Skocz do zawartości
kreciatko

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Stanko

Cześć mam pod pewnymi względami podobne parametry ramy 19" niby rama też dedykowana do XC lecz górną poziomą rurę krótszą o ok 3cm(suport -stery TT) ale mostek mam 120 a w sumie mógłbym dać 130-140mm tutaj widać że krótszy ale wyrówna to dłuższa odległość może się jeszcze okazać ze mało dla ciebie , ST mam to samo. Ogólnie nie uważam żeby był za duży mój. Wziąłbym na twoim miejscu L ale nikt nie będzie takim doradcą jak samemu przymiarka. Jak kupisz M to pewnie byś musiał skorygować w przyszłości długość mostka jeśli chciałbyś bardzo aerodynamiczna pozycję a sztyce to se dobierzesz wysokość.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Emi00

Hej mam pytanko używa ktoś Treka Procalibra przy wzroście 180 cm noga 83 cm zastanawiam się nad rozmiarem ramy jestem idealnie pośrodku natomiast według tabeli treka na 180 jest 19,5 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adamspeed
Witam wszystkich! 

Noszę się z zamiarem kupna roweru na dużym kole, chciałbym kupić Scotta RC. Na początku myślałem, że powinienem kupić rower w rozmiarze L lecz pytałem wielu sprzedających na allegro i mam straszny mętlik. Niektórzy ludzie twierdzą, że rozmiar L pasuje na osoby o wzroście 177 - 187! Myślałem, że Lka będzie odpowiednia (podkładki z pod mostka do góry, mostek "na -" i w drogę, ewentualnie mostek 70-80mm? :) Przeczytałem kilka postów na tym dziale i widzę, że większość ludzi jeździ na za dużych rowerach. Wyczytałem również, że najważniejszym parametrem jest horyzontalna długość ramy. Ale jak patrze na tabelki to widzę, że moja dotychczasowa rama ma wymiar 585mm zaś 29er w rozmiarze (M 600mm),(L 625mm) jest to 4cm więcej niż dotychczas. Czy ta rama będzie na mnie dobra czy jednak za duża? Uważam, że rower który aktualnie posiadam jest troszkę za krótki. Fakt posiadam mostek 90mm i z racji, że lubię jak rower jest zwrotny i nie lubię długich mostków to jestem odsunięty na siodle maksymalnie (sztyca z offsetem). Z racji, że siodło było używane poza duuzym zakresem z ostatniego treningu wracałem na stojąco (tytanowe pręty nie wytrzymały napięcia) pomyślałem, że to czas Lkę. Z 29r miałem do czynienia ze Scottem spark 930 2018r (roz.M) i w moim odczuciu rama była za krótka no chyba, że na fulu tak ma być. Jeździłem również na krossie level b12 2017r również w rozmiarze M i tu już było dużo lepiej tzn dłużej, rower pozytywnie mnie zaskoczył zwrotnością (pierwsza jazda 29ką) mieściłem się w naprawdę ciasnych singlach. Pozycja na rowerze bardzo sportowa i rama uważam, że taka na styk. Dodam, że nie mam możliwości przymiarki ewentualnie muszę się przejechać 400km w jedną stronę żeby zobaczyć go na żywo.

Moje wymiary to Wzrost 179,5 i długość nogi 85cm

podaje linki do geometrii ram:

Aktualna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

No to masz mały problem, bo z jednej strony chciałbyś być bardziej wyciągnięty ( jak na L ), a z drugiej rower ma być zwrotny ( jak na M ).

Ja obstawiam rozmiar M, który ma niby długość z mostkiem mniejszą o 5 mm niż w Twoim obecnym rowerze, ale z kolei L ma już tę długość większą o 30 mm.

Mostki można niby wymienić, ale bierz pod uwagę również to, że duże koło będzie ogólnie znacznie większe i na długość ( baza kół o 3 i 5 cm większa niż w obecnym ) i na wysokość ( nawet jeśli np. deklarowany przekrok jest zgodny z danymi z tabeli, to przód będzie zdecydowanie wyżej ), a to że we wszystkich rozmiarach jest krótki ogon ( 42,5 cm tylnych widełek ) nie spowoduje z automatu dużej zwrotności w tej L - ce.

Takie jest moje zdanie, ale rzecz jasna subiektywne.

Jak znajdziesz czas, to jednak warto by było się przymierzyć do obu rozmiarów i symboliczny kawałek na nich przejechać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Regenade

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na forum. Mam dylemat z wyborem rozmiaru ramy, a jestem mało doświadczony jeśli chodzi o mtb. Interesuje mnie zakup takiego jamisa http://www.jamisbikes.com/usa/dragonslayer27sport.html. Jestem pomiędzy rozmiarami 17 i 19. Wzrost 180 cm, przekrok 84.5 cm bez butów. Rower ma służyć do jazdy w lekkim terenie po lasach i polnych drogach oraz do krótszych i dłuższych wypadów w stylu bikepackingowym. W sklepie internetowym sugerowano mi rozmiar M. Z innych źródeł zetknąłem się z opinią, że nie ma się co przejmować wysokim standover i brać L. Czy ktoś mógłby pomóc i posłużyć dobrą radą?

Edytowane przez Regenade

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta