Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję @Pablo59 i @KurczakNorris za odpowiedzi

Wrociłem właśnie z Decathlonu. Niestety tam też posucha, udało mi się jedynie wciąść na 18" Romet Orkan 2m i było super komfortowo, jeśli chodzi o wysokość ramy, więc może z Vigaro nie będzie lipy.

Poszukam jeszcze Unibike Prime.
Jeśli nie, to pewnie zamówię Vigaro i jak bedzie za duży to odeślę. Bo rozumiem, że na Orkana 2m w tym towarzystwie nie powinienem patrzeć?
Kands balaton 29 zostawię na opcję B.

Edytowane przez maxpower166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pablo59 napisał:

Unibike mamało typową i pogardzaną :) - ale jednak kasetę -  siedmiorzędową.. 

Dobrze wiedzieć. Bo w sumie dziwnie wyglądałby wolnobieg w takim naprawdę fajnym crossie, dla potrzebujących dobrze i tanio. Mam ten rower pod firmą czasem i się mu dokładniej przyjrzę. Wydawało mi się, że jeśli 3x7 to wolnobieg, a tu patrz...

@up, jeśli crossfire jest w dobrym stanie i rama w odpowiednim rozmiarze, to go bierz. Najlepiej zobacz go sam, jeśli możesz i oczywiście negocjuj cenę, żeby mieć te 150 pln na ewentualną wymianę kasety i łańcucha. A jeśli nie jesteś przekonany do używek, nie chcesz tarcz i podoba Ci się Prime, to też będzie dobry.

Edytowane przez KurczakNorris
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej jestem nowym użytkownikiem szukam rower crossowego  w przedziale cenowym do 1500 zł (ciekawe oferty do 1800 też mile widziane ) ktoś podpowie jaki wymiar wybrać  i jakiś ciekawe model ?? ze względu na wagę rower musi być mocny :)

wzrost 188 cm

waga 108 kg

odległość do krocza 86 cm  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Szukam roweru crossowego (rozmiar 21)  do 2000-2200 zł. Co w tej cenie najbardziej polecacie? Mam na oku Kellys-a Cliff 90 ale patrząc na osprzęt innych rowerów np KANDS AVANGARDE 2020 M21 to Kellys wypada trochę gorzej. Rowerem będę głownie jeździł po drodzę asfaltowej. Tygodniowo robię ok. 80 km. Ciężko  jest z wyborem teraz bo jest bardzo mało modeli, które są jeszcze w sprzedaży. Gównie to pozostałości magazynowe :( Aktualnie od 11 lat jeżdżę Kellys-em Quartz i do dzisiaj jestem zadowolony z roweru ale chciałbym zmienić na coś nowszego. Z góry dzięki za odpowiedź . 

Edytowane przez Krzysiek_46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

To jest moj 1 post wiec prosze o troche wyrozumialosci. W kwesti rowerowej jestem kompletnie zielony

Szukam roweru dosyc budzetowego bo do 1100zl maxymalnie. Jakie przeznaczenie? W 90% asfalt czasami jakies wyprawy ale glownie po sciezkach.

 

Z tego co sam wyedukowalem to znalazlem 2 typy i tutaj pytanie czy beda one odpowiednie.

Mam 178cm wzrostu wiec mysle ze rama 19' bedzie okej. 

 

Tutaj te 2 typy

Lazaro

Oraz

Spartacus

 

Ktory bedzie lepszy? Ewentualnie co innego w tych pieniazkach znajde?

Za pomoc z gory wszystkim dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten zakres budżetu co w tytule - ale skoro już z rozpędu napisałeś tu ...

Oba są równie dobre w tych pieniądzach (w swojej klasie każdy) :)  - wśród nowych ciężko będzie znaleźć coś równie dobrego.

Quasi - fitness  i  29"  to zupełnie inny rodzaj roweru - i to zastosowanie powinno zadecydować.

O ile do 29" założysz węższe opony ( gdy uznasz to za zasadne) a korbę masz trekkingową (48 max) o tyle do roadpro już 1.35 podobno mieszczą się na styk, mimo że producent twierdzi że wchodzą .  Z drugiej strony sztywny widelec versus ciężki "amortyzator" ... 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo59 napisał:

Nie ten zakres budżetu co w tytule - ale skoro już z rozpędu napisałeś tu ...

Oba są równie dobre w tych pieniądzach (w swojej klasie każdy) :)  - wśród nowych ciężko będzie znaleźć coś równie dobrego.

Quasi - fitness  i  29"  to zupełnie inny rodzaj roweru - i to zastosowanie powinno zadecydować.

O ile do 29" założysz węższe opony ( gdy uznasz to za zasadne) a korbę masz trekkingową (48 max) o tyle do roadpro już 1.35 podobno mieszczą się na styk, mimo że producent twierdzi że wchodzą .  Z drugiej strony sztywny widelec versus ciężki "amortyzator" ... 

Hmm czyli gdybys byl na moim miejscu to bys wybral...?

Nie mam pojecia jaki rower bedzie dla mnie odpowiedni, tak jak mowie, bedzie to moj pierwszy "powazny" rower wiec nie wiem tez na co sie zdecydowac. Trasa jaka bede sie poruszal to 6km dziennie po asfalcie + jakies weekendowe wypady ale glownie rekrecyjnie, max jakies sciezki. Znalazlem rowniez na olx roadpro z przebiegiem 1k km za ~900zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SoloTM napisał:

Waga (kg): 15,7 KG. Jakim cudem? Może bląd w opisie. Ale w tej cenie dość ciekawe to jest, taki Triban Flatbar od Kands. Opony 1.2, co tam jeszcze wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozgladam się za rowerem crossowym do 2000 zł, mam już na oku Kands Maestro, tylko znalazłem dwie wersje z trochę różniących się cenach:

Model z 2017 roku za 1550:

https://allegro.pl/oferta/kands-maestro-shimano-alivio-2017-7615132381?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&csi=4302ca97-71c8-44a6-b936-5d1c1c45fc9e

Bądź model z 2020 roku za 1750:

https://erli.pl/produkt/cross-kands-maestro-28"-alivio-deore/3745761?gclid=CjwKCAjw2Jb7BRBHEiwAXTR4jTj6CrFhePv-CDCH76QkbGN5h6YhSEfB4N9K0k5oMrKIqAIPsQ1HMhoCtt4QAvD_BwE

I pytanie czy opłaca sie dołożyć do tego nowszego z podzespołami shimano deore czy ten starszy jest bardziej opłacalny? Drugie pytanie jaki rozmiar ramy dobrać do wzrostu 183 cm, 86 cm od kroku, nastawilem sie na 21 generalnie. 

Poza tym może macie dla mnie jakieś lepsze propozycje rowerów do 2000 zl. Rower ma służyć do robienia tras po ścieżkach rowerowych/leśnych do średnio 50 km. Czasami sobie bardziej moze zaszaleje, ale generalnie myślę, że cos w tej cenie powinno mi wystarczyć. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sk27 napisał:

Warto dopłacić 200 zł za Octalink oraz przerzutki Deore. W ramach Kandsa raczej pasowałby Tobie rozmiar 19. Dla rozmiaru 21 przekrok wynosi 83 cm, co w teorii powinno wystarczy w rowerze crossowym jak jest się w butach.

Ok, dzięki za podpowiedź. Nie zrozumialem zaś tej części z rozmiarem ramy, piszesz, że dla rozmiaru 21" przekrok wynosi 83 cm, podczas gdy ja mam 86 cm, zalecasz mi 19". Mam rozumieć, że te tabele rozmiarów nie do końca się pokrywają z praktyka i lepiej bedzie wybrać ta mniejszą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do 2020, ale nie ze względu na nieco lepsze podzespoły, a głównie bo w nowszym jest inna rama o wiele sensowniejszej geometrii, krótsza między innymi. Jeżeli jednak wybierzesz 2017 to na 183 polecam 19''. Miałem Maestro 21" na tej starej ramie i mi się wydawalo że na moje 186 jest ona nieco za duża, głównie zbyt długa. Dlatego krótsza nowa rama to krok w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Chciałbym kupić ładny i niezawodny crossowy rower dla mojego taty na pięćdziesiąte urodziny. Budżet do 2.000 PLN, mój tata ma 175 cm i około 75kg.

Mój przyjaciel polecił mi ten - Vellberg Explorer 5.2 https://vellberg.pl/rower-crossowy-vellberg-explorer-5-2/.

Wspominał, że ma dobre przerzutki, hamulce i chyba amortyzator. Natomiast ja się nie za bardzo na tym znam i chciałbym zapytać się na forum, co o tym sądzicie? Może za te pieniądze dostanę coś lepszego? :) 

Z góry dziękuje za podpowiedź!

 

EDIT

Zapomniałem zapytać się jaki rozmiar ramy będzie optymalny dla osoby, która jest pokroju mojego taty?

Edytowane przez WitekKwitek
Zapomniałem dodać pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś jaka jest dostępność vellberga ?? :) Obawiam się że kands maestro pozostał na placu boju z tych co zamiast napisu na ramie oferują przyzwoity osprzęt.

Istotna do doboru ramy jest znajomość długości nogi - żeby się pacjent nie wieszał klejnotami na ramie ... Najprawdopodobniej 19", ale jeśli jest typem krótkonogim to problem urasta, bo 17" w kandsie brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pablo59 napisał:

A sprawdziłeś jaka jest dostępność vellberga ?? :) Obawiam się że kands maestro pozostał na placu boju z tych co zamiast napisu na ramie oferują przyzwoity osprzęt.

Istotna do doboru ramy jest znajomość długości nogi - żeby się pacjent nie wieszał klejnotami na ramie ... Najprawdopodobniej 19", ale jeśli jest typem krótkonogim to problem urasta, bo 17" w kandsie brak

Pablo, dziękuje Ci za odpowiedź! :) 

Otóż masz racje, sprawdziłem i okazuje się, że Vallberg 5.2 jest niedostępny. Ani 19" ani 21", napisałem do nich e-maila z pytaniem czy do 20 października istnieje szansa powrotu tych rowerów do sprzedaży (ponieważ 20 października tata ma urodziny). Ten Kands również mi się podoba i nawet niedaleko mojego miasta jest sklep, więc jeśli nie Vellberg to może rzeczywiście ten Kands.

Jeśli chodzi o długość nogi to nie znam, ale się dowiem :) Chociaż z tego co się orientuje to tata ma raczej nogę krótką. No i ten Kands Maestro posiada tylko 19'' i 21''.

Dziękuje za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...