Skocz do zawartości

[lakier] odswiezanie (dużo foto)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien przed matura w ramach relaksu postanowilem troche pobawic sie z lakierem na mojej Meridzie. Kamienie, sol, piach, bloto, slonce i 3.5 tys km troche juz daly sie we znaki ramie ;)

 

Najpierw dokladnie wyczyscilem rame wilgotna szmatka. Potem chwile poczekalem, az wyschnie i za pomoca takiego zestawu zabralem sie do pracy :)

 

lakx.jpg

 

Pasta do polerowania lakieru (lekko scierna, samochodowa) + lakier do zaprawek (samochod tez jest granatowy wiec problemu nie ma).

 

Wszystko zostalo dokladnie wypolerowane i o to efekty:

 

PRZED:

 

lak2.jpg

 

PO:

 

lak1.jpg

 

 

PRZED:

 

lak4.jpg

 

PO:

 

lak3.jpg

 

 

 

 

PRZED:

 

lak5.jpg

 

PO:

 

lak6.jpg

 

PRZED:

 

lak7.jpg

 

PO:

 

lak8.jpg

 

PRZED:

 

lak12.jpg

 

PO:

 

lak11.jpg

 

 

 

 

Nie moglem doczyscic naklejek na amorze, ale pasta polerska ze wzgledu na swoje lekko scierne wlasciwosci po prostu wymiotla :)

 

PRZED:

 

lak13.jpg

 

PO:

 

lak14.jpg

 

 

Odpryski do golej blachy na amorze zostaly zlikwidowane za pomoca zaprawek :)

 

PRZED:

 

lak15.jpg

 

PO:

 

lak16.jpg

 

Rama troche dostala kamieniami i rowniez zostala zabezpieczona :)

 

PRZED:

 

lak9.jpg

 

PO:

 

lak10.jpg

 

 

A tak wyglada calosc!

 

lakx2.jpg

 

 

lakx3.jpg

 

 

lakx4.jpg

 

Efekt jest powalajacy, szczegolnie na sloncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoMax świetnie się nadaje do polerowania.

Wiem, przetestowane na dosc mocno obtluczonej kamieniami masce samochodu :D

 

Jeszcze lepsze efekty widać na polerowanym alu (np. ramiona korb).

Tego nie wiedzialem. Nastepnym razem pobawie sie z korbami :) Dzieki na handy hint-a :wink:

 

Ja niestety mojej Meridki pastą nie potraktuję bo mam matowy lakier.

Ja mam chyba perlowy, bo po polerowaniu w sloncu jest piekny ;) Matowy mam amortyzator i po przejechaniu pasta nic sie nie stalo, tylko wzarty brud zostal usuniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, patrzę i patrzę i szczerze mówiąc świetnej roboty nie widzę. Widzę tylko ładnie zmatowiony lakier :025:. Niestety lakier w większości rowerów jest jakiś dziwny, potwornie delikatny i niezbyt profesjonalne obejście się z nim, powoduje efekt, który ładnie u ciebie wyszedł - pozbyłeś się z grubsza rys i zadrapań, za to porobiłeś ślyczny mat koło tych miejsc. Osobiście odradzam - ale się nie martw, każdy się uczy na błędach. Jeśli nie widzisz o czym mówię, przypatrz się dobrze, popatrz pod światło, ze światłem, zobaczysz :(. BTW - u ciebie to pikuś - ja sobie kiedyś tak pięknie centralnie błotnik w samochodzie zmatowiłem, ale od tego czasu już trochę minęło, i troszkę inaczej traktuję chemię do samochodu. Zwłaszcza kiedy aplikuję ją na rower :030: Aaaa, i jeszcze jedno - się przyczpię - jakbyś miał rower z "blachy", to długo byś się nim nie pocieszył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tylko ładnie zmatowiony lakier :025:.

Gdzie ??? Moze to efekt niedoskonalosci aparatu, ale na zywo nigdziej nie ma zadnego zmatowania.

 

pozbyłeś się z grubsza rys i zadrapań, za to porobiłeś ślyczny mat koło tych miejsc.

To jednak musi byc aparat, bo az dokladnie obejrzalem caly rower + miejsca rys i nie widze zadnego zmatowienia. To co widac kolo zacisku sztycy to cien.

 

Jeśli nie widzisz o czym mówię, przypatrz się dobrze, popatrz pod światło, ze światłem, zobaczysz :rolleyes:

Nie widze :blink: Zreszta uzycie danych srodkow bylo konsultowane z kims, kto zna sie na rzeczy (czyt. ojciec). Ostrzegal przed zbyt mocnym polerowaniem, wlasnie ze wzgledu na scierne wlasciwosci auto-maxa, ale potraktowalem rame tak jak kobiete, delikatnie i z wyczuciem :wink:

 

Aaaa, i jeszcze jedno - się przyczpię - jakbyś miał rower z "blachy", to długo byś się nim nie pocieszył :lol:

Przenosnia :) Oczywiscie chodzilo o calkowite obtlucznie widelca, tak az podklad odpadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość można jeszcze pokryć warstwą lakieru bezbarwnego (będzie trwalsze), wypolerować (papierkiem ściernym 800-1000-1500-2000 po kolei i pastą 150-200-250) i potem dokładnie nawoskować. Efekt gwarantowany.

Ja swoją ramkę regularnie woskuję, a miejsca gdzie idą linki i pancerze pozabezpieczałem bezbarwną folią samoprzylepną przed otarciami. Niestety kelly's ma słaby lakier i odpryskuje od kamuczków i chaszczy :)

 

A jak ktoś nie potrafi tego zrobić (czyt. nie ma doświadczania w lakiernictwie, ani delikatności w łapkach) to niech się lepiej nie zabiera.

 

Pozdrawiam

Jacunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ja w ten sposób odświeżyłem swoja ramkę z niemalowanego aluminium. Ale efekt nie był powalający na nogi. Poza tym bardzo szybko stan lakieru powrócił do poprzedniego stanu.

 

Wydaje mi się że alu jest po prostu bardzie miękkie niż lakier, ale mozę się mylę.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ja w ten sposób odświeżyłem swoja ramkę z niemalowanego aluminium. Ale efekt nie był powalający na nogi. Poza tym bardzo szybko stan lakieru powrócił do poprzedniego stanu.

To malowana czy nie? Na aluminium najlepiej widać działanie pasty. Przykłady:

http://img64.imageshack.us/my.php?image=deore016ta.jpg

http://img146.imageshack.us/my.php?image=deore025sb.jpg

http://img152.imageshack.us/my.php?image=alivio6ey.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A co byście mi radzili zrobić z takim obiciem lakieru przez łańcuch

Żeby było śmieszniej rower ma naklejoną osłonkę, ale tak krzywo, że gówno daje.

Hmm... na to to jedynie pójść do jakiegoś sklepu authora i kupić sobie neopren ;) wydatek rzędu 10 zeta. Ładnie Ci to wszystko zakryje i zabezpieczy na przyszłość, a jeżeli masz automa deore to zapobiegnie też obijaniu sie automaty u o rame (głównie dlatego sie wyposażyłem w neopren). Nawet do ramy Ci będzie pasowało bo neopren jest czarny z biało czerwonym napisem author. Chyba najprostrzy sposobik. A co do tego że naklejka jest krzywo to nie musi być prawdą. Może po prostu jest za mała. Chroni te miejsca na które jest przyklejona i jest tam potrzebna ale nie obejmuje już góry rury, a łańcuch jak wiadomo zmienia sowją polożenie nad rurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...