Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A6


Rekomendowane odpowiedzi

Te wagi to troszke pic na wode.

 

Podejrzewam że róznica łaczna to gdzieś 200 g, z tego 100-150 g na samej ramie.

 

Da sie zrobić ramy niecieniowane, tanie o wadze już nawet 1,8 kg - choćby unibike evoltuion ma tyle dac 17-tki, a 19- pewno koło 1,85 kg.

 

Wg. mnie

to Kross a4 rama 1,7-1,75 kg

Ubibike 1,8-1,85

a A2 gdzies typuje 1,8-1,9 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - dzisiaj odbyło się ważenie na wadze elektronicznej. Niestety jak się okazało waga elektroniczna równierz jest skłonna do przekłamań :D dlatego test był powtarzany ze 30razy ;) Ogólny wynik jest taki, że rower po wymienionych upgrejdach waży około 12,5-12,6KG. Na oryginalnych pedałach i bez całego gównianego osprzętu było by chyba jeszcze z 200gm mniej. Ale to i tak dobrze biorąc np pod uwage, że standartowo w krossie dostajemy aluminiowe pedały podczas gdy w meridkach potrafią niekiedy wstawić plastiki O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt czyli twój waży w okolicy 12,35 bez dodatków i około 12,55 z dodatkami - ale dokładnie po jakich zmianach.

Ile w takim razie ważył by prosto ze sklepu A6?

 

Mój A4 12,5 - 12,8 już po znacznym odchudzeniu.

 

 

ps. ile ważą pedąłki seryjne z A6?

Plastki wagowo nie sa złe, ważę przewaąnie mniej niż większośc alu :)

Plastki z bika moich starych ważą 260 g, a seryjne w A4-355 g, a w uniku aż 460 g.

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały pewnikiem takie same jak w a4 - aluminiowe - różnica więc na samych pedałach jakies 250g ( dartmoory cięzkie są ), do tego :

- osłonka neoprenowa ( 20g ?? )

- licznik sigma 906

- mocowanie pod lampe z przodu ( jakieś 10g )

- koszyk ( Xsystoff mówi, że 67g )

- inne gripy

 

Powiedzmy, ze rower prosto z salonu może ważyć około 12,15 - 12,3 KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten temat i zachodze w głowe ;) jak wy sie zabieracie do odchudzania sprzetu :) pare postow wczesniej ktos pisze ze kupi wcs... ludzie po co taka gruba kase pokowa w galanterie. Lepiej kupic lzejsze koła, korbe, czy amorka. Rozumiem ze te komponenty sa tak wylajtowane, ze bardziej nie mozna, wtedy zabieramy sie za urywanie po 30 gram na mostku, sztycy czy kierze. Bo inaczej nie ma to najmniejszego sensu. Za cene jaka zaplacilbym za zmiane kiery, mostka, sztycy, siodła na lzejsze moge spokojnie wymienic caly naped wlacznie z korba.

 

A zeby ten post nie był całkowitym off topic, to wydaje sie byc waga A6 11.65 kg hurraoptymistyczna ;)blizej 12.5 bedzie ważył niz 11.5. Rower jest dobry i złozony na dobrych komponetach, ale nie aż tak lekkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROwer wazy około 12.2 prosto ze sklepu wg ostatnich pomiarów.

 

Tylko jak odchudzić amora typu axon, który i tak waży 1.8, korbę truvativa, która waży poniżej 1kg wg tego co kiedyś przeczytałem ale nie jestem pewien czy obręczy ważących 500g ?? Oczywiście mogę poszykać cieniowanych szprych i co najważniejsze lżejszej kasety wyższej klasy niźli pg950. Ale z tym jest więcej zabawy i wyższe koszta niźli prosta wymiana mostka, kiery i sztycy, które to są jedynymi komponentami na których zyskujemy z miejsca po 100g mniej jak nie więcej :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak już jest coś dosyć lekkie, to by znacząco coś odchudzić to trzeba już wydawać kosmiczne pieniądze (w porównaniu do ceny bika) - przykład z amorkiem jest tutaj najlepszym przykładem.

 

A korbe mozna zmienić, jak przyjdzie jej kolej, za powiedzmy 5 tys.km jak ktos nie moze sie doczekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorek na stronach ma podawane wagi 1,6 lub 1,8 kg

ale sprzedawca na allegro powiedział mi uczciwie, ze realna z rurą to tylko/aż 1980 g

 

 

.... wiec rezygnuje z zakupu (chciałem go do a4 dac) i poczekam ze 2 lata ;)

bo moj juz z rurą waży ponoc 2200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem całe koła ??

- obręcze ( 500g sztuka obecnie więc lżejsze to pewnikiem 200zeta za sztuke )

- szprychy ( tutaj pewnikiem można wymienić na lepsze )

- opony ( RR kosztują 80zeta za sztukę więc przypuszczam, że musiałbym szukac jakichś za 120sztuka)

- piasty ( też powyżej 150zeta sztuka trza by było szukać, chociarz novateci kosztują coś koło 40-80zeta )

- kaseta ( pg 950 - można myśleć o wymianie na np 990 co pewnikiem nie było by najgłupszym pomysłem ale to i tak koszt 200zeta )

 

Masz jakieś propozycje co do tych kół ??

 

A co do amorka to chyba bym musiał szukać amora za 1500zeta, żeby był lżejszy i rzeczywiście opłacało by się go wymieniać ( bo jak wymieniać to na znacząco lepszy a nie na trochę lepszy )....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jasne juz widze takie koła w krossie a6 ;p... mavicki crossmax sid... DC XTR :D.... Zygmunt niby z kad masz takie dane ze to jest model na przyszly rok? Jak juz to na pewno nie zostana przy nazwie a6 ;p tak mi sie przynajmniej wydaje pozatym watpie zeby wprowadzili nagle do kolejkcji taki sprzet ;].

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axony też w zeszłym roku kosztowały tysiąc zeta a w tym są za 600 i każdy a6 go ma :) Sid na przecenie kosztuje tysiąc zeta więc nie widze powodu, żeby kross nie wiładował go do levela - to się wszystko okarze. Do tego pewnikiem jakies tarcze mechaniczne a kół i piast na czymś tak rozmazanym nie rozeznaje :)

Wystarczyło by cene a6 podwyższyć do 3tysiaków ( na 2,4tysiaka się ludzie rzucili ). Zresztą - pożyjemy - zobaczymy :)

Edytowane przez ZyGmUnT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt chyba nie wiesz co mowisz :P popatrz na osprzet w tym rowerze :P... na moje oko to rower jakiegos zawodnika i fotke strzelil a nie zadne krossy a6 07 :P. Tam sam najlepszy osprzet jest :)... o chyba ze kross chce podbic ez najwyzsza polke ceną :). Ty tam widzisz tylko sida, a ja widze karbonowa kierownice,mostek i podkladki, tarcze, koła mavicka za kupe kasy ,osprzet XTR ... i smieszne pedały jak na to co w rowerze jest :).

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem na manetkach xtr ( tego chyba raczej na bank nie będzie w wersji użytkowej :D ). Obręczy nadal raczej nie jestem w stanie zidentyfikować ( pewnikiem są te wypaśne mavici jak piszesz ).

 

Ja i tak będę trzymał kciuki za krossa i liczył na to, że wstawi w wersji 07 jakiegoś super dobrego amora ( przyjemny jest fakt, że polskie produkty mogą stać się konkurencyjne na międzynarodowym rynku rowerów ). Niegługo może jeszcze unibike się podszkoli i też zacznie coś na świecie znaczyć :)

 

p.s. : chyba dorosłem do wymiany sztycy na dłuższą - będzie to chyba dartmoor ( cena/jakość ). kosztuje 70zeta i waży jakieś 270g. Jakoś nie widze sensu dopłacać 50zeta, żeby była o 50g lżejsza ( smica ) albo jakiejś stówy do ritcheya :D

Edytowane przez ZyGmUnT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...