Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

1) Hydrauliki nie mają się w żaden sposób do modelu. Mają się do hamowania, bezpieczeństwa, komfortu.

2) mt200 i inne tanie shimanowskie hydrauliki mogą być całkiem niezłe. Problem jest taki, że niektóre działają lepiej a niektóre gorzej i nie wiadomo dlaczego,

3) Hamulce tarczowe mogą być hydrauliczne lub mechaniczne,

4) Hydraulika na ogół jak działa to działa i nic sie za bardzo nie dzieje, co jakiś czas trzeba olej zmienić kupując zestaw za 50 złotych z instrukcją.

5) Hydrauliczne tarczowe > mechaniczne tarczowe > obręczowe.

6) Przynajmniej na przód wziąłbym SLX - jako człowiek starej daty dbam o bezpieczeństwo :) Chyba, że te tanie będą akurat działały.

A Unibiki to bardzo solidne rowery w swoim przedziale cenowym. Gdyby nie ten regulowany mostek !

5 godzin temu, Charvel napisał:

Zapomniałeś jeszcze podać url do swojego sklepiku do konkretnego modelu roweru.

Akurat @KurczakNorris "sprzedaje" Kellysy, Rockridery i Meridy :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tych Meridach, co je tak sprzedaję, zgadnijcie, jakie hamulce siedzą? I zgadnijcie, jakie zaciski mają MT500 w moim rowerze???:D:P:D

Co do regulowanego mostka, to mnie się też nie podoba ale znam osobiście ludzi, którym właśnie taki mostek bardzo odpowiada, bo dzięki regulacji odnaleźli swoją pozycję na rowerze. Oczywiście te osoby jeżdżą trekingami i crossami czyli sprzętem poszukiwanym przez autora tematu.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę???:D:P

Ad rem: mostek można zmienić na inny, ładniejszy i lżejszy za mniej niż stówę. A hydraulika dla nie-zawodnika ma:

1. Być szczelna, nie cieknąć.

2. Oferować siłę i pewność hamowania troszeczkę większą niż dobre v-brake.

3.Mieć jakotaką modulację.

I MT200 na ogół takie są. Wiadomo, gorszy egzemplarz zawsze może się trafić. Jeśli stanie się to na gwarancji, shimano bez dyskusji wymienia na nowe. A jeśli po, to nowy komplet  z gwarancją p+t kosztuje sporo poniżej 200 pln, więc...

Cross, obojętnie jaki, za ok.1800, tylko z hydrauliką moim zdaniem.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie cena. Za drogi o jakieś przynajmniej 500 Pln. Jedyna sensowna rzecz w tym rowerze to sztywny widelec. Jeśli rower ma być prostym crossem na sztywnym widelcu i z v-brake ( naprawdę wystarczająca i dobra konfiguracja do codziennej jazdy w mieście i po twardych lub szutrowych drogach), lepsze cenowo i osprzętowo propozycje znajdziesz u Kandsa/Lazaro/Spartacusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.07.2020 o 21:15, KurczakNorris napisał:

Taka sobie cena. Za drogi o jakieś przynajmniej 500 Pln. Jedyna sensowna rzecz w tym rowerze to sztywny widelec. Jeśli rower ma być prostym crossem na sztywnym widelcu i z v-brake ( naprawdę wystarczająca i dobra konfiguracja do codziennej jazdy w mieście i po twardych lub szutrowych drogach), lepsze cenowo i osprzętowo propozycje znajdziesz u Kandsa/Lazaro/Spartacusa.

Jako szczęśliwy posiadacz lazaro x-force v3 niepytany zabiorę głos, przejechałem przez ostatnie 5tyg 500km, wiec coś tam już mogę powiedzieć. Amortyzator taki se prawdę mówiąc, no ale niczego szczególnego się nie spodziewałem. Hamulce moim zdaniem super, choć ostatnio znajomy robiąc rundkę stwierdził, że w porównaniu z jego mechanicznymi tarczówkami wypadają blado. Miałem sytuacje nagłego hamowania- dały radę. Przerzutki działają bardzo sprawnie, szybko. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić i z czystym sumieniem polecam wszystkim. Miesiąc po zakupię zaopatrzyłem w identyczny swoją kobietę i również jest zadowolona. W cenie dają gratis jedno akcesorium ze sklepu, wystarczy zadzwonić czy napisać maila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomczaa napisał:

Co to się porobiło ze nie da się  kupić lazaro integral v3? To przez pandemie czy jaks inna  przyczyna np koniec produkcji czy coś ? 

wykupione od dłuższego czasu, z tego co widzę x-force też już mało dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
od jakiegoś czasu szukam dla siebie roweru, kiedy w końcu zdecydowałem się zamówić Lazaro Generation V3, okazało się że wszystkie się sprzedały, tak samo jak alternatywa którą było Lazaro Elitary V3.

Nie chcę dłużej zwlekać, przejrzałem ten wątek wstecz do marca, budżet jaki sobie założyłem początkowo to 1600zł, ale w trakcie szukania niestety trochę mi się poszerzył...

Proszę o poradę co wybrać, w zasadzie waham się pomiędzy trzema opcjami:
Lazaro Elitary V3 2020 Octalink
Lazaro R9 V3 - ten nie ma hydraulicznych hamulców, na które się jakoś uparłem, sam nie wiem czemu :P
Indiana X-Cross 5-0 - przekraczam budżet swój i tego wątku, ale wydaje mi się to najlepsza opcja.

Proszę o poradę i sugestię czy warto dołożyć do tej Indiany (mam też okazję ją obejrzeć i chyba tak zrobię) :)
Mam 175cm wzrostu i ważę 68kg, długość nogi to 75cm, więc boję się że 19 cali to jednak za duża rama, ale niestety co kalkulator i tabelka, to wychodzi mi inny rozmiar ramy.

Potrzebuję crossa na dojazdy do pracy (10km w jedną stronę) oraz rekreacyjne przejażdżki, nie zawsze po asfalcie ;)

Edytowane przez zuzek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 09:21, ig2205 napisał:

Dzień dobry.

Od ładnych paru lat mam Kellys Alpina Eco C20 z którego jestem bardzo zadowolony, ale nadszedł czas na zmiany, na coś nowego i lepszego za około +/- 2000zł.

Kup Riverside 900, świetny rower do spokojnej jazdy. Prosty napęd, dobra pozycja. Jeździłem modelem 920 i byłem mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, m1strzunio napisał:

Kup Riverside 900, świetny rower do spokojnej jazdy. Prosty napęd, dobra pozycja. Jeździłem modelem 920 i byłem mega zadowolony. 

Sporo modeli, którymi bylem zainteresowany są niedostępne.Wiem,że nie jest to czas na kupowanie roweru, ale udało mi się kupić Unibike Flash GTS. Dokupiłem parę dodatków i zrobiłem z niego trekking. Od kilku dni go "ujeżdżam" i regulują pod siebie.Jestem mile zaskoczony hydraulikami , których się obawiałem, ale temat został opanowany.Dziękuję za pomoc i informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 16:29, kuba2403 napisał:

Albo inaczej, co w nim jest nie tak? Na 180 cm wzrostu rozmiar 19 będzie dobrym wyborem? 

Ja kilka miesięcy temu kupiłem za 2000zł ten rower:

https://vellberg.pl/rower-crossowy-vellberg-explorer-5-2/

Niestety na razie niedostępny,osprzęt dużo lepszy niż w tym co Ty podałeś,z zakupu jestem zadowolony,przy wzroście 180cm i przekroku 87cm wybrałem rozmiar 21 i jest dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

Szukam roweru męskiego crossowego w przedziale 1300 - 1800zł.
Rower na asfalt do dojazdu do pracy. więc ok. 50km tygodniowo.

Wzrost: 168
Waga: 68
Odległość od krocza do ziemi: ~ 72cm
Celuję oczywiście w ramę 17".

Przejrzałem forum i już byłem zdecydowany na Lazaro X-Force V3, natomiast strasznie kiepsko z dostępnością.
Po przeszukaniu to, co ciekawsze zostało to:
- Rower crossowy 28 Vigaro 27-bieg
- Rower Kross Evado 1.0 28 R17 S 2020 Me szaro-czerw

Co sądzicie?

Edytowane przez maxpower166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigaro  raczej za wysoki będzie, zaś evado z wolnobiegiem i "solidnym tourney'em" :D

Lekko nie będzie z męską ramą ... Unibike Prime chyba pozostaje...

 

Alternatywa to 29": https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-kands-balaton-acera-hydraul-graf-sel-17-9513504051?fromVariant=9513180253   i ewentualne założenie węższych i niższych opon

Edytowane przez Pablo59
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...