Skocz do zawartości

[plecak] Jaka pojemoność ?


Cub_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Przymierzam się do kupna plecaczka rowerowego. Potrzebuje czegoś małego .... no i własnie tu jest problem , jaka pojemnośc :) ....

Do plecaka ma zmieścić się :

# 2 litorwy bukłak

# Pompka + dętka

# skuwacz, łyzki do opon i podstawowe klucze

# 2-3 batony

# ewentualnie kurteczka przeciwdeszczowa [ chodzi o rowerową więc po zwinięciu nie zajmuje więcej niż 2 dętki ;) ]

 

np. 7 litrów wystarczy ?? Pomóżcie, napiszcie jaką pojemnośc mają wasze plecaki , co tam pakujecie i jak z miejscem B):P

Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym plecaku?

 

http://img383.imageshack.us/my.php?image=dscf17454xb.jpg

http://img501.imageshack.us/my.php?image=dscf17461xq.jpg

 

Na allegro jest napisane ze ma pojemnosc 6L. Czy podstawopwe wyposażenie tj. detka, pomka, narzedzia, dokumenty i cos do jedzenia plus ewentualnie cienka kurtka sie do niego zmieszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem swoj w LIDLU za 69 zl. Mały i z bukłakiem 1,5l , pojemnosc plecaka tak moze 4-5 litrow ale mozna przytroczyć bluze i jakąś kurtke. ekwipunek wymieniony w pierwszym poscie wchodzi bezproblemowo. Bukłak ma wade bo ma mały otwór wlewowy i trudno go wyczyścić. Ma namiastke "przewiewnych pleców" (czy jakos tak)

czasami widze wznowienia tych plecaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój z tymi plecakami...

kupcie sobie bagażnik i jakąś małą sakwe!! Jazda z plecakiem to jak dla mnie bez sens...

Ale pewnie jeździmy w troche innym stylu i sie nie dogadamy na tej płaszczyźnie :)

pozdrowerek dla plecakowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczny plecak jak na fotkach z postu Pyootr'a.

Wystarczy zeby zapakowac pojemnik z woda, zestaw kluczy , mala pompke, detke, dokumenty i klucze. Kurtke zakladam pod siateczke na zewnatrz plecaka i mozna jechac :D

Maly plecaczek - ale sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczny plecak jak na fotkach z postu Pyootr'a.

Wystarczy zeby zapakowac pojemnik z woda, zestaw kluczy , mala pompke, detke, dokumenty i klucze. Kurtke zakladam pod siateczke na zewnatrz plecaka i mozna jechac :)

Maly plecaczek - ale sie sprawdza.

 

Prawie identyczny? Prawie robi wielką różnicę :) Moze to jest ten drugi model z 2005 r. bo ten sam sprzedawca tez wystawia ale troche inny.

 

Możebyś wrzucił jakieś fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 10 L plecka ,porażka takiego wielkiego już nie kupie

Ja mam 32-litrowa kobyle. Wchodzi do niego wszystko czego zapragniesz :P Oczywiscie juz mnie wkuuurza powoli jego wielkosc, ale ojciec kupil sobie 10-litrowego z buklakiem wiec pewnie bede pozyczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie identyczny? Prawie robi wielką różnicę ;) Moze to jest ten drugi model z 2005 r. bo ten sam sprzedawca tez wystawia ale troche inny.

Możebyś wrzucił jakieś fotki?

Jest prawie <_< identyczny i w tym wypadku raczej ( a nawet na pewno ) nie bedzie wielkiej roznicy :excl:

Wklejam fotke z witryny sklepowej:

plecak4zf.th.jpg

Jak najbardziej dopstrykam wiecej fotek ale dopiero jak bede z powrotem w domu - jestem na tygodniowej delegacji :excl: wiec wstawie dopiero najwczesniej w sobote albo niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja posiadam wielce udany plecaczek JanSport o pojemności mniej więcej 30 litrów (nie pamiętam, ile było na metce, kupiłam go 10 lat temu, dodam, że wygląda jak nowy, a nie oszczędzam go; o ile od tamtego czasu firma JanSport się nie spsuła, to serdecznie polecam inwestycję w ich plecaki). Plecaczek posiada takie fajniusie paseczki z boku, którymi reguluję rzeczywistą objętość. Mogę je ściągnąć, wówczas plecak jest wąski jak naleśnik, nic nie odstaje, a zawartość nie koleboce się po jego przepastnym, 30-litrowym wnętrzu. Gdy paski poluzuje, wówczas w plecak mogę upchać naprawdę dużo.

 

Ta elastyczność sprawia, że plecak służył do noszenia książek przez całe LO (gdzie nosiłam tony knig), studia (tu z kolei ograniczałam się do 1 zeszytu + długopisu), a 2 lata temu zmieściłam w niego cały bagaż mój i mojej siostry na tygodniową wycieczkę do Krakowa (wliczając kosmetyki, zapasowe buty, ręczniki, ciuchy itp, dla nas obu).

 

Plecak ten wygodnie rozkłada się na plecach, nic nie uwiera, o ile nie napcha się go do granic możliwości, można zapomnieć w ogóle o jego istnieniu. Nie chciałabym żadnego innego :)

 

Milutkiego dzionka!

 

/Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem na allegro SEMILINE za 28zl, niby ma 13 litrow ale jakos maly co nie znaczy,ze zly, spokojnie wejdzie detka, kpl imbusow,pompka, bidon ok 1l,komorka,BenGay, FaSTUM :), co do wiatrowki to tu niestety porazka, do srodka nie wejdzie,mozna na zewnatrz ja przytroczyc bo sa gumki ale....daje rade, zapiecia biodrowe i piersiowe. a jak na maratonik stukne to i buklak wejdzie bo ma otwor na wezyk:)

pewnie, Camelback wyglada besiarsko ale kosztuje 5x wiecej,a to tylko plecak:), a plecki i tak i tak mokre beda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plecak Scotta Cyclone. Ma 8 litrów pojemności i duuużo kieszeni.Nie korzystam z jego całej pojemności do wycieczek wyłącznie rowerowych , ale kiedy używam roweru jako środka transportu żeby dojechać w konkretnej sprawie w konkretne miejsce to pozostała pojemność się nieraz przydaje.Dętke , imbusy-klucze,łyżki wożę w etui pod siodełkiem.W plecaku : pompka, kurtka,glukometr(niestety jestem cukrzykiem),papierosy:(,bezrękawnik odblaskowy ,nieraz mapę i często aparat fotograficzny. Komórkę i nieraz odtwarzacz mp3 w kieszniach na plecach w koszulce lub bluzie.Mimo , że plecak ma opcję wożenia bukłaka to zapas picia mam wyłącznie w dwóch bidonach.W sumie to 1 i 1/2 litra ale sklepów u nas dużo. Na jednodniowych wycieczkach nie używam sakw , wolę plecak ale lekki.Niestety kręgosłup szybko cierpi.

 

Pozdrawiam Romek Stępniewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ilu litrowy plecak muszę kupić żeby udało mi się w niego wepchnąć LEKKIE ciuchy na zmianę (koszulka, bluzka, spodnie, skarpety, trampki), dwie książki, dwa zeszyty, drobne szpargały (telefon, portfel). Czy do komfortowej jazdy z takim ładunkiem starczy 15l?

 

Czasem uczęszczam też na biegi przełajowe na 100km, więc kieszeń na bukłak, który zabierał bym ze sobą na tego typu wypady byłaby mile widziana.

 

Jesteście mi w stanie cokolwiek polecić? Kwota jaką dysponuję to 250-300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 30 litrów to jest w zupełności wystarczające jak na plecak

na rower to to on jest ciut za duży <znaczy nie przeszkadza ale mógł by być mniejszy>

czy 15 to nie wiem może starczyć ale tak pod sam zamek...

acha jeśli chcesz z nim biegać to 30litrów też będzie ciut za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...