Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie męcz się , wkońcu to rama roweru za 2400 zł - o wiele lepsza od Meridy M.C 5,7 .

Jakis kompleks ? :surprised: Czy ja cos wspominalem o swojej ramie ? :( Jest ciezsza i pewnie technologicznie slabsza, tylko ze ja nie jestem fanatykiem i nie bronie z slepa furia dobrego imienia Krossa. Stwierdzilem, ze 1600 gram w 19 calowej ramie to bajka. Wyszlo, ze rama mniejsza wazy 100 gr wiecej. Czyli mam racje :)

 

Jest poprostu jedną z najlżejszych ram w rowerach za takie pieniądze .

Czy ja gdzies zaprzeczylem ?

 

Mam np: licznik bezprzewodowy z Biedronki (swego czasu). (...)

Ile zrobil kilometrow ?

 

Nie jest to reguła, ale czesto tak bywa.

Ano, najlepszy przyklad ASO. Zdzieraja za znaczek na produkcie nawet do kilkaset 100% ceny, podczas gdy mozna kupic to samo bez znaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się pokiełbasiło bo ja mam licznik Sigma BC 1106 , a zrwotu :

Nie jest to reguła, ale czesto tak bywa.

nigdy nie używałem .

Napisałeś też:

Wyszlo, ze rama mniejsza wazy 100 gr wiecej.
- nie pisząc , że jest to waga ze sterami !

Chyba zacząłeś się trochę motać .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik mam ponad rok, jest jak nowy. Jeżdze na kilku bikach, a założony jest na jednym, i na tym zrobił około 2000 km.

 

Wyglądem podobny - ba identyczny (poza napisem) do tego z Kellysa KCC-09 (okablowany), tylko mój ma jeszcze wiecej funkcji i bezprzewodowy,

- v-max

- v-srednia

- scan funkcji

- dystans dnia, przedziału czasu

- całkowity

- zegar

- porównanie szybkości (z graf)

- łączny czas jazdy, stoper

- temperatura, min, teraz, max danego dnia.

- spalone kalorie, tłuszcz

 

Dałem chyba 29,9999999 ;D :(

 

a w kellysie 40 złcat-product-2726.jpg

 

ps. nawet gdyby to była rama 17-tka, to 19-tka bez haka, zacisku i sterów - może nawet wazyć po malowaniu 1,65-1,75 spokojnie.

Jest tak jak chiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik mam ponad rok, jest jak nowy. Jeżdze na kilku bikach, a założony jest na jednym, i na tym zrobił około 2000 km.

Troche malo zeby cos napisac. Ale wiesz jak to jest z takim sprzetem. Trafisz na dobry to bedzie dzialal, a sto innych padnie po pierwszym deszczu, pierwszym mrozie.

 

Wyglądem podobny - ba identyczny (poza napisem) do tego z Kellysa KCC-09 (okablowany), tylko mój ma Dałem chyba 29,9999999 ;D :D

Jak na licznik z marketu to duuuzo ;D Myslalem, ze mowisz o czym za 4.99 a tutaj prawie 3 dychy :( Toz to cena jak za Sigme.

 

ps. nawet gdyby to była rama 17-tka, to 19-tka bez haka, zacisku i sterów - może nawet wazyć po malowaniu 1,65-1,75 spokojnie.

Wiesz, jak ja wywale z samochodu cala tapicerke, kanape, wszystkie dodatki typu radio, zmieniarka i tysiac innych gadzetow to tez zacznie jezdzic calkiem szybko tylko pytanie po co :) Imho waga dla mnie zajefajna jak za ta cene!

 

Jest tak jak chiałem :D

I to jest najwazniejsze :)

 

 

p.s faktycznie cos mi sie z cytowaniem pogubilo wiesz wybacz rulez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki licznik, ktory działał 1 dzień :(

 

Ale ten na pewno jest taki sam jak innych, bo kumpel ma podobny (pod jeszcze inną nazwą niz Kellys), rozbieraliśmy, to samo wsio.

 

 

W biedronce nic bym takiego nie kupił, ale widziałem taki licznik u kumpla, który nie narzeka juz 2 lata, wiec brałem.

 

 

http://www.bikeonline.pl/product_info.php?...e07f3bbf40b3b4a

- no właśnie on ma chyba ten model - tu za 109 zł !!

Licznik Sigma Targa

a mój ma jeszcze wiecej funkcji (chyba, że nie podali na www wszyskiego)

 

 

I kończąc temat ramy. Wiesz, nie jest to problem zrobić rame 1,0 kg :) (ot, wycieniowac na 0,7 mm i już)- ważne, by takie coś wytrzymało nas bikerów.

 

Wiec mam nadzieje, że czy to ma 1,6 czy 1,75 kg, to wytrzyma moje 85-90 kg przez minimum 3 lata. I bedzie git.

 

Co do tapicerek itd.

A myśłisz, że firmy które podaja wagi ram 1,3-1,5 kg, to podają wagi ze sterami, hakami i zaciskami ...

 

Bo ja jestem pewnien, że na 99% nie. Wiec nie wiem jakim cudem, mam uznać 1703 g ze sterami za wage katalogową ramy (hak i zacisk tez pewno jest).

 

ps. skąd masz thomash te fote? skąd wiesz ze miała stery i 17 cali?

Moze niech zwazy naguska rame, jak da rade jeszcze :)

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy długo tak możecie się spierać o te pół kilograma?? :(

 

xystoffowi i tak nic nie udowodnicie i go nie przekonacie do niczego, no chyba że brałby udział w komisyjnym ważeniu ram na atomowej wadze przy udziele komisji lotto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Thom :D

czyli koleś z grupy sugeruje, że 17-1600 g

19- około 1700 g

21 - około 1800 g

już po malowaniu, a wiec rewelka i w sumie tak jak myślałem.

 

 

ps. Kross i tak "przekłamał" mnie o 100 g, pewno z powodu malowania. Zaś unibike powiedziało komuś, że jego ramy ważą 1200 g :)

Czyli jak w tym kawale, że nie ....

chyba 17-tka i bez malowania, i nie 1,2 tylko z 1,4 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem, ale to troszke dziwne, bo waży tyle co niecieniowana rama evolution ...

 

17-tka, bez malowania, haków i zacisków może wazyć te 1,55 kg byc może (chodzi o cieniowane unibika), kross 17-tka pewno nawet nieco mniej.

 

Te 1,2 kg to sobie z palca wyssali, to nie budzi wątpliwości :)

badź trzymali rame jak ją ważyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważone 1940g goła rama w rozmiarze 19" - 1700g to bajka dla laików

kupujących tanie_super_wypas_ramy na allegro.

 

Stara rama Krossa Vision XAO z 2004 r. (poprzednik obecnego A4) ważona przeze mnie osobiście na wadze elektronicznej w rozmiarze 19" z piwotami i hakiem - wyszło 1870 gr.

A więc ten cytat powyżej to kit !!! - albo dotyczy innej ramy.

A ponadto mamy tu swoich użytkowników tego roweru i oni jakoś nie narzekają !!!

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z tym 1,94 kg.

 

To by było wiecej niż evolution, co jest niemożliwe.

Wystarczy sobie pokukać w ramę A4 i A6 - chudziutka jak wydmuszka, nie ma to porównania do niecieniowanych modeli.

 

Póki co, to mamy 1703 g na focie i to ze starami, pewno z hakiem i zaciskiem. Rama nieco wieksza nie może byc 0,25 kg cięzsza.

Poza tym mój A4 jest o 800 g lżejszy od Evolution i jestem świecie przekonany, że w sporej częsci właśnie przez lżejsza wagę ramy,

bo opony ważą tyle samo,

siodło i sztyca też,

kiera tez tyle samo, pedały tyle samo. Koła z kasetą lżejsze razem o 100 g

Amor jest o 400 g lżejszy,

zostaje wiec jeszcze 300 g.

Więc co, linki hamulcowe są lżejsze o 300 g?

:D

http://republika.pl/wortale/rower/waga_mtb.htm

 

http://groups.google.pl/group/pl.rec.rower...f3094c6bca5eefa

 

Czytalem info tutaj, ze rama Level A6 wazy 1900g. przy 17".

...pomylka o cale 300 :)

 

 

Polozylem na wage i wazy toto ze sterami 1703g. przy 17".

Wychodzi wiec na to, ze ramka oscyluje kolo 1600.

 

 

ps. na tej ramie A6 waży 12 kg, z jeszcze lżejszymi oponami i bez pedałów zeszli by poniżej 11,5 kg. Myślisz, że dało by sie taki rezultat osiągtnąc na ramie 1940 g ? Aha hymmm :D

 

ps2. są głosy, że ramy te sa robione w jednej z fabryk Gianta (która robi ramy dla przynajmniej 3 innych firm).

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od wczoraj i ja stałem się właścicielem Krossa Level A4. Po przewertowaniu sporej ilości różnych artykułów i wypowiedzi na tym forum miałem do wyboru dwie opcje. Albo Kona Fire Mountain 05 albo właśnie Level A4. Kony w rozmiarze 17'' nie było tak więc nabyłem czarno – białego Levela A4. Na rower dostałem upuścik 50 zł i takie śmieszne lampki diodowe na tył i przód.

A teraz o rowerku i o mnie. Mam 177 wzrostu i 70 kg wagi. Tak więc wybrałem ramę 17'' i bardzo się z tego cieszę. Preferuję jazdę agresywną, szybkie przejazdy po leśnych ścieżkach, trochę hopek i zjazdów. Przy mojej wadze i sile (trenuję jeszcze parę innych sportów) rower aż rwie się do jazdy. Faktycznie jest niesamowicie lekki. Jeździłem na paru innych rowerach od markoszitów poczynając na Specu P3 kończąc i muszę przyznać, że w tej klasie cenowej jest to chyba najlepszy rowerek obecnie na rynku.

Wczoraj przetestowałem rowerek na asfalcie – niesamowicie szybki.

Na piaszczystych leśnych ścieżkach – trochę się kopie no i całego go upiaszczyłem:).

Trochę też przećwiczyłem szybkie zakręty i tu A4 mi się najbardziej podoba bo jest bardzo nadsterowny i ładnie wyjeżdża tylnym kołem.

Dzisiaj trochę bardzie ostro potraktowałem sprzęcik – parę szybkich przejazdów po specjalnie przygotowanych ścieżkach no i wybrałem się na hopki polatać.

Tu się zdziwiłem (wcześniej skakałem na Specialized P3) bo A4 daje radę i na sporych hopkach. Po przełamaniu lęku zaliczyłem parę ładnych lotów:).

Najbardziej obawiałem się o amortyzator bo jakoś nie wzbudzał u mnie zaufania ale skoro przetrwał 1,5m hopki to chyba jeszcze trochę na nim pojeżdżę.

Na innych rowerach miałem tendencję do centrowania kół. A4 poskakałem już trochę po krawężnikach i zjechałem parę razy po schodach no i lądowania po skokach na hopkach. A koła nadal mają zero bicia.

Pozycja na rowerku jest bardzo wygodna. Trochę musiałem się przyzwyczaić do szerokiej kierownicy. Jedyny jak na razie spory minus to za krótka sztyca. Trochę się męczę podczas pedałowania (nogi cały czas zgięte).

Po 2 dniach katowania Krosika wszystko w nim chodzi jak trzeba, przerzutki zmieniają się idealnie, nie mam żadnych zastrzeżeń.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem synowi ten rower. Uznałem , że jest super i... NIestety po kilkudziesięci kilometrach odpadła lewa korba. Jak się domyślacie samoszczęście syna ogarnęło. Okazało się , że śruba mocująca korbę jest "zjechana" czyli brak na niej gwintu. POza tym w serwisie okazało się , że i suport jest zupełnie luźny, chyba się odkręcił. Także polecam ten rower bardzo ale "grzebaczom", bo po zakupie należy go dokładnie sprawdzić by nie mieć niespodzianki 50 km za miastem. Ogólnie polecam.

Ralson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie 03-06-06 Karolona Kozela 3 miejsce na Skoda Auto Grand Prix na rowerku Kross Scandium.

 

Z tego roweru tylko nalepka na ramie jest marki Kross. Kross prowadzi bardzo dobrą politykę marketingową, ale chciałbym zobaczyć taki rower w rzeczywistej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego roweru tylko nalepka na ramie jest marki Kross. Kross prowadzi bardzo dobrą politykę marketingową, ale chciałbym zobaczyć taki rower w rzeczywistej sprzedaży.

 

nie rozumiem w czym masz problem?? Dziewczyna jest w teamie KROSS wiec KROSS przygotował dla niej rower. To chyba normalne jest, że ten rower jest przygotowany dla konkretnej zawodniczki do konkretnych zawodów i że takiego roweru nie można kupić w sklepie. Może kiedyś. A Skoda GP MTB to raczej wyścigi już zawodowców więc sprzęty też mają przygotowywane pod konkretne osoby. Samochody WRC czy jakiekolwiek wyścigowe, teamy przygotowują od podstaw tylko kształt karoserii może być taki jak fabrycznego, i nie kupisz ich w salonie.

 

A tu masz wypowiedź Karoliny Kozeli "Obecnie firma KROSS wyposażyła mnie w niemalże sobowtór - KROSS Team Edition. Również biało czerwony o prawie identycznej geometrii. Rama leciutka, wykonana ze scandium, koła crossmax sl, z przodu oczywiście sid a całość napędza pełna opcja xtr’a."

no to chyba nie jest do końca tylko nalepka KROSSa, owszem części może sami raczej nie robili ale ktoś musiał taki rower stworzyć

i link do całego wywiadu http://www.rower.com/archiwum.php?art=2631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się tego, że mogę kupić np. Scotta na teamowej ramie, a Krossa mogę sobie pooglądać na zawodach. Gdyby sprzedawali takie ramy albo tak wyposażone rowery w sensownej cenie, to może bym kupił.

 

no to może się doczekamy kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego roweru tylko nalepka na ramie jest marki Kross. Kross prowadzi bardzo dobrą politykę marketingową, ale chciałbym zobaczyć taki rower w rzeczywistej sprzedaży.

 

Dobre dobre :confused:

 

To może ustalmy, co jest z Scotta (lub innej znanej marki) a co jest obce:

 

- obręcze - obce

- opony - obce

- kiera, mostek - obce

- stery - obce

- hamulce - obce

- suport - obce

- przerzutki - obce (np: sram albo wysram)

- łańcuch - obce

- itp. itd. - obce

 

- rama - firmowa

- "nalepka" - firmowa

- cena - firmowa :P

 

Mniej wiecej tak to najczęsciej wygląda (choć nie zawsze, czasem daje sie własne wsady, dla obciecia kosztów).

 

 

 

 

i jeszcze fota mojego a4

 

d30e3173f0dd6f4bm.jpg

 

prosto ze sklepu ważył 13,8 kg, po zmianie opon (łącznie 750 g lżej) i zdjęciu odblasków (50 g)

waży 13 kg, a właściwie 13,2 - bo dałem licznik, osłonke, licznik i mocowania do swiateł diodowych.

 

http://images2.fotosik.pl/80/d30e3173f0dd6f4b.jpg

 

Rowerek spisuje sie doskonale, jeździ bardzo szybko (po zmianie opon), sprawnie.

Jedyne co mnie niepokoi czasem, to jakies dziwne dźwieki, szmery - tak jak by rama pracowała ....

mam nadzieje, że to jakiś inny powód.

Wiele krossów ma niedokręcone korby, trzeba na to uważać i najlepiej samemu troszke docisnąc, zanim coś tam zacznie sie psuć.

 

 

Zmieniłem tez sztyce, z za krtókiej 30 cm (290 g) na 35 cm (295 g) firmy FSA.

Jak widać, mimo, że dłuższa, waga prawie ta sama :blush:

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Levelku też zmieniłem sztycę na dłuższą. Teraz mam karbonowego Promaxa który jest lekki jak piórko.

Też zdjąłem odblaski, za to zamontowałem lampki diodowe i licznik.

na razie przejechałem ponad 100 km i jak na razie wszysko pięknie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem na carbona i tez na promaxa, bo jak zmieniać to na lżejsze.

Ale jest sporo głosów, ze dla cięzszych osób (mam 90 kg) takie sztyce sie łamią czasem i ślizgają w ramie.

także dałem sobie spokój, choć wydałem podobną kwotę, jak na ten carbon :)

 

Za to z siodła jestem póki co zadowolony :unsure:

Może jak sie podniszczy (a raczej łatwo bedzie sie niszczyc) to sprawie sobie cos lzejszego, bo te ma około 360 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...