Skocz do zawartości

[ból] ból wątroby


Michau

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kiedy zrobilem 150 km w srednim dla mnie tepie podczas jazdy zaczela mnie polec watroba,nie mocno ,ale czulem lekkie klucie co przeszkadzalo.To bylo 2 dni temu...a dzisiaj dalej przy glebszych wdechach i przy dotyku boli...czy watroba moze bolec od wysilku? :blink: co zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kiedy zrobilem 150 km w srednim dla mnie tepie podczas jazdy zaczela mnie polec watroba,nie mocno ,ale czulem lekkie klucie co przeszkadzalo.To bylo 2 dni temu...a dzisiaj dalej przy glebszych wdechach i przy dotyku boli...czy watroba moze bolec od wysilku? :blink: co zrobic??

 

iść do lekarza

zdrowia życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może masz zespół Gilberta - przyjrzyj się białkom oczu po dużym wysiłku,

jeśli lekko żółkną - to znaczy że wzrósł ci poziom bilirubiny we krwi

jest zupełnie niegroźny defekt genetyczny wątroby, ale może pobolewać

po wysiłku lub głodówce - wtedy można lekko się zażółcić (żóltaczka podprogowa)

 

ps. jeśli bóle się powtarzają to nie ma na co czekać trzeba skoczyć do lekarza

i zrobić testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał przeponę. Po dużym wysiłku może boleć. To się nazywa "kolka" :)

 

A tak poważnie to znam przypadek pęknięcia śledziony podczas dużego wysiłku. Koledze pękła podczas biegu na 10 km na zawodach. Zszedł z bieżni i usiadł, a po czterdziestu minutach stracił przytomność. Na szczęście była karetka na miejscu. Gdyby to się stało na treningu pewnie by już nie żył.

Nie lekceważ takiego bólu jeśli jesteś pewien że to nie kolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...