Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

dopowiem tylko w temacie, że kupno 29era z w miarę dużą ramą...19-21/22" jest już praktycznie nie możliwe, jeżeli chodzi o modele 2012...ostatnio szukałem Scotta Aspecta Sport to znalazłem jeden jedyny w ramie XL w Szczecinie, ale odpuściłem...czekam na modele 2013 :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu skusiłem się na Dextera (budżet nie pozwolił mi na zakup Tractiona) i... nie żałuję.

Fakt miałem z nim na początku trochę problemów (wadliwy wideles, ale producent zachował się i wymienił mi na wyższy model omega 29 - różnica naprawdę na plus :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

a przymierzales sie do niego?

mi B3 kompletnie nie podpasowal

 

na razie zbieram finanse bo na przyszly sezon chcialbym sie juz przesiasc na cos nowego.

Mysle ze bede szukal jakiejs uzywki bo jednak troche kasy zostanie w portfelu.

A w odpowiedzi na twoje pytanie to nie przymiezalem sie do B3, jedyne krosy z jakimi mialem do czynienia to hexagon v6 i level a2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopowiem tylko w temacie, że kupno 29era z w miarę dużą ramą...19-21/22" jest już praktycznie nie możliwe, jeżeli chodzi o modele 2012...ostatnio szukałem Scotta Aspecta Sport to znalazłem jeden jedyny w ramie XL w Szczecinie, ale odpuściłem...czekam na modele 2013 :thumbsup:

 

Ja jestem po poszukiwaniach i faktycznie - brak jest rowerów 29-ek na rynku a jak gdzieś są to o targowaniu się można zapomnieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jestem po poszukiwaniach i faktycznie - brak jest rowerów 29-ek na rynku a jak gdzieś są to o targowaniu się można zapomnieć ...

obecnie biore pod uwagę Author Traction 29, z dostępnością z tego co widzę nie ma problemu, cena ok. 3200zł ale liczę że pod koniec roku może coś zjadą z ceną...ktoś się orientuje jakich zniżek można się spodziewać, jeżeli w ogóle można :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich :).

 

Noszę się z zakupem swojego pierwszego 29er i potrzebuję pomocy w wyborze.

Jazda głównie rekreacyjna po ścieżkach leśnych, mniejszych lub większych górach. Na razie bez zadęcia profesjonalnej jazdy. Być może na to przyjdzie czas później.

 

Mój budżet jest co prawda większy niż w temacie - 3 tys., ale z drugiej strony jest nie do ruszenia jeśli chodzi o większe wartości. Jeśli uda się zapłacić mniej, tym wiadomo, mój portfel będzie szczęśliwszy :).

 

Czy jesteście w stanie drodzy forumowicze polecić mi rower do tej kwoty? Zdaje sobie sprawę, że trzeba pójść na ustępstwa, ponieważ nie jest to budżet zachwycający, ale mam nadzieję, że uda się coś znaleźć do tej kwoty sensownego. Z góry dziękuje za pomoc.

 

P.S. w oko wpadła mi ostatnio Merida, dokładnie ten model - http://www.merida-bikes.com/en_int/bike/2012/52/MTB+Hardtails/Big.Nine+TFS+500 za ok 2900 zł. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena ok. 3200zł ale liczę że pod koniec roku może coś zjadą z ceną...ktoś się orientuje jakich zniżek można się spodziewać, jeżeli w ogóle można :)

siedze w innej branzy, gdzie mimo sugerowanej ceny detalicznej kazdy sprzedaje taniej, byle tylko cokolwiek zarobic

w przypadku rowerow widze ze NIKT (przynajmniej w sieci) nie sprzedaje taniej. widocznie bardziej im sie oplaca przetrzymac rower niz sprzedac taniej

nawet kolega po znajomosci za wiele nie chcial opuscic z ceny...

ale negocjowac zawsze mozesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zakupem swojego pierwszego 29er i potrzebuję pomocy w wyborze.

Pisałem o tym w innym temacie, ale niestety post został bez odpowiedzi, więc jeśli drodzy admini ten osobny temat to jakiś problem, to nie będę mieć z tym problemów jeśli zostanie usunięty.

Sprawa jest dla mnie dość pilna, dlatego zależy mi na poradach ludzi bardziej doświadczonych ode mnie.

 

Jazda głównie rekreacyjna po ścieżkach leśnych, mniejszych lub większych górach. Na razie bez zadęcia profesjonalnej jazdy. Być może na to przyjdzie czas później.

 

Mój budżet to - 3 tys., ale z drugiej strony jest nie do ruszenia jeśli chodzi o większe wartości. Jeśli uda się zapłacić mniej, tym wiadomo, mój portfel będzie szczęśliwszy :).

 

Czy jesteście w stanie drodzy forumowicze polecić mi rower do tej kwoty? Zdaje sobie sprawę, że trzeba pójść na ustępstwa, ponieważ nie jest to budżet zachwycający, ale mam nadzieję, że uda się coś znaleźć do tej kwoty sensownego. Z góry dziękuje za pomoc.

 

P.S. w oko wpadła mi ostatnio Merida, dokładnie ten model - MTB Hardtails - Twentyniner - Big.Nine TFS 500 - Merida Bikes International za ok 2900 zł. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sqr napisał, że to rower raczej do jazdy sportowej - możecie mi, laikowi, wytłumaczyć co miał na myśli?

Warto za ~3000,00 przytulić ten rower? Znalazłem go w takiej cenie w stanie używanym, ale ponoć idealnym.

Trochę wściekły na siebie jestem, bo ... parę dni temu nabyłem http://www.rowerzyst...500-v-2011.html .... :(

a dopiero później jakoś zacząłem poważniej przyglądać się 29er'om... No i mam dylemat czy nie próbować pozbyć się jednak nowego nabytku z lekką stratą, i dołożyć do tego, czy dać sobie na razie spokój?...

 

Nie mogę edytować poprzedniego posta, więc napiszę nowy: co myślicie o tym? http://tablica.pl/oferta/fuji-29er-hydraulika-deore-xt-hutchinson-ID1w3IW.html

Tani, a to pewnie oznacza taki sobie :teehee:

Edytowane przez merlin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zasięgnąć waszych opinii na temat roweru Trek Marlin 29er 2013r , w sklepie powiedziano mi, że powoli rowery na kołach 29 zaczynają dominować w maratonach itp. czy to prawda ? I czy lepiej wybrać Cube attention lub Treka 4500 Dics na normalnym 26 kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy w ostatecznym wyborze :)

mam do kupienia w tej samej cenie dwa rowery:

 

Author Traction 29 - tutaj brałbym rozmiar 19" bo 21" po konsultacjach raczej by była przydługawa, do ramy 19" musiałbym mieć długą sztycę, może nawet dla spokoju 450mm, plus tego roweru to amor RST F1RST, który wg testów wypada dosyć dobrze, poza tym cena jego też nie miała - ok. 800-900zł jeśli dobrze szukam i się nie mylę :)

 

Scott Scale 29 Comp - znacznie łatwiej z doborem ramy - 21" byłoby odpowiednie, przymierzałem się :) amor dosyć budżetowy - XCR, którego cena oscyluje w granicach 300-400zł więc jest różnica między tym, a RST

 

komponenty w obu rowerach podobne, powiedźcie mi co takiego lepszego ma Scott, że musieli w nim zaoszczędzić na amorze czego skutkiem jest podobna cena do Authora?

z góry dzięki za jakiekolwiek opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem, czytałem :) też już na pewno jest poza moim zasięgiem...budżet i tak już naciągnięty :) te dwa które podałem mogę mieć za ok. 3 tys. zł., jestem praktycznie zdecydowany na Scott'a i wydaje mi się, że nie ma co już kombinować...jest to pierwszy rower po długim czasie, a komponenty, m.in. amor można zawsze zmienić :) plusem Scott'a jest ogon 440mm moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem, czytałem :) też już na pewno jest poza moim zasięgiem...budżet i tak już naciągnięty :) te dwa które podałem mogę mieć za ok. 3 tys. zł., jestem praktycznie zdecydowany na Scott'a i wydaje mi się, że nie ma co już kombinować...jest to pierwszy rower po długim czasie, a komponenty, m.in. amor można zawsze zmienić :) plusem Scott'a jest ogon 440mm moim zdaniem :)

 

 

Nie umiesz rozmawiać z ludźmi ? Człowieku spokojnie z 400-500zl dostaniesz rabatu ... Trzeba rozmawiać z ludźmi oni nie gryzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...