Skocz do zawartości

[książki]Co czytacie i polecacie? cz. 2


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :rolleyes:

 

Ze swojej strony mogę polecić "Sejf" Tomasza Sekielskiego, następnie kontynuacje Sejfu czyli "Obraz kontrolny". Bardzo dobre pozycje.

 

Dosyć dobrą pozycją jest również książka Marcina Ogdowskiego "Ostatni świadek" o tematyce misji w Afganistanie. Nie jest na faktach.

 

Jeżeli lubicie biografie sportowców, najciekawsza według mnie to "Ja Ibra" o Zlatanie Ibrahimoviciu. Napisana w pierwszej osobie. Bardzo fajnie się czyta :rolleyes:

 

Miło również zaskoczyła mnie opowieść o piłce, slawie , używkach itp. w książce eksperta i komentatora NC+ Przemysława Rudzkiego pt. "Gracz". Wciągnęła mnie ta historia, choć fikcyjna fajnie się czytało. Szybko udało się połknąć całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyta się czasami:

Tom Clancy "Czerwony Sztorm". W skrócie - trzecia wojna światowa pomiędzy Nato a Sojuzem bez użycia broni nuklearnej, pełne spektrum działań wojennych na lądzie, wodzie i pod wodą. Jak to u Clancego pełno szczegółów technicznych, troszkę drętwo zarysowane postacie. Książka napisana w latach 80' więc są detale odnośnie uzbrojenia głównie sowieckiego które odbiegają od rzeczywistości, co może nieco zirytować militarnego geeka ;) Tym niemniej konflikt globalny opisany z rozmachem, polecam.

 

Buddy Levy "Konkwistador": Nie jest książka wojenna sensu stricte, raczej drobiazgowy opis podboju państwa Azteków przez wyprawę Corteza. Tym niemniej są szczegółowe opisy wszystkich najważniejszych bitew. Plus ciekawie podane aspekty polityczne i społeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ktoś czyta książki wojenne?

 

Tak, ja kilka przeczytałem. Najbardziej lubię książki marynistyczne. Najlepsza z tego gatunku jaką do tej pory przeczytałem to  Torpeda w celu - Bolesław Romanowski. Opowieści oficera, który uczestniczył w brawurowym przedarciu się ORP "Wilk" przez cieśniny duńskie do Anglii. Opisuje rownież akcje wypadowe na ORP Dziku. Fajnie napisana książką z humorem. 

 

 

Z kolei nie polecam książki: Psychoza śmierci - J.D Robb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renesis16xT

Powiedz, że się boisz - Robert Mason ( genialna jak dla mnie)

Czas Straceńców- John Mcafee

Okrutna wojna - John McCormick

Amerykańscy chłopcy - Steven Phillip Smith

Starlight • Scott Ely

 

do wszystkich wracałem .. :)

 

Hmmm, nie znam prawie żadnej... :)

 

Przeczytąłem wszystkie Svena Hassela, prawie wszystkie Leo Kesslera i prawie wszystkie Kirsta, ostatnio czytam o polskich partyzantach.

 

Skończyłem "U boku Łupaszki", "Legion" (o Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ), a teraz czas na wspomnienia samego "Bohuna", dowódcy NSZ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sklepik z marzeniami" - Dobrze mówi o zwodzeniu, ludzkiej naiwności, pysze i chciwości, nic dodać nic ująć, świetna książka. Polecam czytać.

"Dziady" - Tytuł chyba każdy zna i nie muszę nic mówić.

"Antologie poezji" - Zbiór wierszy w książce. Świetne, ale długie, bardzo długie.

"Sekrety magii domowej" i "Tajemnice Białej Magii" - Ciekawe, nie polecam dla głebko wierzących.

"Metro2033" - typowa książka postapokalipstyczna, niezbyt ciekawe jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepowidzenie, Peter Watts -  świetne, twarde science-fiction dla fanów gatunku. Naukowe podejście do podróży w kosmos, społeczeństwa przyszłości i wielu spraw, można się nieźle nagłówkować.

Super Smutna Historia Miłosna, Gary Shteyngart - przyszłościowe opisanie kryzysu USA poprzez tytułowy romans. Szybkie, mocne i przejmujące.

Auto da fe, Eliasz Canetti - Klasyka, książka o książkach, zagładzie, obsesji i ucieczce od świata. Wartka, silne i niezwykłe postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Maraton z blatu

Czytałem kiedyś tę pozycję, jest ok, jednak to jest to samo jakbym wziął bikeboard i przeczytał z kimś wywiad. Mnie to nie porwało, dla mnie jest to nudne.

 

Ostatnio przeczytałem Kobietę na krańcu świata 3 - Martyny Wojciechowskiej

Interesująca książka podróżnicza zabierająca nas w oddalone zakątki świata, opowiadająca historię wzruszające, intrygujące i pouczające. Polecam ciekawym świata.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...