Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

a pytanko, na 180cm wzrostu jaki rozmiar ramy wziasc? 19"?

 

raczej tak, możesz przymierzyć się do 21'' ale to musisz usiąść na takim rowerku, zrobić kółeczko, poskręcać, bo jak wybierzesz na ślepo to potem może się okazać że się bedziesz na nim męczył

 

wczoraj pojechałem na krótką przejażdżkę około 20 km w jakiś 20% po błocku.

Rowerek się spisał dobrze, oponki raczej dobrze się trzymały tego błota, zabłocone przerzutki i hamulce chodziły ok. Nie była to ekstremalna trasa no ale rowerek się sprawdził.

ehhh teraz go muszę wyczyścić i nasmarować to i owo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem brać a4 21` bo innych nie ma, ale po ostatnim poście marcinSZ0 zwątpiłem.

marcinSZ0 jaką miałeś ramę wcześniej? ja mam 180 i miałem 19` teraz się boję że na 21` będzie mi się źle jezdzić. Nie ma 19` i teraz mam zonka :/ o ile cm może być różnica w górnej rurze? między 19` a 21` ? :> 1 cal to 2,5 cm? przekłada się to na rowery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz geometrię A2 - jest prawie identyczna jak A4/A6

 

Frame Size 17 " 19 " 21 "

Top Tube Length 579,3 594,2 608,7 (długość górnej rury horyzontalnie)

Head Angle 71 71 71 (kąt główki ramy)

Seat Angle 73 73 73 (kąt rury podsiodłowej)

Chainstay Length 425 425 425 (długość linii łańcucha)

Head Tube Length 120 120 135 (wysokość główki ramy)

Offset 38 38 38 (wyprzedzenie widelca)

Wheel Base 1057,6 1072 1087 (baza kół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinSZ0 jaką miałeś ramę wcześniej?

wcześniej to ja nie miałem zadnej ramy bo to jest mój pierwszy prawdziwy rower :D ,zmierz sobie odległość od podłogi do krocza ,u mnie to jest 86cm i przy ramie Krossa 21" jajka opierają mi się o rame :P ,wygodnie się jezdzi ,ale jezeli miałbym gdzieś jezdzic po górach to na pewno nie raz bym sobie poobijał klejnoty :) ,więc jak nie masz dłuższych długich nóg od noich to kupuj 19", bedzie to dobry wymiar ramy dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 pobiłem wszelkie rekordy czasowe na swoich trasach :)

 

Po zdjeciu róznych świecidełek i zastapieniu opon z 960 g na 570 g, waży teraz 13,0 kg (tzn. teraz troszke wiecej, bo jest koszyk, licznik itd).

 

Prosto ze sklepu waży więc 13,8 kg.

 

Zaś Evolution waży 14,6, a po odchudzeniu 13,8 kg (lżejsze opony o 600 g i o nózke 200 g).

 

 

Czyli A4 jest o 800 g lżejszy od Evo na tych samych oponach, z tak samo cięzką kierą, i tak samo cieżkim siodłem, sztyce tez ważą podobnie. Na czym jest wieć A4 lżejszy?

 

Wg. mnie na:

- 400 g na amorku

- 100 g na kołech (opony ta sama waga)

- 150 g na ramie

- 150 g na innych częsciach

 

 

 

Koło przednie waży (z oponami 570 g) 1,75 kg, tylnie około 2,35 kg - czyli b. mało jak na te klase :D

 

Jednym zdaniem, rower po odchudzeniu dopiero śmiga jak trzeba!

 

Zresztą więcej napisze na stronie, którą robie o m.i. o a4.

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, w tym problem, że ja nigdzie nie pisałem, że evolu jest lepszy ....

 

Pisałem, że jest wart swojej ceny i jeden i drugi, i to, że A4 ma nieco dziwacznie poukładany osprzet - i nadal to podtrzymuje.

 

Przeważnie daje się albo tej samej grupy, albo z przodu jedno oczko niższej. A tutaj mamy 2 klasy niżej (szukali oszczędności) no i srama.

 

Nie mówie, że to źle działa, bo póki co jestem zadowolony.

 

 

Co do ramy Krossa, to pytałem się prosto w Krossie, o wage 19-tki. Podali że 1,60 kg.

Co prawda zapomniałem sie spytać czy z malowaniem czy przed, ale sadząc, że evolu ma 1,8 kg po malowaniu, to kroos po po=3-nym cieniowaniu (rama jak wydmuszka jak sie stuka B) )

to musi mieć fakcycznie 1,6 kg.

 

Na swojej stronie dałem prewnecyjnie 1,65 kg (jak ktoś zważy to niech poda dokładnie).

 

Waga rewelka, mam katalogi i gazety, gdzie rowery w cenie 8-15 tys. zł mają ramy po malowaniu 1,5-1,4 kg przeważnie, więc do wagi ramy nic nie mam.

 

Powiem wręcz, że absolutnie nie chciał bym, by wazyła mniej. Już teraz każdy pisk czy jakieś skrzeczenie interpretuje że mi rama strzela :D (mam nadzieje, że to łańcuch czy jakieś kamyszki z podłoża strzelajace w rame)

No by wiecej wazyła tez bym nie chciał, bo i niby po co :)

 

Widze, że masz Merida. W ich katalogi z 2005 widze, że sie chwalili, że obniżyli grubość ścianek z 1,8 do 1,6 mm w rowerach średnio-drogich, i do aż 1,4 mm w najdroższych (w miejscach cieniowanych).

 

A kross ma 1,1 mm - jeszcze nie wierzysz w 1,6 kg ? :D

 

 

Aha, nie wiem czy już o tym pisałem, odnosnie tych pisków z kasety. Wystarczyło psiknąć na przód kasety (między kasetą a ramą) WD-40.

Ale i tak nie wiem, czemu to piszczało ....

:D

może sie jeszcze pojawi, to potraktuje to tym samym hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, w tym problem, że ja nigdzie nie pisałem, że evolu jest lepszy ....

Nie jestem upierdliwy (no może trochę) ale pamiętam jak twierdziłeś , że wolisz cięższą ramę w Uni , a ponadto udowadniałeś mi , że geometria Evo jest bardziej race-owa !!! (a jak się będziesz upierał to znajdę to i zacytuję)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że Evolution ma bardziej sportową ramę!

Jak jade na A4 to troszke czuje sie jak dziadzio lub jakiś ochroniarz 130 kg. Tłów prosty, łapy szeroko od jednej strony ulicy do drugiej strony :D

 

 

Zaś evolution ma mimo wszystko 2,5 cm dłuższa ramę, a w połączeniu z 11 cm mostkiem robi to chyba najbardziej wyciągnięta konstrukię!

 

Tak długie ramy (w rozmiarze 19-tki) ma chyba tylko GF, ale oni stosują krótkie mostki (myśl genesis), więc Evolution wymusza sportową geometrię.

 

Kąty mają identyczne 73 i 71 (bzdura jest to co pisał tutaj ktoś, że evo ma 71 i 71).

Pomierzyłem dokładnie, nawet ustawiłem koło siebie.

Wyprzedzenie przedniego widelca ma podobną ilość cm.

No i fatalny pomysł w A4, by montować tylko 30 cm sztyce !!!!!

Przecież jak ktoś ma powyżej 180 cm, to nie zabierze prawidłowej postawy na ramie 19-tce, bo mu sztycy nie starczy.

 

 

Zaletą A4 jest zaś, że przez szeroką kiere, jest miejsce na środku kiery na dłonie, przez co na ulicy można jechać prawie jak na rowerku do triatlonu :)

i zbliżyc pozycje do evolution.

Zresztą skoro A4 ma mniej sportową pozycję, to ma przez to wygodniejszą - to już kwestia gustu i stylu jazdy. Wszystko ma swoje zalety i wady.

 

W evolution też ceniłem te bezpieczeństwo, że rama nie ma cienkich ścianek, wiec czuje sie na nim nieco spokojniej psychicznie.

Zas w A4 jak sie pojawiaja jakieś skrzypienia, to zawsze jest jaaś nutka niepokoju, czy to nie rama czasem :D

Co nie oznacza, że A4 ma jednak lepszą wizualnie rame i z nieco wyższej półki, tego nie negowałem przecież.

 

Także z niczego sie nie wycofuje.

Ale chciałem lekki rower, to mam A4, gdyby evo ważył tyle ile pisali (13 i 13,3 kg) to bym przy nim został, ale jak było 14,5 kg - to sorry.

 

ps. ale i w A4 można pozycje usportowić, a więc dac prosta kiere (to już obniża ze 4 cm) i odwrócić mostek (kolejne z 2 cm).

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramy Krossa, to pytałem się prosto w Krossie, o wage 19-tki. Podali że 1,60 kg.

KIA tez podaje, ze ich silnik 1.4 jest dynamiczny :wink:

 

Na swojej stronie dałem prewnecyjnie 1,65 kg (jak ktoś zważy to niech poda dokładnie).

Obstawiam >1.8 ale poki nikt nie zwazy to jak wrozenie z fusow.

 

Waga rewelka, mam katalogi i gazety, gdzie rowery w cenie 8-15 tys. zł mają ramy po malowaniu 1,5-1,4 kg przeważnie, więc do wagi ramy nic nie mam.

I wlasnie dlatego nie wierze.

 

Widze, że masz Merida. W ich katalogi z 2005 widze, że sie chwalili, że obniżyli grubość ścianek z 1,8 do 1,6 mm w rowerach średnio-drogich, i do aż 1,4 mm w najdroższych (w miejscach cieniowanych).

To chyba dobrze, ze ramy zachowuja dobra wage przy grubych sciankach.

 

A kross ma 1,1 mm - jeszcze nie wierzysz w 1,6 kg ? :)

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsystoff rama unibika evolution była ważona, ma z malowaniem 1,8 kg bez cieniowania, więc niby czemu krossa miała by ważyć tyle samo bądź wiecej?

 

No i to troszke naiwne, że sadzisz, że przy zachowaniu grubszych ścianek waga pozostaje bez zmian. Przecież ALU ma podobną gęstość, wszelkie dodatki to tylko mały % więc nie zmieniają gęstości za bardzo Alu.

 

Gęstoś ALU to około 2,6 kg/dcm3

 

Jeżeli więc zużyto do budowy ramy "A"- 0,65 dcm3 a ktoś inny zużył do "B" - 0,75 dcm3 - to rama "B" nie może ważyć mniej, bo róznice w gęstości sa prawie żande. Cudów nie ma.

Inna sprawa, ile w grubszych miejscach stosuje się tego alu, bo można cieniowac ta, że będzie i 2 mm i 1,1 mm i tak że będzie 1,6 i 1,1 mm. Wtedy ta druga bedzie raczej lżejsza.

 

Obwody rura są identyczne poza jedną rurą, wiadomo która. Więc ja to widze mniej wiecej tak:

>>> unibike - powierzchnia rur 100 jednostek * 17 mm = 1700 g + 100 g malowanie = 1800 g

 

>>>> A4 - powierzchnia rur 110 jednostek * 14,5 mm (cieniowanie jest 16, 14 i 11) + około 100 = 1700 g

 

 

Ale to tak off-top

 

---

 

Jezeli rama waży 1703 g, to oznacza, że widocznie podali mi masę bez malowania, bo malowanie to około 100-150 g dodatowych.

 

Ramy sprowadzają z tej samej wyspy co Scott, Giant - kto wie, czy nie z tej samej fabryki :)

każdy wie, o czym mowa :)

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra odpowiedź na marudzenie Xsystoff-a

Miedzy 1600 gram w rozmiarze 19", a 1700 gram w 17" jest TAAAAAKA roznica. 19-stka będzie ważyła już w okolicach 1.8 kg czyli mialem racje :wink:

 

 

Ramy sprowadzają z tej samej wyspy co Scott, Giant - kto wie, czy nie z tej samej fabryki

każdy wie, o czym mowa

Pewnie tak, ale dla kazdego co innego :) Jak z elektronika.

 

No i to troszke naiwne, że sadzisz, że przy zachowaniu grubszych ścianek waga pozostaje bez zmian. Przecież ALU ma podobną gęstość, wszelkie dodatki to tylko mały % więc nie zmieniają gęstości za bardzo Alu.

Oprocz grubosci scianek istnieje cos takiego jak przekroje rur, ich ksztalt, wzmocnienia czy sama wielkosc ramy.

 

btw fajnie ze polski producent robi lekkie ramy, ale nie kupujcie bajek, ze w rozmiarze 19 cali bedzie wazyla 1600 gram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie męcz się , wkońcu to rama roweru za 2400 zł - o wiele lepsza od Meridy M.C 5,7 .

Jest poprostu jedną z najlżejszych ram w rowerach za takie pieniądze .

A sama nazwa roweru nie robi , dlatego lepiej kupić Krossa niż jakiegoś Gianta Iguanę czy Meridę MMS 100 .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko, czy to any na pewno zdjecie 17-tki? Nie widziałem tam takiego oznaczenia... moze slepy jestem :)

 

Znam rame, gdzie jest tylko 40 g róznicy miedzy 18 a 20 tką :)

 

To jest waga ramy ZE STERAMI ! - te 1703 g...... (byc moze i z hamiem i zaciskiem)

 

 

Co do przekrojów, to je uwzględniłem (właściwie tylko 1 przekrój jest wiekszy od evolution), dając o 10 jednostek wiecej x mniejsza grubość ścianek.

 

W sumie to mi nawet ulżyło, że to jednak okolice 1,7-1,8 kg, bo moje 90 kg sie bało tego 1,6 :D

 

ps. co do tej elektroniki to się troszke mylisz ...

Są zakłady, które robią to samo i zmieniają tylko logo.

Sa tez pseudofabryczki, ale nie ma tu reguły.

 

Mam np: licznik bezprzewodowy z Biedronki (swego czasu). Działa bezbłednie i jest doskonały. Dokładnie taki sam, jak można kupić u innych znanych producentów (te same funkcji, zachowanie, menu) gdzie jest 2x droższy.

 

Albo przykład z okolicy. Rozlewnia wódki. Leje sie ciągle ta sama. Jak dają nalepki znanej marki - leje sie ta sama, a wóda 5 zł droższa. A czały czas to samo leci :blink:

 

Bo wiesz jak to tez jest. Jest takie pojecie jak target. Niektórzy płaca za markę, czyli za poczucie, że mają coś lepszego, mając to samo co inni niby tańszego.

 

Nie jest to reguła, ale czesto tak bywa.

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...