Skocz do zawartości

[dętka] Co zrobić jak powietrze schodzi a dziura się nie ujawnia?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Chciałem poruszyć temat, który ostatnio mnie niestety dotkną. Mam dętkę założoną i po trzech dniach schodzi powietrze z opony. Po wyjęciu jej i włożeniu do wody nie ma śladu żadnych bombelków ani tego typu śladów powietrza - jednak powietrze musi uchodzić. Czego to może być wina i dętka raczej do wymiany? Przede wszystkim ciekawi mnie ta sytuacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w starym rowerze mialem podobnie, po 3 tygodniach prawie flak, a dętka byla nowa, pewnie cos bylo z wentylem , teraz mam panaracery i od kilku miesiecy wszystko sie trzyma :) tylko ze mam wentyle takie ze rzadko ktora pompka to pompuje :) a jak juz sie jakas trafi to trzeba uszczelniac domowymi sposobami podczas pompowania bo inaczej tez nie napompuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mój kumpel ma podobny problem. Otóż ma oponkę 2.3 cala a dętkę do max 1.75 chyba. W dodatku z cienkiej gumy. Gdy nadmucha ja tak by dobrze wypełniła oponkę to co kilka dni musi pompować gdyż powietrze delikatnie przedostaję sie przez strukture gumy, pomimo ze zadnej dziury nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mój kumpel ma podobny problem. Otóż ma oponkę 2.3 cala a dętkę do max 1.75 chyba. W dodatku z cienkiej gumy. Gdy nadmucha ja tak by dobrze wypełniła oponkę to co kilka dni musi pompować gdyż powietrze delikatnie przedostaję sie przez strukture gumy, pomimo ze zadnej dziury nie ma :confused:

Ale ja mam ta dętke już od dawna, jeszcze z zeszłego sezonu i ciśnienia nie zwiększałem... A powietrze musi uciekać jakoś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio mialem dwie takie detki. Jedna to Almot druga Debicy. Nie dalo nic dmuchanie na maxa. Debica robila sie od tego jak kolo do plywania a dziury w wodzie nie bylo widac. Almot po godzinnych ogledzinach(juz mialem nalac cala wanne i sam z detka do niej wejsc:))Okazalo sie ze puszczal na wentylu ale doslownie jeden bombelek przy mocnym scisnieciu ulatnial sie co 3-5sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napompowałem jak piałeś i aż w końcu ukazała się mikro diurka, ale po 2 minutach dętka pękła (za duże ciśnienie),

Ja też tak zawsze robie, ale nigdy mi nie pękła dętka od tego :(. Jeżeli jest dziura to po wsadzeniu do wody będą wydobywac się bombelki. Jak widać działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to ją nieźle nadmuchałeś że strzeliła, zmów za nią paciorek i kup nową

ja kupiłem niedawno i powolutku mi ucieka przez wentyl, tak że co kilka dni musze dopompowywać, no cóż będzie trzeba kupić kolejną a ta pójdzie jako zapasowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...