest bzdurą i naciąganiem ludzi, że np. płyn, smar czy cokolwiek innego może być tylko oryginalny, bo inaczej grozi to wybuchem atomowym. Popieram Maniak'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Jak Ciebie słucham to widać, że pracujesz w serwisie. Próbujesz nadać serwisowi rowerów nadprzyrodzonych zdolności. Wszystko można robić we własnym zakresie.

Problem w tym,że nie każdy chce lub potrafi . Lub po prostu wychodzi z załozenia,ze od tego jest serwis ,żeby z niego korzystać.

Poza tym z lektury ( nawet pobieżnej ) naszego Forum wynika,że coraz większa grupa rowerzystów korzysta z serwisu - bo tak jest łatwiej i czyściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ciebie słucham to widać, że pracujesz w serwisie.

 

 

 

Nie "słuchasz" mnie  :)

Co wychodzi taniej: kupić w sklepie cały, przygotowany do montażu hamulec z przyciętym do Twoich potrzeb przewodem (zakładamy że sprzedawca umie i chce prawidłowo odpowietrzyć hamulec), czy dostać go w częściach - zaciski, przewody, końcówki, klamki i do tego kombinować/kupować zestaw odpowietrzający plus płyn? Warto byłoby uwzględnić w tym momencie posiadanie lub nie umiejętności wykonania tego zabiegu - jednym wystarczy papierowa instrukcja, innym informacje na forum a komuś trzeciemu film instruktażowy - a czwartej osobie brak odwagi mimo tego, by wykonać taki montaż. Do tego powinieneś mieć na uwadze że niektórzy nie chcą zamienników i czują się pewniej stosując "oryginalne" płyny, np DOT "Avida", czy "mineralny Shimano". 

Ta "teoria" nie jest możliwa - to prawda - czyba że te wszystkie dodatki dostaniesz w prezencie, lub je posiadasz. Zazwyczaj jednak ktoś początkujący nie ma nic z dodatków.

 

 

Niestety to prawda, ale nie od tego jest forum, żeby radzić komuś, aby wybrał się do serwisu.

Nie, forum jest od tego by sugerować ludziom różne rozwiązania a nie od tego żeby odstraszać ich od serwisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...