Skocz do zawartości

[wolnobieg]Shimano MF-TZ21


woli

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej to wolnobieg, więc przejście na kasetę nie pozwoli Ci się zmieścić w budżecie bo albo musiałbyś wymienić piastę i zapleść na nowo posiadane już koło albo wymienić całe koło na takie które posiada już odpowiednią piastę. do tego dochodzi wymiana przerzutki tylnej + manetki.

Chyba, że chcesz pozostać przy wolnobiegu a mylnie używasz terminu "kaseta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy lepiej kupić wolnobieg 9 rzędowy?

 

W 9-rzędowy wolnobieg bym się nie pchał. Tak pobieżnie patrząc, to dostępny jest jedynie Sunrace, czyli chińszczyzna. Nie wiadomo jak z kompatybilnością manetek. Jeżeli chcesz mieć więcej niż 7 rzędów to przejdź na kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie widzę tu żadnego przesłania, mamy wolnobieg który nie dzieli się na klasy, i mamy kasety które dzielą się na klasy, oraz przerzutki, które również dzielą się na klasy. Więc jakie jest porównanie kasety do wolnobiegu ?

Tzw przerost formy nad treścią, wolnobieg jest rozwiązaniem grupowo najniższej klasy, tak samo jak mocowania korb. Różnią się one systemami mocowań i technologią, ale przeznaczenie mają takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@offtop

Wiesz artex wg mnie wolnobiegi istnieją z jednego powodu, one generują mniej kosztów w razie usterki. W tańszym rowerze wymiana wolnobiegu z powodu że poszły zapadki kosztuje 30zł+10zł montaż, a jak w bębenku piasty pójdą zapadki to koszt bębenka to około 60zł i 20zł za serwis. W rowerze za 2000 to 80zł znaczy praktycznie nic i wrzucisz, ale jak masz włożyć 80zł w rower za 800-900zł lub tańszy to już tak łatwo nie machniesz taką kwotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :) Ale trzeba tam dystanse mocować, za dużo zabawy moim zdaniem. Ale jedno wiem, wolnobieg to syf i najgorsza rzecz jaką mógł wymyślić człowiek :P

 

Dokładnie tak a do tego w razie naprawdę sporego pecha wręcz niebezpieczny dla zdrowia. Awaria bębenka nie generuje takiego ryzyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Zdecydowałem się na ten sam wolnobieg. I teraz tu jest pytanie o różnice:

 

http://allegro.pl/wolnobieg-nakrecany-shimano-mf-tz21-7-rzedowy-i3334829769.html

 

http://allegro.pl/wolnobieg-shimano-7-rzedowy-mf-tz21-i3298076075.html

 

Ten sam mode, na cena +20zł. Dodam, że pytałem w kilku sklepach i cena również była w granicach 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz przerzutkę, ale mógł byś rozważyć wolnobieg typu megarange. dodatkowe kilka zębów więcej na najlżejszym przełożeniu może ułatwić podjzdy. Kwestia tego, czy twoja przerzutka obsłuży 34 zęby.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...