Skocz do zawartości

[Deski] do Freestyle'u Dobór/porady


TheGie

Rekomendowane odpowiedzi

Temat poświęcony poradom, doborem desek do Snowboardu w zakresie Freestylu.

Na wstępie wypowiedzi proszę o umieszczenie informacji takich jak :

1.Wzrost

2.Waga.

3.Rozmiar buta.

4. Poziom (początkujący w FS, średnio zaawansowany w FS i zaawansowany )

5. Od kiedy na desce.

 

 

Moje akutalne dane to

1. 170cm

2.95kg

3.42.5/43 (27.5cm)

4.Średnio zaawanoswany w FS

5. od 2008r

 

 

Zamierzam w tym roku kupić nowy blat do "Freestyle'u na stoku", : buttery, wykorzystanie wzniesień, 180*/360* itd itd itd, oraz rzadszego Snow Parku

 

Czy ktoś ma doświadczenie z blatem Evolution firmy Sapient ?

 

link poglądowy : http://allegro.pl/no...2662959725.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freestyle raczej na stoku a mniej snowparku to na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad hybrydą, typowe rockery są dosyć ciężkie do okiełznania przy większych prędkościach, ewentualnie lekki rocker jeśli nie zależy Ci na prędkości, ale nic ekstremalnego w stylu Park Rockera Signala.

Z desek, które miałem okazję objeździć osobiście poleciłbym do zabaw na stoku DC PBJ, Never Summer EVO, LibTech Skate Banana, Rome Artifact Rocker.

Sapient cieszy się dobrą opinią, ale deska z 2007, pytanie jak trafiła do hurtowni, czy to nie odrzuty z produkcji (bo i takie cuda się na allegro zdarzają) i jak była przechowywana, bo w przypadku kilkuletniej deski jest to nie bez znaczenia, każda z czasem traci sprężystość.

Poza tym deską, którą zalinkowałeś będzie za krótka, powinieneś szukaś czegoś o długości około 150-152 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z długością nie ma problemu, już się przymierzałem itd.

Nie zależy mi na dużych prędkościach, mam Deskę z Flex 6 do jazdy po stoku.

Teraz chciał bym dokupić deskę która będzie miękka i coraz bardziej skłaniam się by kupić jakąś deskę do SnowParku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

długość 147 przy 95kg wagi ridera...?!?

 

albo połamiesz dechę, albo i dechę i siebie jeśli przyjdą ci do głowy jeszcze rurki i boxy :)

 

przy twojej wadze powinieneś szukać długości 156 przy nastawieniu na smarowanie i/lub jibby... albo nawet 158 do szeroko rozumianego FS

 

co do smarowania to Rome Artifact i Signal PR będą the best :)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...