Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem. Z Mbike interesująco wyglądał Shottas, tylko rama trochę mi się nie podoba  :sweat: , o specu wyczytałem, że są dobre, ale w modelach "niższych lotów" dużo się płaci za naklejkę.

 

Co do innych marek...co tu dużo mówić, te wydały mi się najbardziej korzystne w kwestii jakości do ceny.

Zależy mi też, żebym w przyszłości mógł wymieniać zjechane komponenty zamiast rower.

 

Chyba faktycznie najlepszym kryterium będzie przejażdżka ;)

Edytowane przez rolkarz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi też, żebym w przyszłości mógł wymieniać zjechane komponenty zamiast rower.

 

Jeśli tak do tego podchodzisz to może lepiej kupić Specialized poejeździć trochę i za około 600zł wrzucić do niego  nowe manetki, przerzutki z wyższej półki (slx a nawet wyżej by się coś znalazło), później pomyśleć o korbie i widelcu ale to w odleglejszej przyszłości. Rama powinna doczekać wszystkich tych zmian bez żadnego problemu. Ja sam zostałem nakierowany na Rokhoppera 29" (2999zł) bo jest dobrą bazą do upegarde'ów w w rozsądnej cenie:)

Edytowane przez Kubeu84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów!

Ja powiem tyle - za niewiele więcej niż 3000 pln można wyszarpać Scale 960, z obecnego rocznika.

Wystarczy dobrze potargować się w rowerowym, realnie można zejść do ok 3900 brutto (cena katalogowa 4690)  a potem wziąć fakturę na zaprzyjaźniona firmę i odliczyć vat. 

wtedy rower kosztuje nas około 3200 netto.

Popytajcie, poszperajcie... na pewno ktoś ze znajomych ma firme i taki manewr jest do zrobienia.

Co więcej taki właściciel też ma korzyść - odlicza dochodowy.

Pozdrawiam

P.S. Scale 960 naprawdę jeździ wyśmienicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I to jest rozwiązanie, które muszę poważnie przemyśleć! 

 

Bo ostatnio nawet patrzyłem sobie na 960 i na Cube'a Acida, osprzętowo różnica niewielka (jak na moje oko) poza ramą, która jednak na plus dla scotta jak dla mnie. A cena...różna :)

 

Dzięki wielkie za to rozwiązanie, poważnie pomyślę w tym kierunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam toszke mniejszy budżet niż założono w temacie ( 2500 PLN) ale czy Cube ACID DISC 29 : http://www.cube.eu/hard/cross-country/aim-disc-29/ będzie dobrym wyborem?

 

Wzrost petenta 186 / waga 105kg

Planowane przejazdy okolo 100 km/tydzień

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez SoPPeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam toszke mniejszy budżet niż założono w temacie ( 2500 PLN) ale czy Cube ACID DISC 29 : http://www.cube.eu/hard/cross-country/aim-disc-29/ będzie dobrym wyborem?

 

Wzrost petenta 186 / waga 105kg

Planowane przejazdy okolo 100 km/tydzień

 

Pozdrawiam!

Wiem, że masz tylko 2500 ale jakby dobrze pogadać ze sprzedawcą to może Cube Analog 29 by sie znalazł za 2500. Normalnie chodzi koło 2699zł. Więc warto by potruć sprzedawcę.:) Analog o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałębym obejrzeć co to za accent.

wpadł mi do oka jeszcze Northtec Cayon SLX 29" - ogółem fajny mogę go mieć za 2250 osprzętowo( wedle mojej wiedzy - dość skromnej) bije na głowę cuba.

 

Jest jeszcze to i próba zbicia trochę z ceny. Z tego jednak co wiem - nie ma na niego gwarancji i jest przywieziony od kumpla kumpla...

 

http://allegro.pl/rower-rithey-haro-flight-line-xc-performance-nowy-i3328651276.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów tak, jak większość osób w tym temacie szukam roweru do 3-3,5 tys. zł Główne miejsca po których się poruszam to lasy i bezdroża, raz na jakiś czas trafi się wypad w góry oraz na maraton. Wzrost to 189cm, noga 90cm, waga ok 80kg. Do tej pory miałem Unibike 

 

Rowery jakie wpadły mi w oko to:

 

Ghost 2920 http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,5707,brand%3D5%26offset%3D40

Kona Mahuna 2013 http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,5558,brand=86

 

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów tak, jak większość osób w tym temacie szukam roweru do 3-3,5 tys. zł Główne miejsca po których się poruszam to lasy i bezdroża, raz na jakiś czas trafi się wypad w góry oraz na maraton. Wzrost to 189cm, noga 90cm, waga ok 80kg. Do tej pory miałem Unibike 

 

Rowery jakie wpadły mi w oko to:

 

Ghost 2920 http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,5707,brand%3D5%26offset%3D40

Kona Mahuna 2013 http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,5558,brand=86

 

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdro

 

Kolego Kone można dostać sporo taniej na wyprzedaży sklepu ski-team.:) jednak chyba tam jest niebieska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na osprzęt kony (prócz hamulców) to ogólnie tragedia jest nawet jakby  kosztowała to 2800:/ za tą cenę to troche mało ma.
TEn Ghost w czerni wygląda przyjemnie, osprzęt jak za tą cenę wydaje się OK. Ale nic o nim nie słyszałem więc się obszerniej nie wypowiem:)

Edytowane przez Kubeu84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłem wychodziło mi koło 95cm. Na stronie Canyona jest też dobór ramy gdzie każą zmierzyć i rozpiętość ramion i tułowia, to też sobie zrobiłem i wynik był jednogłośny, największa rama. U nich to chyba 22' było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję kupić rower za 3000-4000 tyś zł max. 

Mam 194 cm wzrostu. 109 kg wagi. 

Możecie coś polecić.

Będę wdzięczny za każdą propozycję. 

Wolałbym rower obejrzeć przed zakupem. Lokalizacja: woj. dolnośląskie.

Interesują mnie tylko nowe rowerki.

Pozdrawiam Paweł

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję kupić rower za 3000-4000 tyś zł max. 

Mam 194 cm wzrostu. 109 kg wagi. 

Możecie coś polecić.

Będę wdzięczny za każdą propozycję. 

Wolałbym rower obejrzeć przed zakupem. Lokalizacja: woj. dolnośląskie.

Interesują mnie tylko nowe rowerki.

Pozdrawiam Paweł

 

 

mam nowego focusa 29er na sprzedaż więc jak jest ktoś chętny to priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam roweru dla żony. Aktualnie jeździ na Kross TransPacifik z 2012. Rower głównie będzie jeździć po asfalcie, lasach 50/50%, maratony nie są brane pod uwagę  :laugh: waga 60, wzrost 165. Jeździła na rowerze 26" i mimo swojego wzrostu chce 29er. Zmiana roweru wynika z: 1. Wagi obecnego roweru (17,5 kg!) 2. Zaczyna jeździć w terenie i treking nie jej nie odpowiada. Myślałem o:

 

http://www.cannondale.com/pol/2013/bikes/women-s/hardtail/tango-29er

 

Chwile pojeździła na moim rowerze (Cannondale Trail 2 29er) i stwierdziła, że jest rewelacyjny. Może coś innego polecicie? Aha, ma być ładny  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kożystając z opdowiedniego "tematu cenowego", chciałbym zasięgnąć porady, co do wyboru przyszłego 29era w cenie maks 3300 zł.

Może zacznę od tego, które modele mnie zainteresowały:

Scot Scale 970 (najlżejszy z całej stawki)

Lapierre Raid 529 (trochę dla mnie zagadka markowa, ale osprzęt typowy w tej cenie i nawet dobrze sie prezentuje, ciekawe opony)

Cube Attention

KTM Ultra Fire 29

Unibike Flite 29 nieco bardziej "turystyczna" rama

 

To tyle moich propozycji, a teraz mały opis

Na rowerze jeźdzę od wielu, wielu lat i uwielbiam to robić. Aktualnie użytkuje Unibike Evolution (rama 21) z 2005 - jeździ mi się na nim bardzo dobrze z racji przyzwyczajenia, ale sprzętowo już się rowerek wysypuje i chcę cos nowego (osprzętu nie wymieniałem od nowości, jedynie opony trzy razy)

Dystanse, które pokonuję, to maks 50 km dziennie, przy odpowiedniej pogodzie bywają to wypady dzień za dniem w każdym tygodniu (śmigam od ciepłej wiosny do ciepłej jesieni).

Celem wypadów są przewaznie pozamiejskie bezdroża - lasy, rozległe tereny zalewowe z mało przyjaznymi, czasem mocno wyboistymi ściezkami, po których lubię sobie czasem ostrzej popierd*** :icon_cool:,  a czasem na luzie się przebijac przez wertepy.

Z racji, że mieszkam w centrum Wrocławia, to oczywiście zanim dotrę do moich celów, muszę przemieszczać się po kilimetrach asfaltowo-betonowych ściezkach, ulicach (po których tez lubie jeżdzić!). Dlatego też chciałbym, by fabrycznie maszynka była wyposazona w raczej mniej agresywny bieżnik.

Myślałem nad czymś w type CX Cube Curve Pro, ale stwierdziłem, że te moje "cele" są zbyt wyboiste na tak cieńkie koła.

 

Nie wiem czy to teraz ważne, ale waże ok 88 kg mam 186 cm wzrostu, wiek przed 30 :)

Czy znajdzie się jakaś dobra rada, co tu wybrać?

Edytowane przez okomara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kożystając z opdowiedniego "tematu cenowego", chciałbym zasięgnąć porady, co do wyboru przyszłego 29era w cenie maks 3300 zł.

Może zacznę od tego, które modele mnie zainteresowały:

Scot Scale 970 (najlżejszy z całej stawki)

Lapierre Raid 529 (trochę dla mnie zagadka markowa, ale osprzęt typowy w tej cenie i nawet dobrze sie prezentuje, ciekawe opony)

Cube Attention

KTM Ultra Fire 29

Unibike Flite 29 nieco bardziej "turystyczna" rama

 

To tyle moich propozycji, a teraz mały opis

Na rowerze jeźdzę od wielu, wielu lat i uwielbiam to robić. Aktualnie użytkuje Unibike Evolution (rama 21) z 2005 - jeździ mi się na nim bardzo dobrze z racji przyzwyczajenia, ale sprzętowo już się rowerek wysypuje i chcę cos nowego (osprzętu nie wymieniałem od nowości, jedynie opony trzy razy)

Dystanse, które pokonuję, to maks 50 km dziennie, przy odpowiedniej pogodzie bywają to wypady dzień za dniem w każdym tygodniu (śmigam od ciepłej wiosny do ciepłej jesieni).

Celem wypadów są przewaznie pozamiejskie bezdroża - lasy, rozległe tereny zalewowe z mało przyjaznymi, czasem mocno wyboistymi ściezkami, po których lubię sobie czasem ostrzej popierd*** :icon_cool:,  a czasem na luzie się przebijac przez wertepy.

Z racji, że mieszkam w centrum Wrocławia, to oczywiście zanim dotrę do moich celów, muszę przemieszczać się po kilimetrach asfaltowo-betonowych ściezkach, ulicach (po których tez lubie jeżdzić!). Dlatego też chciałbym, by fabrycznie maszynka była wyposazona w raczej mniej agresywny bieżnik.

Myślałem nad czymś w type CX Cube Curve Pro, ale stwierdziłem, że te moje "cele" są zbyt wyboiste na tak cieńkie koła.

 

Nie wiem czy to teraz ważne, ale waże ok 88 kg mam 186 cm wzrostu, wiek przed 30 :)

Czy znajdzie się jakaś dobra rada, co tu wybrać?

Flite w tym roku już chyba nie znajdziesz w żadnym sklepie to odpada Ci jeden ze stawki:) Cube, KTM i SCOTT na podobnym osprzęcie są tak więc tylko spojrzeć na geometrie która Ci najlepiej pasuje, może na wygląd jak Ci na tym zależy. Ja bym wybierał między Cuebm a KTM. Spójrz jeszcze na Sepcialized, widziałem we WSÓŁ Rockhoppera 29 z 2012r  obniżonego z 2999 na 2499zł. Więc warto i to bardzo. Sam ostatnio brałem RH 29 tyle, że z 2013r i jak zobaczyłem po 2 miesiącach tą obniżkę to mało mi serce nie pękło:)

Edytowane przez Kubeu84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...