Skocz do zawartości

[propozycja do działu FAQ] - vademecum amortyzatorów


Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy użyszkodnik chciałby zaproponować do ciekawego działu FAQ jeszcze jeden temat: Jak w temacie postu - Amortyzatory. Wiem ze ejst cały dział o nich, i oczywiście tam spoglądałem, ale przydałaby się jakieś zbiorcze zestawienie jak np z grupami osprzętowymi z podziałem na rodzaje amortyzatorów (zalety i wady) i podziałem najczęściej spotykanych amortyzatorów jak to ma miejsce z grupami osprzętowymi.

 

Wiem że to temat szeroki ale na pewno przydałby się wielu użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. Kupując rower i mając mizerne pojęcie o temacie można względnie szybko ustalić hierarchię osprzętu i orientować się w niej, natomiast z amortyzatorami jest dużo gorzej. Jak nie przeczytamy setki tematów, to trudno wyrobić sobie choćby orientacyjny pogląd na ich temat, i wtedy diabli wiedzą, czy lepsza Gila, Reba czy inny Drake albo Tora. Taka lista z podziałem na grupy lepsze i gorsze bardzo by się przydała, chociaż zdaję sobie sprawę że nie obejdzie się bez kontrowersji w kwestii "lepszości" jednego amora nad drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał możliwości czyli wiedzę to bym od razu tekst zaproponował, jak się nie pojawi do czasu kiedy jako totalny świeżak nabędę wystarczajacą wiedzę nie omieszkam dodać ale liczę że inni użytkownicy tak długo na to czekać nie będą musieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Przydało by się kompendium serwisowania amortyzatorów, ostatnio pierwszy raz się za to brałem, czynność jest niemal banalna jednak wątpliwości można mieć sporo i wcale się nie dziwię, największym dylematem było np. jakiego smaru użyć w danym miejscu. Instrukcji w internecie jest sporo ale nie zawsze po polsku i nie zawsze do naszego modelu i często dość rozbieżne.

Może warto by założyć nawet pod-forum w którym można by zakładać tylko wątki opisujące obsługę konkretnych modeli. Jest sporo userów którzy sami to robią, przy okazji robienia amorka zawsze się można pokusić o fotostory z instrukcją.

Myślę że to byłoby duże ułatwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...