Skocz do zawartości

[wypryski]


Kukimtb

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

było już o obtarciach, ale nie znalazłem o tak prozaicznej sparawie jak wypryski i różnego rodzaju podrażnieniach skóry, które powstaja czasem po dłuzszej intensywnej jeździe. czyli z grubsza mówiąc o tzw. pryszczach na d... :angry:

Może to nawet zabawne się wydawać, ale już mniej gdy po wyścigu czy treningu chce się jechać na rozjazd... czy cobądź, a tu nie można usiedzieć na siodełku :025: , a podstawowe zasady higieny nie dają rady.

 

Mam pytanie, czy macie jakieś patenty na to? jakieś maści, itp....

Wiem, że Talk czy zasypka Alantan dają radę (ale to raczej przy obtraciach)...

a co stosuje się przy wypryskach, czasem nawet ropnych..?

 

ten problem rzeczywiście jest jak pryszcz na d... w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

pozdr, czekam na posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego samego dnia po dłuższej jeździe po której obawiasz się syfów warto po kąpieli dodatkowo odkazić skórę (osobiście mogę polecić płyn "Afrodyta Adonic", przeciwtrądzikowy z apteki, świetnie się sprawdza) a następnie po chwili jak odparuje alkohol zasypać talkiem (np. wspomniany Alantan) aby skóra była przez pewien czas sucha. Odkąd stosuję tą metodę przestałem mieć jakiekolwiek problemy tego typu. Teraz tyłek mnie boli najwyżej od zadługiego siedzenia (wczoraj 93km i dziś 106km :twisted: ) ;). Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja nie mam problemów z wypryskami a od kiedy kupiłem spodenki z wkładką również z bólem tyłka od długotrwałej jazdy. Mam natomiast inny problem. Po ok. 20-30min. jazdy tracę czucie w moim ptaszku i muszę praktykować różne pozycje na siodełku aby przez kilka minut jechać w innej pozycji. Czy macie to samo. Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 20-30min. jazdy tracę czucie w moim ptaszku i muszę praktykować różne pozycje na siodełku aby przez kilka minut jechać w innej pozycji. Czy macie to samo. Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie?

To chyba masz coś nie tak z ustawieniem siodełka bo z tego wychodzi że albo tamuje krew albo ciśnie na jakiś nerw. Spróbuj ustawić nos siodełka bardziej do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy macie jakieś patenty na to? jakieś maści, itp....

Wiem, że Talk czy zasypka Alantan dają radę (ale to raczej przy obtraciach)...

a co stosuje się przy wypryskach, czasem nawet ropnych..?

 

ten problem rzeczywiście jest jak pryszcz na d... w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

pozdr, czekam na posty

 

Na zwykłe obtarcia faktycznie pomaga zasypka[puder] Alantan można ją stosować profilaktycznie przed a nie po :)

W przypadku innych wyprysków lub odparzeń polecam maść/krem Sudocrem

Sudocrem_Antiseptic_Healing_Cream_250g.jpg

Do dostanie praktycznie w każdej aptece bez recepty.

Poniżej opis:

Sudocrem krem antyseptyczny to antyseptycznym kremem dla dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Sprawdzony w warunkach klinicznych, pomaga łagodzić, leczyć i chronić delikatną skórę dziecka przed dalszymi podrażnieniami. Sudocrem zawiera specjalną substancję, która tworzy barierę ochronną, zapobiegając w ten sposób kontaktowi czynników podrażniających (mocz i stolec) ze skórą. Oprócz tego, efekt nawilżający kremu Sudocrem łagodzi bolesność skóry w stanie zapalnym, dając uczucie miękkości skóry. Sudocrem jest kremem hipoalergicznym, niewywołującym podrażnień, dlatego może być stosowany u niemowląt oraz przez osoby dorosłe posiadające delikatną, skłonną do podrażnień skórę.

Sudocrem posiada pozytywną opinię

Instytutu Matki i Dziecka
Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych

Wskazania

Preparat jest szczególnie zalecany do pielęgnacji skóry niemowląt jako krem chroniący przed pieluszkowym zapaleniem skóry. Wskazany jest również w leczeniu i profilaktyce zapalenia skóry w przebiegu nietrzymania moczu oraz odleżyn.

Sudocrem może również być stosowany w innych stanach chorobowych skóry, które wymagają stosowania łagodzącego, ochronnego kremu antyseptycznego o dodatkowych właściwościach leczniczych, antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych:

stany zapalne w przebiegu łojotoku, trądziku młodzieńczego i różowatego
zadrapania, otarcia naskórka
oparzenia słoneczne oraz niewielkie podrażnienia termiczne
niewielkie odmrożenia
podrażnienia po goleniu, depilacji, regulacji brwi
odczyny po ukąszeniu owadów
zejściowa forma opryszczki
odparzenia
spierzchnięcia
zmiany ospowe

Składniki aktywne

Sudocrem zawiera kilkanaście składników:

lanolina hipoalergiczna - pomaga w utrzymaniu prawidłowej wilgotności skóry
tlenek cynku - środek ściągający, który zmniejsza utratę płynu tkankowego
benzoesan benzylu i cynamonian benzylu – należą do składników balsamu peruwiańskiego, powszechnie uznanego za jego właściwości lecznicze
alkohol benzylowy - o właściwościach miejscowo znieczulających, zmniejsza ból miejscowy i podrażnienie. Działa również jako środek antyseptyczny / antybakteryjny i jest odpowiedzialny za ochronę przed bakteryjnymi czynnikami skażającymi.

Zalecane środki ostrożności

Nie należy dopuszczać do kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Produkt przeznaczony jest tylko do użytku zewnętrznego.

Sposób użycia

Preparat powinno się stosować na umytą i osuszoną skórę. Cienką warstwą kremu należy pokryć narażone miejsce i powtarzać czynność w miarę potrzeby. Regularne stosowanie, nawet po ustąpieniu dolegliwości, zapewnia skuteczną profilaktykę.

Od siebie dodam że działa B)

 

Czasmi w przypadku przeziębień na skórze robią się czyraki/wrzody.

Dosyć nieoprzyjemna sprawa. Powiedzenie: "Jak wrzód na dupie" wtedy faktycznie nabiera sensu :lol: ;)

Można szybiej przyspieszyć proces schodzenia ropy stosująć Maść ichtiolową

masc_ichtiolowa.jpg

Wskazania: 
W ropnych stanach zapalnych skóry, owrzodzeniach, czyrakach, trądziku wtórnie zakażonym, stłuczeniach, zapaleniu żył, jako środek przeciwzapalny, bakteriostatyczny, ułatwiajacy odchodzenie ropy.

Wrzód - ropiankę posmarować zakleić dużym plastrem i czekać ... :) :lol:

 

Kukimtb w Twoim przypadku zastosowałbym Sudocrem [ sam zresztą stosuję] o ile nie są to jakies ropne sprawy. Na noc po umyciu posmarowac potem w piżamkę i lulu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sudokrem polecam na wszystkie miejsca oprócz twarzy ponieważ powuduje on zamykanie porów i mogą się polecać dalsze krosty :wub:. A żeby uniknąć pryszczy na tyłku radze zakładać jakieś papersy np. silikonowe :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...