Skocz do zawartości

[Trasa, android] Nawigowanie po ustalonej trasie


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jeździłem z google maps na androidzie, ściągałem sobie wcześniej przez wifi mapki offline i nawigowałem po nich...Jedynym problemem jest to, że muszę zapamiętywać trasę, gdzie, jak skręcić...Przy dłuższych i mniej znanych trasach to trochę kłopotliwe - karteczki ze wskazówkami itp...

 

Jest jakiś sposób żeby wyznaczyć sobię trasę którą chce się jechać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam obecnie z MyTrails, programu w którym także ściągniesz mapy offline, a dodatkowo możesz wgrać sobie ślad trasy w postaci pliku gpx. Pozostaje kwestia śladu trasy, ale to można sobie przygotować w innym programie.

Takich programów, jak MyTrails, na Androida jest mnóstwo. KaMap, Locus.

Brakuje mi w MyTrails nawigacji krok po kroku, niczym w nawigacji samochodowej ;) Nie wiem jak jest w innych programach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam obecnie z MyTrails, programu w którym także ściągniesz mapy offline, a dodatkowo możesz wgrać sobie ślad trasy w postaci pliku gpx. Pozostaje kwestia śladu trasy, ale to można sobie przygotować w innym programie.

Takich programów, jak MyTrails, na Androida jest mnóstwo. KaMap, Locus.

Brakuje mi w MyTrails nawigacji krok po kroku, niczym w nawigacji samochodowej ;) Nie wiem jak jest w innych programach.

runtastic road bike.

Ściągasz sobie mapy na telefon np. przez wifi, zaznaczasz trase którą chcesz jechać i prowadzi Cie do celu offline;) chyba że masz pakiet internetowy to nie musisz nic sciągać.

Trasy możesz dodawać sobie z pozycji telefonu lub (co jest dla mnie wygodniejsze) z komputera... Możliwość kożystania z map offline jest tylko w wersji pro.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do wyznaczania tras Trekbuddy. mapy są fajne ale trzeba je kupić. Natomiast jakoś nie potrafię sobie wyobrazić że nawigacje rowerowe gadają - skręć w prawo itd. Z reguły nawigują one po mapach które nie są wektorowe ?(tak jak samochodowe) tylko są takim obrazkiem w tle przez co można bez problemu jechać tam gdzie nawigacja samochodowa drogi nie widzi. Ale za to nawigacja rowerowa nie ma pojęcia że właśnie jesteś na skrzyżowaniu stąd nie może zapodać komunikatu. W trekbuddy są tylko do zaznaczenia kolejne punkty nawigacyjne i telefon sygnalizuje wibracja że się do niego dotarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam trekbuddy, mapy robię sam ale prawda jest taka, że nie jest to najwygodniejszy program w kwestii interface'u brak przyjaznej opcji powiększana map, osobiście uważam, że przegrywa z MyTrails który sam ściąga mapy a ze ścieżkami pozwala chyba nawet na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z TrekBuddy połączonego z MOBAC. Na Bikemap.net wytyczam sobie trasę przejazdu, ściągam utworzonego gpx'a na komórkę. W MOBAC zakreślam interesujący mnie obszar, oraz zakres powiększeń i tworzę w ten sposób atlas z kilkoma skalami, który też ląduje na komórce. Potem wystarczy odpalić TrekBuddyego, załadować mapę w interesującej skali, załadować gpx, żeby jechać po wyznaczonej trasie i w drogę. Dla mnie całkiem wygodna kombinacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OsmAnd

Locus takiej opcji nie ma.

 

Tapatalkowane n7

Jak nie ma jak ma. Możesz sobie trasę w gpx importować, eksportować, wyznaczyć, narysować i co tam jeszcze chcesz. A potem wybrać głos i nawigować do woli.

Kupa śmiechu jak cie Yoda prowadzi.

Nie korzystam, ale wypróbowałem. Więc jest.

 

~wysmyrane z galaktykiiii via ciapciak 4 beta~

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locus prowadzi Ciebie po punktach, prowadzi to dużo powiedziane wskazuje kreską, gdzie jest punkt po którym masz jechać według śladu.

Osobna opcja jest nawigacja z opcją głosowych wskazówek tutaj ta działa jak każda inna czyli Locus sam ustala trasę między punktami.

 

 

Tapatalkowane n7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do wyznaczania tras Trekbuddy. mapy są fajne ale trzeba je kupić. Natomiast jakoś nie potrafię sobie wyobrazić że nawigacje rowerowe gadają - skręć w prawo itd. Z reguły nawigują one po mapach które nie są wektorowe ?(tak jak samochodowe) tylko są takim obrazkiem w tle przez co można bez problemu jechać tam gdzie nawigacja samochodowa drogi nie widzi. Ale za to nawigacja rowerowa nie ma pojęcia że właśnie jesteś na skrzyżowaniu stąd nie może zapodać komunikatu. W trekbuddy są tylko do zaznaczenia kolejne punkty nawigacyjne i telefon sygnalizuje wibracja że się do niego dotarło.

 

I tu jesteś w dużym błędzie :)

Istnieje program do przygotowania trasy, nazywa się ConvWPT. Za jego sprawą TrekBuddy przemówi do Ciebie i powie gdzie skręcić, nawet w środku lasu :) Przykładowy plik gpx do nawigacji głosowej jest tu: http://rower.antemon.pl/trasy/ploszczyna

Oczywiście samo się nic nie zrobi, trzeba przygotować ślad i mieć wgrane głosy, ale reszta działa wybornie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...