Skocz do zawartości

[rower] Specialized Camber vs Canyon Nerve AL 7.9


pfourul

Rekomendowane odpowiedzi

185/186cm, krok 85/86,

 

Cześć.

 

Jestem tego samego wzrostu i mam mniej wiecej taka sama dlugosc nogi. Tez mialem spore obawy przy kupowaniu roweru "w ciemno". 

Ja posłuchałem kolegów z forum i wziąłem L-kę, jest idealna jak dla mnie.

 

 

Teraz niby lepiej żebym miał minimalnie bardziej wyprostowaną pozycję niż sportową (kręgosłup!), no ale nadal szokuje mnie przesiadka z okolic 20" na 17,5" Rozumiem że to inna geometria i przeznaczenie (XC => trial/all mountain?)

 

Nie wiem jaki masz uraz, ale ja tez mam problemy kregosłupowe. Zrobiłem kilka dłuższych tras i rower jest bardzo komfortowy. Nie odczuwam jakichś bóli w kręgosłupie z tego powodu, nadgarstkach, no może troche w tyłku bo sie odzwyczaił od siodełka rowerowego, ale jest juz lepiej  ;)

Edytowane przez pfourul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momi przypadku

185 /102 kg :)

Przekrok 85  -w przypadku L-ki bałbym się o swój nabiał :)

Tułów 68

Ramię 64

Ramiona 56

 

Wczoraj byłem na ostrej jeździe po górkach.....nie wyobrażam sobie dłuższej ramy ale będę mówił to niejednokrotnie - każdy z nas jest inny !!!

Pamiętaj , że w przypadku Canyona masz 30 dni do zwrotu/wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 179cm, krok 83  ,87 kg  - rozmiar ramy M , jak dla mnie ociupinkę za krótka , ale zmiana mostka na 90-100mm oraz sztyca z offsetem załatwi sprawę. Inna kwestia to że do tej pory jeździłem na długiej ramie( za dużej -20") przyzwyczajenie  robi swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

 

Jestem tego samego wzrostu i mam mniej wiecej taka sama dlugosc nogi. Tez mialem spore obawy przy kupowaniu roweru "w ciemno". 

Ja posłuchałem kolegów z forum i wziąłem L-kę, jest idealna jak dla mnie.

 

No właśnie - ja pisałem w wątku o geometrii - akurat 190/90 cm noga  - i obawiam się, że dla mnie L może być zbyt mała. Prośba do pilotów L-ki - możecie zmierzyć odległość oś korby - góra siodełka przy wyciągniętej do linii "bezpieczeństwa" sztycy? Pytam, bo przymierzałem się dziś np. do Cannondale i do Specializeda - i w obydwu przypadkach L-ki były zbyt małe. A iść w XL - trochę się jednak boję za dużego przekroku (choć ten w XL specializeda był całkiem OK).

 

Swoją drogą badałem temat - za południową granicą znalazłem zeszłorocznego Cambera Comp do wzięcia - z przesyłką do PL - za jakieś ~7200-7300 zł. Specyfikacja lepsza niż tegoroczny model (z wad z etgo co widzę zwykłe a nie QR15 osie kół :/)

Edytowane przez mucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym specu o którym wspomniałeś zwykła oś 9mm jest tylko z przodu,  z tyłu masz już sztywną.

 

OK. Swoją drogą to porównałem - niejako z przypadku - tego i zeszłoroczne cambery - i jednak zeszłoroczny się nada (jest generalnie..większy -tj wyższy). Po pomiarach empirycznych spełnia założenia wymiaru głównego - no i wypada pośrodku Canyonów L i XL - w nich zastanawia mnie ten wysoki przekrok w przypadku XL - 86 cm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem "w okolicy", więc...

 

wjeżdżając do miasta nie dało się pomylić gdzie jestem:

njvu.jpg

 

W showroom'ie miła obsługa!

SPD'ki nie były konieczne ( shimano SAINT for your convenience ;) )

5iti.jpg

 

Na miejscu byłem prosto "z drogi" około 9:30, a otwarte od 10:00

Pomimo piątkowego poranka od razu sporo klientów (zarówno nowych jaki i z rowerami do przeglądu).

Poprosiłem M i L, zostawiłem swoje I.D., jeden podpis i dostałem oba rowery + parking do dyspozycji na kilkanaście minut, bo inni czekali do przymiarki ;)

o3sw.jpg

 

hj5p.jpg

 

dh6l.jpg

 

cooc.jpg

 

9spz.jpg

 

Zabrakło co prawda jakiegoś terenu, ale przynajmniej można się przymierzyć :)))

 

Jak sądzicie - lepsza rama M czy L ?   (celowo nie podaję który jest który) ;)

Edytowane przez t0m3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka mało skomplikowana, bo na zdjęciach widać, która górna rurka Cię wyciągnęła sportowo, a gdzie siedzisz w pozycji wyluzowanej.

 

A odpowiadając na pytanie - lepszy jest ten, na którym się lepiej czułeś. Bo później to Ty, a nie doradcy z forum będą na nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając na pytanie - lepszy jest ten, na którym się lepiej czułeś. Bo później to Ty, a nie doradcy z forum będą na nim jeździć.

 

lepiej jednak jak się doradców popyta i posłucha, bo w dniu zakupu pomyśli, że woli mieć mniejszy rower, sprawniejszy w górach  i potem będzie zmuszony jeździć na za małym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy rower jest owszem sprawniejszy, tyle, że jest dla mniejszych bikerów, dla większych bikerów mniejszy rower nie jest sprawniejszy, jest zakałą ... większy biker jest skazany na mniej zwrotny rower ... bo co mu po zwrotności jak nie będzie "wyważony" w rowerze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy rower jest owszem sprawniejszy, tyle, że jest dla mniejszych bikerów, dla większych bikerów mniejszy rower nie jest sprawniejszy, jest zakałą ... większy biker jest skazany na mniej zwrotny rower ... bo co mu po zwrotności jak nie będzie "wyważony" w rowerze .

 

Generalnie i tak lepiej czułem się na L, bo choć na czarnej M jechało się w sumie dość wygodnie,

to miałem wrażenie że zaraz przelecę przez kierownicę, albo obiję kolana kierą (a to był tylko parking!!!)

 

Dodam tylko że miałem kiedyś CUBE'a 20" i po reklamacji zapadającej się sztycy wymienili mi ramę na nową, tylko że na 18"... bo oryginalna 20" nie miała oznaczeń (ale z pomiarów wychodziłą 20")

Zorientowałem się po kilku kilometrach, że ten rower zupełnie mi nie pasuje i poszedł na sprzedaż tylko z tego powodu. Nie dało się po prostu jeździć - faktycznie rower był "zakałą" i kompletnie zniechęcał do jazdy !!!

 

Dlatego całą Twoja opinia Rulez bardzo mi teraz pomogła!

Dzięki każdemu za wszystkie Wasze odpowiedzi i porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dokładnie o to mi chodziło, sam to zauważyłeś  :

Generalnie i tak lepiej czułem się na L, bo choć na czarnej M jechało się w sumie dość wygodnie,

to miałem wrażenie że zaraz przelecę przez kierownicę, albo obiję kolana kierą (a to był tylko parking!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja jednak wybrałem Cambera - udało się kupić zeszłoroczny model za ~2/3 ceny. L-ka pasuje jak ulał, wygląda baardzo ładnie - paru znajomych już chwaliło optykę :)

 

Przespacerowałem go po okolicy - faaajnie się jeździ. Jutro testy bojowe w górach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje :) zrobiłem tak samo zimą, 40 % taniej niż w pl. fajne koło , będziesz zadowolony :)

 

Już jestem :D Ja akurat kupiłem w PL - dziś pierwsza jazda w górach. Specjalnie znalazłem moje przejazdy tej trasy na fullu 26" - generalnie oglądając na Raceshape przejazd na 26 vs 29, na 26 wąchałbym spaliny czy raczej kurz z tylnego koła - kilka technicznych sekcji (np. północna strona Jałowca) po prostu przemknąłem na 29. Pod górę - wymiękłem na Hali Trzebuńskiej, no ale tam nastromienie dochodzi do 20% a jechałem w pełnej lampie i +30 stopniach.

 

Poza tym  - w porównaniu z moim starym 26" ten rower ma sztywność boczną hardtaila (to samo przyznał kumpel, jeżdżący na Focusie Super Bud 29). Skoku do mojej jazdy też wystarczy. Muszę tylko pomyśleć czy nie wstawić do niego mostka 100-105 mm żeby zdeka dociążyć przód - mam akurat w szosówce podobny mostek (też Speca)

 

A - masz może problemy z wsuwającą się do ramy sztycą? Dziś parę razy musiałem poprawiać.

 

UrdzWBh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sztycą wszystko ok, w czym kłopot? nie możesz mocniej zamknąć?

Mostek, tak sądzę, jest w sam raz, nie założyłbym dłuższego, dla mnie idealnie, podjeżdża lepiej niż mój poprzedni ht, który miał mostek 110.

 

Muszę faktycznie mocniej zamykać, ot co. Z mostkiem - poczekam i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nerVus dojechal :)

 

jeszcze tylko montaz pedalow , zdjecie plastikowej oslonki z kasety, dopompowanie amorow , 8 stp mniej na zew i GOOO!

 

przed pierwsza jazda napisze tylko, ze jestem pod ogromnym wrazeniem jakosci calego pakietu tj. opakowania , instrukcji i sprzetu .... ale juz po pierwszej przymiarce czuje ,ze w kwestii siodelka bede potrzebowal troche czasu :)

 

post-161343-0-72082100-1375782610_thumb.jpg

Edytowane przez live4adrenaline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/3 ceny

tzn ile dokładnie zapłaciłeś i gdzie jeżeli mozna zapytać?

Mam spory dylemat, chcę się przenieść na fulla, kasy jak zawsze za mało aby po prostu wziąć coś z półki za 8tys. Myślę nad sprowadzeniem ramy z promocji Niner RIP 2012r. z USA, wyjdzie ok 3800zł.

Może jakieś inne sugestie?

Edytowane przez leo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale juz po pierwszej przymiarce czuje ,ze w kwestii siodelka bede potrzebowal troche czasu

 

Własnie z tego co zaobserwowałem, to siodełko jest jedynym mankamentem Nerve wg mnie. Tez myślałem, że z czasem sie przyzwyczaje, ale musze poszukac czegoś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ile dokładnie zapłaciłeś i gdzie jeżeli mozna zapytać?

Mam spory dylemat, chcę się przenieść na fulla, kasy jak zawsze za mało aby po prostu wziąć coś z półki za 8tys. Myślę nad sprowadzeniem ramy z promocji Niner RIP 2012r. z USA, wyjdzie ok 3800zł.

Może jakieś inne sugestie?

 

Mój już zszedł, akurat od polskiego dealera z Warszawy. Ale patrzyłem na południe/rozmawiałem z Czechami (Google translate rządzi ;) - zależy jaki rozmiar potrzebujesz ale było 2-ch dealerów z Ostrawy i Brna którzy mieli w fajnych cenach Cambery (ok. 7000 zł). Do Ostrawy z Wrocka masz 250 km praktycznie cały czas autostradą.

 

O np tutaj:

 

http://www.sachasport.cz/kategorie/nabidka-zbozi-a-sluzeb/mtb-kola-soucastky-obuv/kola-29

 

http://www.lyze-kola.cz/480-specialized-camber-comp-29-2012.html

 

Generalnie Specialized nie sprzedaje wysyłkowo (podobno nie wolno dealerom) - więc tylko wycieczka do Czech.

 

Ninery są fajne - ale pomyśl też co z gwarancją. Jeśli podoba ci się RIP9 to bliżej do niego chyba Stumpjumperowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...