Skocz do zawartości

[rower] Unibike Expert - opinie


Deith

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dzisiaj w fabryce Unibike'a(mam przyjemnosc mieszkac w miescie gdzie produkuja te rowery :]), rozmawialem dzisiaj z szefem na temat experta. Dowiedzialem sie rzeczy o tyle ciekawej, ze rama wazy 1200 g 19 cali(alu 7005). I teraz nasuwa sie moje pytanie czy rowery tej klasy cenowej nie szukajac daleko kona blast, gf wahoo, kelly's magnus czy cube aim posiadaja rame podobnej wagi? Oczywiscie jak znam to forum znajdzie sie kilkunastu ktorzy powiedza ze liczy sie rama i napis na niej a w ogole to najlpiej kona tyle czy podwojnie cieniowana rama unibike jest wiele od nich gorsza? Bo co swiadczy o ramie? jej trwalosc i waga. Co do trwalosci to moje nastepne pytanie jezdzi ktos na tej maszynie? Nie mowiac juz o tym ze expert ma pelne deore co na tym poziomie cenowym wielki wyczyn. Znajda sie pewnie i tacy ktorzy powiedza ze daja tylko osprzet dobry, oszczedzaja na ramie. Chcialbym jednak zauwazyc ze unibike nie ma prawie czegos takiego jak posezonowa przecena, nie to co gary ze z 4000 w sezonie kosztuje 2k po sezonie.

 

Gdybym sie juz zdecydowal na experta mam problem co do amortyzatora, ktory moge bez problemu zamienic, a wiec co lepsze ROCKSHOX JUDY J3 100mm z remote'm czy MARZOCCHI MZ RACE tyle ze bez blokady. Wiele lepszy ten marzocchi? Interesuje mnie jednak blokada bo dojezdzam jeszcze do szkoly codziennie (11km w jedna strone) po asfalcie.

 

Nastepne pytanie: Jak sie ma expert do np krossa level a6 i a4? Mowie tu wzglednie o ramie. Oba kross maja na pewno gorszy osprzet ale czy nadrabiaja rama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem dzisiaj z szefem na temat experta. Dowiedzialem sie rzeczy o tyle ciekawej, ze rama wazy 1200 g 19 cali

To nieprawda , otóż posiadam ramę Flite (to samo co Expert) i rama ta waży w rozmiarze 19" dokładnie 1780 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ustalilem liste rowerow, ktore chcialbym zebyscie porownali i powiedzieli, ktory najlepiej kupic do XC jak i asfaltowania sie do szkoly(nienawidze autobusow :():

1.wczesniej juz wspomiany expert na v-brake'ach

2.Kona Fire Mountain

3. Cube Aim

4. GF Wahoo

5.Kross A6

6.Merida Matts sport 300- V

7. Kelly's Magic ( mam tu oferte z 2005 jest nawet odpowiedni rozmiar ramy:tu, ale model z 06' wydaje sie lepiej wyposazony np Rock shock Judy J2, mozna by poczekac do przecen...)

A wiec ile one waza, ktory ma najlepsza sportowa rame, no i ktory najlepiej jesli wazy np za duzo nadaje sie do latwej i nie za drogiej wymiany czesci?

A prosilbym nie wypowiadac sie na temat naklejek na ramach. takim specjalistom juz podziekujemy. Rower ma byc do jezdzenia, a do tego zawsze mozna go blotem schlapac :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez: Nie masz racji, mam katalog jak i bylem w ich sklepie. Oglaszam wiec wszem i wobec ze istnieja 2 experty na v-brake'ach(shimano deore) i na tarczach(Avid juicy 5). Tak tez mozna wybrac te 2 amory, bo w expercie disc w katalogu jest rockshox judy j3 a w expercie marzocchi mz race ale mowia ze mozna je bez problemu zamienic a o doplatach nie wspominali.

 

a i na punkt 8. powinnien powedrowac SCOTT Reflex 30 albo 40 na v-brake'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z 2005 czy 2006, ale dostalem w poniedzialek katalog i sa tam oby dwa. Inna sprawa wie ktos ile jest gwaracji na rower i rame? (Na to pytanie mozna odpowiadac przy kazdym z wczesniej wymieninych rowerow na liscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez wszystko fajnie pieknie, tyle ze tego u mnie nie sprzedaja w miescie, wiec nie bede sie mogl przymierzyc do ramy. A ghost ma rozmiary jakies dziwne 20,5 i 22. Do tego jak wszedzie nie podaja masy. grr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze musialbym dolozyc ze 3 stowy bo jeszcze musza mi to jakos wyslac...

Choc danych mam malo co do wagi to jednak wydaje mi sie ze Magic Kelly's wychodzi bardzo dobrze ze swoja waga 13,06 kg. a kosztuje z wysylka 2200zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...