Skocz do zawartości

[znakowanie rowerów] jakie wymagania?


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy paragon bądź gwarancja roweru. Jedziesz na KOMENDE (nie posterunek czy komisariat) tylko KOMENDE i tam Ci znakują od ręki bądź każą przyjechać za godzinę.

 

Mam rower oznakowany i ubezpieczony. Zapraszam do działu UBEZPIECZENIE OC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy paragon bądź gwarancja roweru. Jedziesz na KOMENDE (nie posterunek czy komisariat) tylko KOMENDE i tam Ci znakują od ręki bądź każą przyjechać za godzinę.

No nie do końca prawda. W komisariatach też znakują rowery. Wszystko zależy od miejscowości.

Co jest wymagane: paragon/gwarancja i _dokument_ _tożsamości_ - najlepiej dowód osobisty. Bardzo często rowery znakowane są w trakcie festynów (szkolnych, osiedlowych, gminnych) a najbliższa okazja to Dzień Dziecka. 

Warto zadzwonić sobie do najbliższej jednostki policji i po prostu się dowiedzieć kto? gdzie? kiedy?

U mnie (KP Wrocław Stare Miasto) rowery znakowane są codziennie po południu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mindive nie sugeruj się jakąś gazetą tylko zadzwoń do swojej komendy rejonowej. U mnie w Warszawie nie ma żadnych wymagań technicznych dla roweru. Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie:

-dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),

-dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 Aby można było ustalić własciciela.

ad. 2 Na nabiciu numeru w sposób trwały na ramie (nie wiem po co producent już to zrobił na mojej ramie w dwóch miejscach)

ad. 3 Bezpłatne

ad. 4 W razie odnalezienia, można ustalić właściciela, ale nie działa to w drugą stronę, tj. jeżeli skradziono rower, to nikt nie będzie szukał roweru po nabitych numerach, z bagatelnego powodu - znakwanie jest nieobowiązkowe i nie ma jednej wspólnej bazy tak jak w przypadku samochodów.

Podsumowując - są plusy, ale brak konsekwencji w egzekucji daje rezultat taki sam niezależnie od tego czy rower jest oznakowany czy też nie.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam swój numer ramy, mam karte gwarancyjną roweru z wpisanym numerem oraz marką roweru, paragon z roweru i wymienianych części, mam go zarejestrowanego w bazie rowerów oraz posiadam aktualne zdjęcia przedstawiające cały rower oraz szczegóły to chyba takie coś jest już zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mindive nie sugeruj się jakąś gazetą tylko zadzwoń do swojej komendy rejonowej. U mnie w Warszawie nie ma żadnych wymagań technicznych dla roweru. Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie:

-dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),

-dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).

 

 

Ew. może być oświadczenie pisemne ze jest sie właścicielem pojazdu.

No to w takim razie może i ja oznakuję swoje 11 rowerów. Cały szkopuł w tym, że tylko jeden był kupiony , chociaż praktycznie pozostała po nim tylko rama. Pozostałe rowery były całkowicie składane przeze mnie od gołej ramy. Jestem ciekaw jak Policja zareaguje na takie oświadczenie... :woot: na ...11 takich samych oświadczeń :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. może być oświadczenie pisemne ze jest sie właścicielem pojazdu.

A napisałeś to ponieważ masz na ten temat wiedzę, czy tak tylko, aby sobie napisać i zapomniałeś dodać, że to żart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak wygląda sprawa zmiany właściciela takiego znakowanego roweru?

Wczoraj dotarł do mnie używany rower kupiony na alledrogo ;) i okazało się że ma wbity taki numer. Do roweru dostałem paragon ze sklepu i ksero karteczki z wpisanym numerem. Muszę prosić sprzedającego o podpisanie umowy k/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w Erze przenośnych PCetów (nasze telefoniki), do internetu mamy dostęp praktycznie wcześniej, więc jakaś firma mogłaby stworzyć jakieś małe nadajniki GPS które umieszaczamy w dyskretnym miejscu i zawsze możemy go namierzyć ;) - ah ta fantazja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w Erze przenośnych PCetów (nasze telefoniki), do internetu mamy dostęp praktycznie wcześniej, więc jakaś firma mogłaby stworzyć jakieś małe nadajniki GPS które umieszaczamy w dyskretnym miejscu i zawsze możemy go namierzyć ;) - ah ta fantazja ;)

http://www.integratedtrackers.com/GPSTrack/Products.jsp

 

http://www.peilsender.net/epages/61549785.sf/en_EN/?ObjectPath=/Shops/61549785/Products/%22BikeProtect%20Bicycle%22/SubProducts/BikeProtect-0001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...