Skocz do zawartości

[książki]Co czytacie i polecacie? cz. 2


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pan Mercedes - Stephena Kinga

282245-155x220.jpg

 

Klasyczny kryminał wciągający z każdą kolejną przeczytaną stroną.

Emerytowany glina, psychopata z wyobraźnią. Klimat troszkę przypominający "Siedem"

Zaskakujące jest to, że morderca jest ujawniony już na początku książki. W kolejnych etapach śledzimy poczynania obu stron jednocześnie.

 

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jean Bobet "Tomorrow, we ride…" tłum na ang Adam Berry. Wyd. - za######ista motywacja do kręcenia. Mausehold Press 2008. 

"Ości" I. Karpowicza jednak troszku grafomańskie. Ale to dobry rzemieślnik ze złym stylem. Przekręciłem ostatnio Mankella - dramat, nie kryminał. Tak źle napisane, że plomby wypadają. 

 

Wciąż czytam Przyborę - teksty z Kabaretu Starszych Panów. Wciąż zachwyca urodą języka, jakością skojarzeń, bystrością umysłu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokolenie Ikea

352x500.jpg

 

Sam nie wiem jak taki rodzaj literatury "sklasyfikować" 

Jak ktoś chce odpocząć od ciężkiej książki i przypadkiem pracuje w korpo to polecam. Niby lektura troszkę płytka, ale przekaz jest. 

 

Mały fragmencik:

 

Jutro poniedziałek, najbardziej ch..owy dzień tygodnia. Do weekendu całe, k..wa, pięć dni. Trzeba wstać wcześnie, być dobrym obywatelem i spłacać raty kredytu. Jeszcze czeka mnie tylko prasowanie spodni, marynarki, białej albo niebieskiej koszuli, wiązanie krawata, czyszczenie butów, mrożenie red bulla i wkładanie laptopa do teczki. To jest ubaw, o którym marzyłem, będąc dzieckiem. Aha, i to mi się wydawało tak fascynujące, kiedy byłem na studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zabójczy Żart - James Peter

 

Bardzo, ale to bardzo mocny thriller. Książkę czyta się z zapartym tchem. Ciężko przy niej zasnąć odmawiając sobie przeczytania jeszcze jednego rozdziału. Akcja książki zaczyna się jak grupa znajomych robi żart swojemu koledze na wieczorze kawalerskim, zakopując go w trumnie... Sytuacja komplikuje się kiedy .... Myślę, że nie warto nakreślać dalszej fabuły książki. Jest to jedna z lepszych książek które do tej pory czytałem.

BARDZO DOBRA! Polecam każdemu.

 

Proroctwo - James Peter

 

Zachęcony dopiero co ukończoną książką tego autora i jej rewelacyjną fabuła skusiłem się na jego inny tytuł. Książka opowiada historię kobiety która poznaje faceta na dworcu kolejowym, a następnie wokół niej zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. Po kolei giną jej znajomi ze studiów, a wszystko to może być spowodowane, dawnymi zabawami studenckimi w seanse spirytystyczne.

Książka jest bardzo słaba, gdyby nie wielkie litery na okładce z imieniem i nazwiskiem autora, nigdy nie pomyślałbym, że te dwie opisywane książki mogą być dziełem tej samej osoby. Książki nie polecam, jest nudna, przewidywalna i nieciekawa.

 

 

6 lat później - Harlan Coben

 

Polecana w tym temacie przez kolegę @@Winiu. Niestety nigdzie w bibliotece nie mieli tej pozycji, dlatego zdecydowałem się na kupno książi używanej w moim mieście. Trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno i po kilku godzinach usiadłem do czytania.

Jak ja nie lubię tak dobrych książek przez które zarywam noce, ponieważ nie sposób jest się od nich oderwać. Doczytałem do połowy i czekam na rychły powrót do domu, żeby dalej kontynuować czytanie. Świetna pozycja.

O czym? Główny bohater traci dziewczynę wskutek wyjścia za mąż jej miłości za innego kandydata. Po 6 latach dowiaduje się o pogrzebie tamtego mężczyzny, w związku z tym powracają dawne wspomnienia i jednoczesna chęć odszukania dawnej miłości. Jest tylko jedno ale, obiecał swojej byłej dziewczynie, że nie będzie jej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apokalipsa Z - Polecam, książka fajnie napisana, w postaci bloga a potem pamiętnika, przystępny język, i serio wciąga.

 

No i oczywiście, Metro 2033,2034, Piter. Te 3 części najbardziej mi się podobały z całego uniwersum metro. Wciągają niesamowicie.

 

Oczywiście, trzeba być fanem post-apo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czytam autobiografię Mai Włoszczowskiej, polecam :-) 

 

Też od  wczoraj czytam :-) Również mogę polecić.

 

Czekam też na przesyłkę książki Tomasza Sekielskiego - Sejf 3 Gniazdo Kruka.  Kontynuacja "Sejfu" i "Obrazu Kontrolnego". Mam nadzieję, że będzie trzymała poziom poprzednich części :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszła z amazona książka "Etape. 20 Great Stages from Modern Tour de France" autorstwa Richarda Moore (mam jego wcześniejszą "Slaying the Badger" o Bernardzie Hinault i Gregu LeMondzie). Etape wydane przez Velopress w tym roku. 

Opowiada o tym, o czym głosi tytuł. Książka nie ma układu chronologicznego, dlatego zacząłem od końca i o etapie, który mnie zawsze fascynował - o paryskiej czasówce z 23 lipca 1989 roku, kiedy to Greg LeMond wygrał całe TdF walcząc z Fignonem

 

na zachętę do książki krótkie przypomnienie tego etapu: 

http://www.youtube.com/watch?v=rWyfb3H7LEg

 

Książka jest tania - kilkanaście dolców lub w EU - ok 14 euro plus przesyłka.

 

http://www.amazon.com/Etape-Great-Stages-Modern-France/dp/1937715302/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1415358468&sr=8-1&keywords=etape

 

Etape_96dpi_400x600p_str.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słyszałem wywiad z Mają i nawet ona sama mówiła, że to nie jest typowa biografia, bo na taką zbyt wcześnie - przynajmniej do zakończenia kariery sportowej. Ale to jest seria rad nt treningów, zdrowego życia, wysiłku fizycznego i innych takich i jej wspomnienia jak sobie z tym radziła. I dodała w tym wywiadzie, że sama nie chciała tego pisać, ale namawiali ją inni ludzie i uległa. Muszę sobie kupić tę książkę, bo Maja to nie tylko sportowiec światowej klasy, ale i fajna sympatyczna i piękna dziewczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio czytam - "Grzybologika", Zbigniew Złomnik.

E-booka można kupić tylko na blogu Złomnik :)

 

W skrócie jest to książka o ludziach w starszym wieku (których wyprzedził rozwój techniki), "wyciąganiu" od nich wiekowych samochodów z blaszanych garaży na osiedlach i historiach z tym związanych. Autor jest kolekcjonerem samochodów zabytkowych i nie tylko.

Bardzo lekkie, humorystyczne i w żadnym wypadku nie należy traktować jako poważnej literatury. Ot takie śmiszne historyjki dla hermetycznej grupy czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...