Skocz do zawartości

[ Hamulec Przedni ] Ociera o koło ? Zapowietrzony ?


AtomXB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam mały problem gdy rower mi przywiózł kurier rozpakowałem go i przypadkowo wcisnąłem klamkę od hamulca bez tarczy w środku i ogólnie opony na dodatek rower był postawiony na siedzeniu i kierownicy czyli o 180 stopni.


I klocki były tak lekko wciśnięte w siebie zadzwoniłem do serwisu sklepu i powiedział mi Pan ,że albo się zapowietrzyły albo zacisły i można to rozpoznać przez to aby klocki jakimś cienkim " czymś " rozepchać . Tak więc zrobiłem no i się rozepchały tak jak powinny " chyba " Wsadziłem tarczę pchałem koło to tak lekko ocierało " było wyraźnie słychać " Chwilkę jeszcze raz kręciłem kołem i pisk przestawał być po chwili pojechałem się przejechać no i już nie piszczy tylko tak lekko ociera co robić :)
 

Moje hamulce :  HAYES Dyno Sport Hydraulic Disc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same hamulce, przy fabrycznych klockach organicznych delikatne obcieranie dało się słyszeć przez pierwsze 10km  -  niezbyt szybka jazda i częste hamowanie.

 

proponuję Ci dotrzeć hamulce, jak już będą naprawdę hamować ( o ile to hamowaniem można nazwać ;) )  to wtedy słuchaj czy coś obciera...obstawiam że przestanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same hamulce, przy fabrycznych klockach organicznych delikatne obcieranie dało się słyszeć przez pierwsze 10km  -  niezbyt szybka jazda i częste hamowanie.

 

proponuję Ci dotrzeć hamulce, jak już będą naprawdę hamować ( o ile to hamowaniem można nazwać ;) )  to wtedy słuchaj czy coś obciera...obstawiam że przestanie :)

 

 

MASZ TE SAME HAMULCE !? 

 

Napisz mi na gadu gadu : 20876367 bardzo ważne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...