Skocz do zawartości

[amortyzator] Sid a Reba pod 29er


Klosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie widzę praktycznie żadnej różnicy w Solo i Dual...tymbardziej, że ten drugi ustawia się zasadniczo w bardzo zbliżonych wartościach. Wcześniej miałem Recona teraz Rebę i gdyby nie waga to zero różnic. Co innego amor z Motion Control i bez tu różnica jest bardzo widoczna

Edytowane przez RufusBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam dylemat dual vs solo

I ostatecznie zdecydowałem się na dual ( u mnie to już czwarty)

Co do solo się nie wypowiadam bo informacje mam tylko z forów zagranicznych, gdzie piszą że jest ok.

 

Dla mnie sprawa jest prosta

- solo - łatwiej ustawić - ale nie da się doszlifować - niby wszystko ok ale czegoś ci tam brakuje - a niektórym może nie

- dual - trudniej ustawić - ale jak już ustawisz to jest to co tygryski lubią najbardziej

 

Nie masz pompki i ustawiasz w serwisie bierz solo - oszczędzi Ci to czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Greg00, pompkę mam i serwis robię sobie sam w domu. Nie miałem styczności z dual airem bo do tej pory jeździłem na Foxach. Jedynie kolega miał rebę 29 z dualem i za szczęśliwie to to nie wyglądało jeżeli chodzi o dobór ciśnień. Już byłem przekonany do solo ale teraz mi trochę namieszałeś ;) Poczytam jednak jeszcze fora zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym w innym wątku ale przekleję cześć odpowiedzi tutaj

( org. [rower] Który cube ltd lepiej wybrać z modeli na 2013 - strona 6 - 29er - Forum Rowerowe - Największe w Polsce )

 

fora zagraniczne

 

http://forums.mtbr.com/shocks-suspension/solo-air-vs-dual-air-735115.html

 

Frage zu RS Reba: Unterschied SOLO AIR und DUAL AIR - MTB-News.de - IBC

 

Jednak gdzie by nie czytać, podobno praca jest podobna, choć obstawiają dual ze względu na większe możliwości dopasowania

 

mały cytat

 

"Relationship between positive and negative piston is dependent on pressure and volume of the pistons. With solo air you lose the ability to change the pressure variable. The volume ratio between the pistons will determine what range of pressures the solo air (ie. equal pos and neg pressure) will work well over. If you need to run a pressure outside of that range (you're really light or really heavy) then the solo air spring could be a drawback and mods will need to be made to the length of the air piston rod to get a good tune

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, wrzucam jeszcze jedną fotkę z cięcia sterówki "moim sposobem" :D

a ten artykuł już też wcześniej znalazłem, czekam na koła, kupuję opony i będziemy testować ;)

2013-02-05%2015.15.15.jpg

Edytowane przez clus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciśnień w dual airach, Wam też najlepiej te widelce pracowały, kiedy różnica ciśnień między komorami była znaczna? ja jeździłem mniej więcej na 120/40 w Rebie

 

Właśnie wróciłem od clus'a i muszę przyznać, że bardzo dobry wybór ten sid ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przypomnialo mi sie, jak przy pierwszej rebie, z ktorej bylem dumny jak paw, wpadlem na genialny pomysl - samemu dociac sterowke szliferka katowa...w 1 rece amor oparty o blat, w ciezkawa szlifiera...hyhy, no nie wyszlo mi to rowno :D ale slyszalem o majstrach, co docinali przy samiutkiej koronie, wiec to jest nic

 

dziwne, ze smigaliscie na tak duzych roznicach cisnien...przynajmniej z mojej perspektywy, podobno roznice przekraczajace 20-30psi moga skutkowac problemami typu przepuszczanie/popuszczanie itp - podobno, nie bylo mi dane doswiadczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz dałem do serwisu w Krakowie rower do złożenia gdzie amortyzator był nowy z niedociętą sterówką

I te @#@@# przycięli mi sterówkę na rowerze, tak więc w uszczelkach kurzowych miałem masę opiłków

 

Nigdy nie miałem szczęścia do serwisów ale ten przelał czarę goryczy

I to była moja ostatnia wizyta w serwisie

Od tej pory serwisem zajmuje się sam

 

Dla ciekawych co to za serwis Bikershop na Czarnowiejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 najnowszy brain dziala bardzo godnie, robilem nawet test polegajacy na maksymalnym rozkreceniu braina, sprincie na stojaco, podczas ktorego amor nie pracowal, zakonczony prostopadlym wjechaniem na kraweznik - rak mi nie wyrwalo, amor elegancko wybral...bylem zaskoczony szybkoscia reakcji

 

podczas jazdy w naturalnym terenie efektywnosc jest na bardzo wysokim poziomie, ale wg mnie komfort troche jednak na tym cierpi - amor nie jest tak czuly, nie sposob przeciez, aby usztywnial sie i odpuszczal 10x w ciagu sekundy i to w sposob precyzyjny czasowo, jak wersja normalna, ale takie zabawki sa dla scigantow i oni sie nawet nie zastanawiaja, tylko po prostu biora, bo brak koniecznosci naciskania czegokolwiek to duza wygoda, dodatkowo manetki z blokadami na linke sa bardzo podatne na bloto i inny syf, a znowu schylajac sie do goleni raczej nie przeprowadzimy ucieczki/sprintu z zaskoczenia :)

 

ja akurat zdecydowalem sie na wariant posredni, teoretycznie najmniej awaryjny - blokada hydrauliczna, zobaczymy jak sie sprawdzi :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...