Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem roweru pojeździłem po sklepach, poszukałem w internecie i doszłem do wniosku, że wybiorę któryś z tych:

 

Producent "BH":

- A15S over-x 470

- A20S over-x 480

 

Producent "Arkus":

- ARKUS VIP 901 T /21"/

- ARKUS VIP 801 T /21"/

 

Chodzi mi szczególnie o jazde po górkach w lesie, po mieście, - jednym słowem coś wytrzymałego na pare latek. Szczególnie chodzi mi o informacje o firmie BH bo o serii arkusa - vip jusz sobie poczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te rowerki beda takie wytrzymałe i na lata to nie wiem, ja bym dozbieral i kupił Unibika Evolution, albo Kellysy sa tanie na allegro, bo jakos to BH nie bardzo, na forum chyba jest 1 taki rowerek, i to chyba wyższa półka, daj jakies linki do tych BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie te BH, a Arkusy tez nie bardzo, porozglądaj sie po sklepach, moze gdzies beda wyprzedarze na jakies Kellysy albo Unibiki

a ile wytrzymuja to hmmm, jak nie bedziesz skakał to moze cos tam wytrzymie, ale rewelacji raczej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecałbym Authora Solution SX. 1099zł. Osobiście Gianta jakoś nie trawię, ale to moja czysto subiektywna opinia

 

Argumenty za authorem:

obręcze: Alex Rims DM18 a nie "czarne ze srebrnymi ściankami 26x1.5", 36H'

hamulce: TEKTRO 37AL a nie 'aluminiowe, czarne typu V'

piasty: QUANDO a nie 'aluminiowe z szybkozamykaczem 36H'

 

i wiele innych. Oczywiście porównianie do sierry. Opis tego roweru istnie jak z supermarketu :) 'rama alu, hamulce alu, obręcze czarne' - jakoś to do mnie nie przemawia. Czemu nie ma producentów poszczególnych komponentów? Czyżby Giant miał coś do ukrycia? Źródło: Dane Sierry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby sierra była na shimano to się nie opłaca kupować, lepiej kupić coś innego?

Kasy wiecej niz 1100,- nie bede miał :)

Pewnie kupie:

-Unibike - Mission (wątpie czy bede miał na Evolution)

-BH - A20S over-x 480

-Author - Solution SX (tylko wygląd taki nieciekawy wedlug mnie, a o producencie nic nie wiem a samo

brzmienie nazwy zle sie mi kojarzy)

-Giant - Sierra (zależy czy bedzie ta na Sramie)

 

 

 

Bardziej myślę o Giant Sierra i BH A20S over-x 480 (Czy jakość tych dwóch jest porównywalna?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego te BH wydają ci sie marne? Mógłbyś podać przyczyny? Pare osób polecało mi te BH i nie wiem co o tym myśleć... :)

 

 

 

A co do sierry: Rowerek jest na tyle wytrzymały żeby kilka lat często można nim było jeździć po lesie ale tak lekko ekstremalnie z górek (ostre zakręty, duża prędkość, dziurawe ścieżki od 10cm-50cm, korzenie, itd.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia wyglądu - to co na zdjęciu, a to co w realu to zupełnie 2 bajki :) Na żywo Author Solution mi np bardzo sie podobał. Widziałem wersję czerwono białą, 19,5', fajny rower jak na mój gust, którym pojeździsz bez problemów jakiś czas. Po sezonie - dwóch wymiana amora zapewne ( jak w każdym rowerze z niższej półki ). Wtedy bike się troche podniesie, co uczyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych roweruch BH które podałes, co to wogóle za osprzet, taki makrokeszowski, ja bym ich nie kupował, na pewno Author bedzie lepszy.

 

wczoraj na allegro widziałem super rowerek, na ramie Hawk, osprzet LX, bez amora, mostek, kiera i sztyca Truvativ, rok uzywany za 700zł, gdybym miał kase bym go zaraz brał, dzisiaj juz go nie ma, chyba ktos kupił, bo była fajna okazja.

 

o jest: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84644587

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Unibika jakoś nie mam przekonania.

A jeździłeś chociaż czy nie mam przekonania "bo nie" ??

O ile dobrze pamiętam author solution nie ma wymiennego haka więc zrezygowałbym z zakupu, fajny jest ten hawk z allegro...

A co do Unibike'a to przynajmniej nie ma w nim żadnych komponentów "no-name", ale cena powyżej możliwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gianta Sierra ma mój kumpel! Rower sprawuje się świetnie! Amorek troche za twardy, ale sztywny i dobrze się jeździ! Szkoda tylko, że na shimano, ale IMO nawet jakby nie był na Sram'ie to ja bym brał! (wole tego Gianta a niżeli Authora)

 

 

PS. BH nie bierz! Dlaczego? Bo osprzęt shimano sis tourney mówi sam za siebie!

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś chociaż czy nie mam przekonania "bo nie" ??

 

Źle ująłem...Unibike mi się po prostu nie widzi z wyglądu ,oraz renoma marki nie jest tutaj tak wyrobiona ...wiem ,wiem ,wiem ...tłumaczenia głupiego. Jest trochę racji w twojej wypowiedzi ,ale ja mogłem od razu napisać o co mi chodzi..sory. Nie twierdzę ,że to zła marka i że produkuje jakieś "złe" rowery...ale mając gotówkę na nowy rower nie wybrałbym produktu tej właśnie Unibika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...