Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Pajson napisał:

poszukuję NOWEGO męskiego roweru do 1500 zł (sztywno). Jedyne wymagania to koła 27,5" lub większe i rama 17-19". Najchętniej celowałbym w rowery MTB/Crossowe. No i oczywistym wymaganiem jest fakt, żeby było on w miarę łatwo dostępny do kupienia. 

Ty się zdecyduj. Masz wymaganie - kolo 27.5 (rany, dlaczego?) A z 10 ofert z tym kolem aż 2 rowery? Jak najbardziej beznadziejne MTB. Zresztą z kołem 27.5 tylko MTB i bywaja.

"Rama 17-19" to jakoś na wzrost 160 - 180... Zmienia ci się wzrost? W zależności od pory dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 przy obecnych cenach to bardzo mało. Wystarczy przeczytać kilka ostatnich stron tematu, żeby się dowiedzieć, że najlepsze oferty za tą kasę to crossy Kands\Lazaro\Velberg i Riverside z Deca. Lub ewentualnie trekingowe, jeżeli ten typ bardziej odpowiada. Kross\Romet\Kellys i inne w tym budżecie będą o wiele gorsze. MTB do 1500 to jest w ogóle smiech na sali. Jedynie co jest wartę chociaż by minimalnej uwagi - Rockrider 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 09:15, Mihau_ napisał:

a jeśli chcesz wybierać na podstawie nikomu nieznanych kryteriów to chyba możesz bez obaw kupić to co ci się po prostu spodoba

ja wypisalem cala liste wad ktore go skreslaja, moze kolega zauwazyl ktoras z nich?

Mam pytanie do was na jakiej podstawie wy ten riverside 500 oceniacie? tylko na bazie danych technicznych czy z doswiadczeina?

Cytat

1500 przy obecnych cenach to bardzo mało. Wystarczy przeczytać kilka ostatnich stron tematu, żeby się dowiedzieć, że najlepsze oferty za tą kasę to crossy Kands\Lazaro\Velberg i Riverside z Deca. Lub ewentualnie trekingowe, jeżeli ten typ bardziej odpowiada. Kross\Romet\Kellys

Ktore z Velberg/Kross\Romet\Kellys polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patgaw no zgadza się, napisałeś kilka głupot. O pedałach, które się nie kręcą, niby słabo kręcącym się kole i jeszcze przerzutkach, które "same przeskakują". Rzeczywiście fachowy i pełen konkretów opis "wad skreślających rower" oparty o rzetelną wiedzę techniczną. A to wszystko w budżecie gdzie trzeba się cieszyć jeśli nic podczas jazdy nie odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przerzutkach napisałem już wcześniej, nic się "samo nie dzieje", kwestia regulacji

Najprostsze przyczyny "słabo" kręcących się nowych kół - za dużo smaru, słaby smar, za mocno skontrowane konusy, za mocno dociśnięty szybkozamykacz - zweryfikowałeś chociaż jedną z tych rzeczy?

Kwestię pedałów pozwolę sobie przemilczeć bo to nawet już nie jest śmieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

i wszysttkie fabrycznie z takimi wadami byly?

Jedź do Sosnowca i sprawdź pierwszą 500-tkę od wejścia. Nic nie trze, a koła kręcą się bardzo dobrze. Tak w ogóle to jestem zdziwiony, że dużo większe zainteresowanie było crossami niż góralami.

 

W dniu 23.04.2022 o 10:40, remover napisał:

Rama 17-19" to jakoś na wzrost 160 - 180... Zmienia ci się wzrost?

Dlaczego? Ja mam takie naciągane 180 cm i w oba rozmiary się wpasowywuję 😉. Chociaż patrząc po forum nie powinienem jeździć na 17-tkach 🤭.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu poszukuję sobie oraz małżonce pierwszych od wielu lat rowerów. Niestety za późno się ogarnąłem i polecane modele LAZARO AERO V1 zostały wyprzedane. Po wielu przeklikanych stronach, rosnących cenach i znikających modelach z zeszłego roku mam mętlik w głowie.

Rowery służyć nam będą do jazdy po mieście oraz okazjonalnych wypadów do lasu. Dodatkowo planuję dojeżdżać 5km do pracy.

Fundusze to 2700zł (pierwotnie planowałem 2200 <_<) za dwa rowery.

 

Mam 180cm i 90kg wagi czyli 19". Modele które brałem pod uwagę:

KANDS STV 700 (z braku AERO V1)

LAZARO INTEGRAL V1 MĘSKI

KANDS THE ONE

RIVERSIDE 500 (bariera psychologiczna w związku z sytuacją na świecie :sweat:)

 

Żona należy do bardziej karyplowatych, 157cm i 50kg wagi (przez myśl mi przeszło aby w dziecięcych szukać):

KANDS STV 700

KANDS SLIM-R

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stv 700 i v1 - nie, bo jesteś zbyt ciężki na wolnobieg, który tam jest. Riverside 500 - tak (no i deca tymczasowo zaprzestał sprzedaży w Rosji). Slim można sobię darować bo koło 26. Stv 700 dla małżonki może byc, bo waga piórkowa, ale nie wiem czy 17 nie będzie zbyt długi na 157cm.

Upd. No i z Riverside warto sie pospieszyć, bo się kończą. Zresztą stv700 damski 17" też nie bardzo dostępny w sugerowanej cenie.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie się kończą, dlatego się spieszę.

Riverisde zostały M-ki. Nie wiem czy dla mnie nie za mały, dzisiaj przymierzę.

Kands The One jest głównym konkurentem. Jak się ma do Riverisde? Zostaje zjedzony na starcie czy ma cień szansy stawać w konkury?

 

Na Slim-R zwróciłem uwagę właśnie przez koła 26. Jak czytałem dzięki temu jest bardziej zwrotny. Coś sensownego w podobnej cenie jeszcze się znajdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The One to jest jakiś dziwny pseudoMTB z przelozeniami z crosa. Do rekreacyjnej jazdy w mieście można, ale po co... Zresztą z tanich MTB Rockrider 120 lepiej wypada.

Dla żony możesz jeszcze zobaczyc na allegro Romet Perlle w rozmiarze 16". 1.0 - 1300, 2.0 - 1400. Moją jeździ bardzo rekreacyjnie na 2.0, jest zadowolona. Tylko zmodyfikowany z 3x8 na 1x9. Jedynie co, to jest rower zupelnie bez sportowego zacięcia, do spokojnej, dostojnej jazdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, szukam crossa dla siebie (178 cm, 78kg) do jazdy weekendowo, ewentualnie sporadyczny dojazd do pracy.  Znalazłem takie cudo, które jest zadziwiająco tanie, a moje amatorskie oko nie jest w stanie wyłapać co z nim jest nie tak. Z czego wynika ta cena i co jest w nim złe?

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-oxfeld-cr-1-pd23289/?v_Id=160849&gclid=CjwKCAjwkYGVBhArEiwA4sZLuG0oMCvBv-Kq-dA3KULHvs65xtuXiIWIXcgB12bZBPhU4QXQ_5WOnRoCnKMQAvD_BwE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...