Skocz do zawartości

[Lampka przednia] Oświetlenie do 50zł


Vojteck

Rekomendowane odpowiedzi

W tym budżecie z czystym sumieniem mogę polecić poniższy zestaw

 

http://fanlidla.pl/gazetka/2013.09.09.sport.rower/11741,Zestaw,lampka,rowerowa

 

 

Używam cały czas jeszcze poprzedniej wersji tego zestawu z nieco inną lampką tylną. Tryb świecenia ciągły.  (moje akumulatory do 12 godzin wytrzymywały, baterie niemal dwukrotnie dłużej)

 

Przód - jasna dioda, zasilanie 4xAA (mogą być akumulatory), tył -  2 x AAA

 

Przód bardzo dobrze oświetla drogę.  Zdarzyło mi się kilka późnych powrotów i  jazda  z prędkościami ok. 30 km/h  po zupełnie nieoświetlonych odcinkach dróg (rower szosowy) nie była jakimś wyzwaniem dla tej lampki). 

 

Tył świeci nie jakoś przesadnie ale go widać.  Cena z bateriami 35 zł. 

 

W teren przednia lampka wydaje się trochę za słabo mocowana (nie mam tu własnych doświadczeń, używam jej na szosie)

 

 

 

ukłony i uśmiechy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem do testu ten zestaw oświetlenia z Lidla - lampka przednia po 21 na nieoświetlonych ścieżkach rowerowych umożliwia w miarę spokojną jazdę, póki co nie gibie się, ale jakąś podkładkę muszę jednak dołożyć po za lekko da się nią manipulować góra dół - po wybojach na raz daje w asfalt raz w oczy:) Tylnia ma zapięcie gów*** na szczęście pasuje mocowanie starej lampki z zestawu MERIDA HL-MD008, który mi wcisnęli gdzieś w gratisie więc zamieniłem i jest idealnie. Za te pieniądze zestaw całkiem OK i świeci na pewno lepiej niż ten z Meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i summa summarum kupiłem takie coś: http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-t6-1000-lm-komplet-rowerowy-zoom-i3597361686.html

 

Na razie się sprawdza. Świeci jasno, widać psy i słupy :-)

W dodatku widać też mnie!

 

Ostatnio bowiem jechałem ze swoim robaczkiem świętojańskim na przedzie. Zapadał zmierzch dopiero, więc ciemno nie było, ale to nie przeszkodziło kierowcy wymusić na mnie pierwszeństwa tak, że o mało co nie wjechałem mu w bok. Myślę, że gdybym miał mocniejszą lampę, to nie doszłoby do tego "konfliktu drogowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...