Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

2i regulaminu

 

ja mam z diodą Q5 nie narzekam ( po mieście śmigam z inną - mniej oślepiającą), a OC hmmm no właśnie po co wykupujesz w aucie OC? Później w razie zarysowanie elementu na aucie - kierowca - panie 500zł za malowanie i jade dalej - rowerzysta - tak drooogo? idz do sądu (co gorsza może uciec - sam widziałem taką sytuację). Fakt kierowcy dwóch śladów nie szanują zazwyczaj rowerzystów ale i Ci wcale nie są lepsi.

 

Osobiście uważam, iż OC na rower powinno byc obowiązkowe tak samo jak jest w samochodach.

Edytowane przez Puklus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu  może teraz będzie widać ...

 

Może konkrety? Mam wykupione w PZU co prawda zwiększyłem kwote odpowiedzialności cywilnej - 20 zł więcej zapłaciłem, w ubiegłym sezonie skorzystałem z OC i z doświadczenia wiem że jest identycznie egzekwowane jak OC wykupione na auto więc jeżeli chcesz coś owalać to daj konkrety a nie suche babskie "nie bo nie" :)

 

Co do Casco zgodzę się że warunki są "naciągajace"

 

ale mowa o OC nie Casco.

Edytowane przez Puklus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jeżdze tym lazaro już dobre 4 miechy nakreciłem na oko myśle z 1000-1500km

Napęd konserwuje czyszcze ,smaruje ,i zmieniam co 400km 2 łańcuchy hg40

Ale ta kaseta to jakaś porażka najczesciej śmigam na 5 i 6 i te zębatki wyglądają już naprawde słabo.

 

W poprzednim rowerze miałem wolnobieg 7 rz simano i po 6 tys wygladał niewiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżdze tym lazaro już dobre 4 miechy nakreciłem na oko myśle z 1000-1500km

Napęd konserwuje czyszcze ,smaruje ,i zmieniam co 400km 2 łańcuchy hg40

Ale ta kaseta to jakaś porażka najczesciej śmigam na 5 i 6 i te zębatki wyglądają już naprawde słabo.

 

W poprzednim rowerze miałem wolnobieg 7 rz simano i po 6 tys wygladał niewiele gorzej.

Po 1500 na 2 łańcuchy zajeżdżona kaseta? Nie wiem jak to zrobiłeś [emoji2]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1500 na 2 łańcuchy zajeżdżona kaseta? Nie wiem jak to zrobiłeś [emoji2]

Spokojno na razie chodzi ale wygląda jak ten wolnobieg co ma 6 kilo ,na razie nic nie skacze, mysle ze jeszcze z 1500 zjeździ pod warunkiem że bede oszczędzał przede wszystkim 5 bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 Próbowałem ostatnio poprawić hak do przerzutki odkręcając ja. I teraz nie mogę jej z powrotem wkręcić, pewnie uszkodziłem gwint. Musze wymienić nowy hak (mam nadzieję, że tylko to). Moglibyście mi powiedzieć, nakierować jaki by pasował do mojej ramy? Z góry dzięki za odp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Zmieniłem hak przerzutki, bo był krzywy i teraz łańcuch z najmniejszej zębatki schodzi mi w koniec ramy (między zębatkę, a ramą). Czy może być to spowodowane?

Na przerzutce masz H i L do regulacji zakresu. Najlepiej poszukaj na youtube regulacja tylnej przerzutki i będziesz wiedział jak to zrobić prawidłowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomogło. Zrobiłem tak jak napisałeś i teraz mam problem z najmniejszą przerzutką (największą zębatką). Otóż nie chce się przełączyć, aby wrzucić manetkę na 1 to muszę użyć bardzo dużej siły, a sama przerzutka nie reaguje (wózek się nie przesuwa). Linki naciągnąłem na max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomogło. Zrobiłem tak jak napisałeś i teraz mam problem z najmniejszą przerzutką (największą zębatką). Otóż nie chce się przełączyć, aby wrzucić manetkę na 1 to muszę użyć bardzo dużej siły, a sama przerzutka nie reaguje (wózek się nie przesuwa). Linki naciągnąłem na max. 

 

Widocznie wychył przerzutki w stronę ramy ogranicza druga śruba (L lub H - nie pamiętam która). Jedna śruba ogranicza maksymalne wychylenie przerzutki w prawo a druga w lewo. Baryłką precyzyjnie regulujesz sobie naciągnięcie linki co przekłada się na ustawienie pośrednich przełożeń (np. przerzutka terkocze lub  biegi 2-7  "niechętnie" się zmieniają). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji odkręcić linkę od przerzutki, wkręć baryłkę przy manetce prawie do końca - pół obrotu poluzuj, to samo z baryłką przy przerzutce jak masz, sprawdź czy manetka jest ustawiona na najmniejszą zębatkę, przykręć linkę i wtedy reguluj

Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za poprawne działanie skrajanych biegów (1 i 8 w Lazaro V3) odpowiada śruba L i H a nie baryłka, która ustawia pośrednie biegi. Pisałem już wcześniej o tym. Sam ostatnio zmieniałem przerzutkę z tyłu i miałem dokładnie ten sam objaw. Wszystkie biegi działały OK ale w momencie wrzucania na największą zębatkę coś jakby trzymało linkę. Poluzowanie śruby (L lub H) zlikwidowało problem. Linka była sztywna bo przerzutka stawiała opór ograniczona ustawieniami śruby.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji odkręcić linkę od przerzutki, wkręć baryłkę przy manetce prawie do końca - pół obrotu poluzuj, to samo z baryłką przy przerzutce jak masz, sprawdź czy manetka jest ustawiona na najmniejszą zębatkę, przykręć linkę i wtedy reguluj

Tak robiłem. Teraz wciąż nie mogę wrzucić na pierwszy bieg. Przerzutka nie reaguje, a manetkę muszę siłą.  Więc dokręcam baryłkę, ale wtedy pozostałe biegi nie chodzą. 

 

 

 

 Poluzowanie śruby (L lub H) zlikwidowało problem

Poluzowałem na prawie max i nic to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś rowerek od tego użytkownika (podejrzewam , że ktoś się znajdzie bo chyba nikt inny nie sprzedaje tego modelu na allegro):

 

http://allegro.pl/nastepca-king-of-the-road-lazaro-senatore-v3-cross-i4451997783.html

 

Bo mam takie pytanko, czy rowerek jest wyregulowany rzeczywiście tak jak jest napisane w aukcji? 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzowałem na prawie max i nic to nie dało. 

 

A sprawdzałeś przesuwając ręką samą przerzutkę, czy bez problemu przesuwa się i dochodzi do największej zębatki? Powinna nawet wychylać się kilka mm dalej  - poza ostatni tryb w stronę koła a wtedy nie ma bata - musi wskakiwać. Najlepiej to sprawdzić luzując zupełnie linkę i najlepiej po zdjęciu łańcucha. 

Jeżeli przerzutka nie pozwala na wychylenie poza największy tryb pomimo odkręcenia  śruby "L" w przerzutce tzn., że masz najprawdopodobniej krzywy hak.

Jeżeli przerzutka wychyla się prawidłowo to przyczyny szukaj poza przerzutką np. w zbyt luźnej lince (odczuwał byś to na pozostałych biegach), uszkodzonej np mocno załamanej w jednym miejscu lince, lub uszkodzonej manetce. Nie widzę innych możliwości.

 

 

 

Bo mam takie pytanko, czy rowerek jest wyregulowany rzeczywiście tak jak jest napisane w aukcji? 

 

Rower jest wstępnie wyregulowany. Czasem mniej a czasem więcej. Zazwyczaj trzeba i tak coś podregulować. Wszystkie czynności regulacyjne są raczej proste i warto je poznać. Pamiętaj, że nawet jak dostaniesz w 100% wyregulowany rower to po 100 - 200 km i tak się on rozreguluje tu i tam na skutek rozciągnięcia linek, dotarcia klocków itp. Jak nie chcesz się przy nim bawić to i tak czeka Cię wizyta w serwisie. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś rowerek od tego użytkownika (podejrzewam , że ktoś się znajdzie bo chyba nikt inny nie sprzedaje tego modelu na allegro):

 

http://allegro.pl/nastepca-king-of-the-road-lazaro-senatore-v3-cross-i4451997783.html

 

Bo mam takie pytanko, czy rowerek jest wyregulowany rzeczywiście tak jak jest napisane w aukcji? 

 

 

 

Kupiłem od tego sprzedawcy.

Tylko lekko przednią przerzutkę musiałem podregulawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...