Skocz do zawartości

[v-brake] gumowa klamka na klockach bbb


Lumperator

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiełm do swoich SD7 okładziny bbb 4-function (modem Quadstop BBS-12). Od razu wydawały mi się bardziej masywne od innych wsówek. Po włożeniu do szufladek i zainstalowaniu klocków w hamulcach pojawiłs się efekt gumowej klamki. Próbowałem ustawić na różne sposoby, tak jak się też zaleca przednią stroną bliżej obręczy lub zupełnie równolegle, ale za każdym razem klamka nie kończy skoku, tylko wciska się dalej. Po godzinnych bojach zauważyłem, że okładziny nie trzymają się sztywno w szufladce, tylko lekko gną. Stare RimWrangler od początku były sztywne, pamiętam, że trójfukcyjne Meridy też problemów nie sprawiały. A tu taki zonk. Może po prostu sąto okłądziny dedykowane pod szufladki BBB, a na moich nie chcą stabilnie siedzieć? Chyba, że coś źle robię :/

 

eed26dfaf2c1057a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli wszystko poza tym sprawne to znacz, że taka specyfika tych hamulców. Ten typ tak ma najwidoczniej. Wymień na inne, albo się przyzwyczaj. Mimo, że są bardziej gumowate mogą lepiej hamować. Nie mówię też, ze musza, ale nic na to nie poradzisz. :D Dosyć duże są i spore wycięcia są, więc może stąd ta gumowatość. Ja swoje teraz mam już zajechane to te mi się wydają takie wielkie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco pogrzebałem i ustawiłem klocki pod trochę innym kątem. Czuć już moment zakończenia, ale to wciąż nie jest to. Aczkolwiek hamują mocno. Może odwdzięczą się pracą w deszczowe dni. Niby spełniają 4 zadania. Zobaczymy ile w tym prawdy :)

 

1. Oczyszczanie obręczy z brudu

2. Usuwanie wody

3. Hamowanie

4. Zapobieganie piszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...