Skocz do zawartości

[ból kolana] Spowodowany przez opięte spodnie. Rozwiązanie ?


claas86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wczoraj z kolegom jeździłem w terenie MTB, w pewnym momencie kolano zaczęło mnie boleć. To pierwszy ostrzejszy trening w nowych długich, zimowych spodniach rogelli. Wcześniej jeździłem w okresie zimowym na trenażerze (w krótkich spodniach) bez jakiegokolwiek bólu.

 

Dzisiaj zrobiłem 10 km w spodniach dresowych, nic nie bolało. Potem na wieczór pojechałem trening regeneracyjny do lasu, w spodniach rogelli. Momentalnie pojawił się ból, jakby mi ktoś gwóźdź wbijał w kolano ! Myślałem, że to nie możliwe, żeby kolano bolało przez uciskające spodnie, ale poszukałem w necie informacji na ten temat.

 

Okazało się, że jakiś koleś miał podobny problem, w sensie, że obcisłe spodnie uciskają rzepkę i ból się u niego pojawiał :/ Koleś znalazł rozwiązanie, że ściaga spodnie w dół na łydkę, ale co to za rozwiązanie :] Teraz to albo nowe spodnie, albo sam nie wiem co. Kolano chyba się nie przyzwyczai ?

 

W poście nie chodzi o to, że mam żal do spodni firmy Rogelli, bo one akurat są w porządku. Szukam rozwiązania, na przedstawiony powyżej problem.

Tutaj link do spodni Spodnie rowerowe Rogelli BOZZOLO, czarne | Rogelli

 

Co myślicie ? Nowe spodnie ? Czekać, aż kolano się przyzwyczai ? Wcześniej nie miałem żadnych problemów z kolanami.

 

Dziękuję za Wasze spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze powiedziawszy to dałeś mi nowe spojrzenie na ból kolana. Bo obecnie się z tym borykam. na razie ustawiłem spd metodą na linkę, ale mam jeszcze kilka podejrzeń (nadwyrężenie przy zderzeniu z barierką, zmiana ramy o innych kątach). Twój post daje mi trochę do myślenia lecz czy jest to możliwe że 2 albo 3 sezon śmigam w tych samych spodniach i dopiero teraz zacząłby się problem ?

 

Jak objawia się u Ciebie ten ból i jakiego rodzaju (klucie, strzelanie itp) ? Jaka część/strona kolana Cię boli ? Po jakim czasie/dystansie zaczynasz czuć ból i przy jakim stylu jeżdżenia (kadencyjnym czy bardziej siłowym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowym objawem niedokrwienia (w wyniku ucisku) jest raczej uczucie zimna czy drętwienia, a nie ból w specyficznym miejscu, tutaj kolano. Nawet jeżeli, to objawy pojawiają się stopniowo, a nie "pstryk" i boli. Takie mam obserwacje z autopsji. Tym bardziej, jeżeli chodzi o długie spodnie. Wydaje mi się, że nie one są problemem. U mnie ból kolana pojawił się w zeszłym roku, gdy nagle z miesiąca na miesiąc zwiększyłem średnie dystanse o ponad 100%. Jeżeli ból pojawił się nagle, to raczej nie wiązałbym go ze spodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sugeruje, że jest to spowodowane grubszą wkładką w spodniach Rogelli. W dresach wkładki nie, a ta w spodniach jest dosyć gruba i ona podnosi mnie o parę mm, które mogą powodować ból. Sprawdzę to, obniżę siodełko o parę mm i zobaczę jakie będą efekty. Mam nadzieję że coś pomoże.

 

Chodzi właśnie o to, że ten ból występuje momentalnie. Przebranie spodni, zajęło mi 3 min. Po tym czasie, już przy wyjeździe z domu, dostałem uczucie jakby mi ktoś gwoźdŹ w przód prawego kolana wbijał.

 

@mklos1 też mi się na początku nie chciało wierzyć, żeby to była wina uciskających spodni, a co się okaże, to zobaczę.

 

@gms jeśli chodzi ogólnie o bóle, to ten link pomoże trochę naświetlić sprawę http://portal.bikeworld.pl/rower/artykul/4455/Bolesny.staw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem doświadczenie na rowerze stacjonarnym. Przy różnym ustawieniu siodełka. W dresach nic. W spodniach rogelli od razu ból się pojawił. Obojętnie czy siodełko nisko, czy wysoko. Mam jakiś problem z prawym kolanem i tyle, przy delikatnym ucisku odczuwam ból. Pewnie będę musiał iść do jakiegoś specjalisty po pomoc.

 

Tego się nie spodziewałem. Rozumiem ból od błędów treningowych, złych ustawień geometrii itp. Ale żeby coś bolało, bo spodnie delikatnie obciskają ? Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafalB Dobrze wiedzieć, że też się spotkałeś z tym problemem. Kupię długie spodnie, z jednolitą nogawką, bez ocieplaczy specjalnych na kolana. Aczkolwiek dobry patent to był.

 

Bolało Cię jedno czy dwa kolana ? Nie jest to czasem jakiś problem z samą rzepką ?

 

Teraz ciekawe ile stracę na sprzedaży 3 razy użytych spodni Rogelli Bozzolo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za linka - krótki i rzeczowy - a to lubię najbardziej.

 

Mimo to po dzisiejszej rundce po mieście ~ 60-80 km czuje dalej lekki ból w tym samym miejscu lecz zdecydowanie mniejszy, ledwo wyczuwalny i to pod sam koniec jeżdżenia. Możliwe że to przyzwyczajenie nogi do poprzedniego (możliwe, że złego) ustawienia i potrzeba czasu do "aklimatyzacji". Pozostało czekać i obserwować.

 

Ja jeżdżę w długich spodniach jednolitych

 

P.S. ile chciałbyś za te spodnie i jaki rozmiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafalB Dobrze wiedzieć, że też się spotkałeś z tym problemem. Kupię długie spodnie, z jednolitą nogawką, bez ocieplaczy specjalnych na kolana. Aczkolwiek dobry patent to był.

 

Bolało Cię jedno czy dwa kolana ? Nie jest to czasem jakiś problem z samą rzepką ?

 

Teraz ciekawe ile stracę na sprzedaży 3 razy użytych spodni Rogelli Bozzolo :P

 

Pare lat temu to juz bylo, bol pojawial sie po pewnym czasie treningow, zaczynalo zawsze pierwsze bolec lewe kolano/rzpka, lewa noga ciut wieksza.

Pozniej prawa.

Testowalem w cieplejszych dniach gruba lajkre bez ciasnego windstopera i bol nie pojawial sie.

Po pewnym czasie kupilem nastepne spodnie.

Nie byl to duzy bol ale dyskomfort byl spory, a przewazliwienie wczesniejszym problemem z kolanem zrobilo swoje.

 

Mozesz rozwazyc wszyscie u krawcowej, wstawek za kolanem lub po bokach.

Windblock, windstoper i inne odmiany jest malo rozciagliwy, wczesniej o tym nie wiedzialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za linka - krótki i rzeczowy - a to lubię najbardziej.

 

Mimo to po dzisiejszej rundce po mieście ~ 60-80 km czuje dalej lekki ból w tym samym miejscu lecz zdecydowanie mniejszy, ledwo wyczuwalny i to pod sam koniec jeżdżenia. Możliwe że to przyzwyczajenie nogi do poprzedniego (możliwe, że złego) ustawienia i potrzeba czasu do "aklimatyzacji". Pozostało czekać i obserwować.

 

Ja jeżdżę w długich spodniach jednolitych

 

P.S. ile chciałbyś za te spodnie i jaki rozmiar ?

 

Spodnie na allegro najtaniej są po 189 zł, ja mam rozmiar L. Spróbuję jeszcze jutro rano je założyć (może kolano odpoczęło :P ) Bo naprawdę szkoda mi się ich pozbywać. Jak ból nie ustąpi, to możemy spróbować pohandlować jakbyś był dalej zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...