Skocz do zawartości

[Bielsko-Biała] Czasówka na Szyndzielnię


Basiq

Rekomendowane odpowiedzi

Od od tego sezonu zacząłem mierzyć sobie czas na Szyndzielnię z Dębowca i widząc progres jaki następuje zastanawiam się w jakim miejscu leży granica...

 

Po okresie przygotowawczym wiosną ten czas wahał się w okolicach 36min lecz obecny rekord to 27min 54sek.

 

Trasa pomiaru to nartostrada na odcinku od początku szlaku na Dębowcu do niebieskiego słupka dolnej części wyciągu orczykowego pod Szyndzielnią.

 

Z niecierpliwością czekam na zaprezentowane przez was wyniki :)

 

PS. Czas oczywiście bez zatrzymań zegara przy ewentualnych postojach - ale to chyba oczywiste ;)

 

Edit:

 

wg. wujka google wychodzi nawet bardzo ładny dystans na tej trasie - klik. Co prawda trochę nietrafione punkty ale poglądowo widać "start i metę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1:10 z Dębowca czerwonym szlakiem. W tym dwa krótkie stopy (jeden na pętli niedaleko wyciągu orczykowego, drugi troszeczkę wyżej na rozwidleniu szlaków bodajże z niebieskim na Wapienicę), ale bez zatrzymywania licznika. Od ronda, o którym wspomniałeś 1:20 (z kilkuminutowym stopem na Dębowcu w celu drobnej regulacji przerzutki i ogólnego sprawdzenia stanu technicznego roweru.

 

Szczegółowy zapis tutaj: http://www.endomondo.com/workouts/92195044

 

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawno ta nie jechałem, wczoraj zmierzyłem czas wg kolegi Basiq wytycznych :)

W tempie tak na 80% wyszło 36:23 min, kilka minut można spokojnie zejść, szczególnie np nie jadąc samemu.

Jednak ten Twój czas 28min. bardzo dobry, następnym razem spróbuje pojechać na maksa. :) i oczywiście dam znać jak wyszło.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od od tego sezonu zacząłem mierzyć sobie czas na Szyndzielnię z Dębowca i widząc progres jaki następuje zastanawiam się w jakim miejscu leży granica...

 

Po okresie przygotowawczym wiosną ten czas wahał się w okolicach 36min lecz obecny rekord to 27min 54sek.

 

Trasa pomiaru to nartostrada na odcinku od początku szlaku na Dębowcu do niebieskiego słupka dolnej części wyciągu orczykowego pod Szyndzielnią.

 

Z niecierpliwością czekam na zaprezentowane przez was wyniki :)

 

 

" :)

 

 

nigdy nie mierzylem czasu do dolnej stacji wyciagu

stoperem mierzylem od ronda na szczyt szyndzielni i najlepszy czas to 38 min jak dobrze pamietam

jest fajny serwis strava

wrzucasz swoj slad i porownuje wrzucone slady i ustawia w kolejnosci

mozesz zalozyc swoj "odcinek"i wyciagnie go ze sladow innych i porowna do Twojego

Np moj slad z Ronda na Szyndzielnie

http://app.strava.co...nt_created=true

jezeli przejedziesz ta trasa i wrzucisz na strave wytnie ten kawalek i porowna Cie do mojego czasu

nie trzeba mierzyc miedzyczasu tylkomozna jezdzic a potem sobie sprawdzasz jak na danych odcinkach jechali inni

 

Basiq widze ze jestes z BB wiec jak chcesz mozemy sie poscigac ;)

najblizszy weekend jade w Bieszczady ale kolejne bede w BB wiec mozemy pojezdzic

Bardzo lubie ten podjazd i kiedys bardzo czesto jezdzilem.

Ten moj zarejestrowany czas to jeszcze przed tymi pracami na szlaku.Teraz wjazd powinien byc troche szybszy

bo spory odcinek to prawie autostrada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie co weekend jestem w bb więc też bym na taki wyścig dołączył :)

z pewnością jadąc grupą, CI słabsi zrobią swoją życiówkę :)

 

inne podjazdy zmierzyliście? przegibek, podjazd na magurkę od łodygowic?

 

ja jeździłem na czas trochę w tym roku na równicę, no ale czasy nie były wybitne hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekendy - pasują ale dopiero w październiku bo teraz sobota badania wydolnościowe, a za tydzień mtbm istebna...

kolejnym miejsce które regularnie obmierzam to odcinek z wapienicy (od szlabanu, tego od strony lotniska) przez cyberniok, nartostrada, stok szyndzielni i kamienisty podjazd na klimczok (do tego słupka po lewej stronie od podjazdu) zmierzony rekord do 55.01

 

@jacekp co prawda od ronda nigdy nie jechałem ale jak sobie układam w głowie ten dystans to też ładny wynik wychodzi...na tą stronkę mogę wrzucić ślad z edge 500 - bo od paru dni jestem jego posiadaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

inne podjazdy zmierzyliście? przegibek, podjazd na magurkę od łodygowic?

 

 

Kozakiem nie jestem, więc i kozakować nie będę, natomiast czas na Przegibek od strony Stecówki (skrzyżowanie na Żywieckiej, przy stacji benzynowej) w granicach 50-55 min (ostatnio próbowałem się (z mizernym efektem) wdrapać czerwonym szlakiem (przy kapliczce na Straconce), ale straciłem w granicach 20-30 min, więc myślę, że w granicach godzinki (może mniej). No, ale fakt faktem, że progres też dostrzegam. Kiedyś niemożliwością było wjechać tam bez stopa. Teraz bezproblemowo daję radę. Przy okazji polecam również podjazd niebieskim szlakiem na Magurkę od strony Szczyrku i na Skrzyczne od Ostrego (a zwłaszcza zjazd - ok 17 km za######istej góreczki). Do schroniska można się dostać od strony Salmopolu i Białego Krzyża (kawałek dość stromo - ok 400 m, później już dość znośnie). Od schroniska na Skrzycznem trochę w dół (bodajże niebieskim szlakiem i jest za######isty zjazd na kilkanaście km i potem praktycznie cały czas z górki aż do samego Żywca).

 

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

inne podjazdy zmierzyliście? przegibek, podjazd na magurkę od łodygowic?

 

 

na Magurke od Lodygowic mierzac od mostku do konca asfaltu wjechalem 19 min ale rowerem szosowym

wiec MTB-kiem pewnie bylo by ciezko z takim czasem

z drugiej strony wjazd szosa na min przelozeniach 39/24 latwy nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... widze, ze bardzo ciekawy temat tu sie rozwinął, dlatego też jestem zdania, że w październiku można by sie skrzyknąć i razem te podjazdy pokonać, bo juz bedzie po MTB w Istebnej i Bikemaratonie, wiec beda wolne weekendy. Chetnie sie przyłącze, bo mieszkam w BB.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które to miejsce od mostku, tam przy zaporze?

 

Tak.Byc moze jest to zapora w remoncie i brak asfaltu.Za tym miejscem jak zaczal sie asfalt wlaczylem stoper

a wylaczylem na gorze na rozwidleniu drog

 

 

 

 

Chłopaki... widze, ze bardzo ciekawy temat tu sie rozwinął, dlatego też jestem zdania, że w październiku można by sie skrzyknąć i razem te podjazdy pokonać, bo juz bedzie po MTB w Istebnej i Bikemaratonie, wiec beda wolne weekendy. Chetnie sie przyłącze, bo mieszkam w BB.

 

 

Ja tez bardzo chetnie

 

Przypomnialo mi sie jeszcze ze w pazdzierniku 6 jest na Slowacji uphill Rakova Velky Polom

z seri uphill MTB Beskidy.

Seria konczyla sie na Rownicy ale ten jakos dolaczyl a pkt chyba beda przenoszone do serii na nastepny rok

Mialem w planach start w tych uphilach ale pojechalem tylko na Rownice

Malo troche jezdzenia ale ogolnie fajnie.

Organizacja super, dosc fajne nagrody

Moze wybiera sie ktos z BB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Przegibka, to z Orlenu (start stojący) góralem na górskich laczkach do szczytu (po minięciu bodaj ograniczenia prędkości) - 20:50 i to tak w trupa. Na szosie interwałowo 20:30 :D

 

No nie, na 20:30 na razie bym nie zszedł, ale myślę, że przy odrobinie szczęścia może udałoby się zejśc poniżej 45 min. Myslę, że na razie póki co wiele jeszcze przede mną ;)

 

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj tj niedziela pomimo deszczu podjechalem sobie na Przegibek

start od Orlenu koniec pomiaru Bar na Przegibku

wyszlo 19,16 rower szosowy

Bike Ride Profile | 21kilometers near Bielsko Biała | Times and Records | Strava

 

Szosówki nie mam i nigdy na szosowce nie jechalem, sam jestem ciekaw jak to jest? na przegibek ostatnio jak jechalem - to mialem czas ok 24min na goralu na gorskich oponach. w sobote bylem na szyndzielni, jechalem z debowca czerwonym i do pierwszego slupa niebieskiego wyciagu mialem 30 min. tempo spacerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... a ja planowałem sezon zakończyć i już jeździć tylko w tlenie:D ale mimo wszystko z tego powodu Szyndzielni już raczej nie podkręcę bo jakoś nie ciągnie mnie w góry, ale nad Przegibkiem będę pracować bo mnie ten rejon mocno intryguje;) - znajomy rzucił rękawice na dystansie od źródełka do baru w mniej niż 11'05" ... może dorzucimy do tego jeszcze np. Biały Krzyż? W sobotę od dołu Golgoty do szczytu - po godzinnym dojeździe i starając się jechać w tlenie - ok. 19'03" (mając w świadomości, że czeka mnie jeszcze 70km pedałowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w niedziele(21X) bede w BB ale z rowerem szosowym

jakby ktos chcial rano cos pouphilowac to mozemy razem

Mysle ze moze pojade na Zar przez przegibek wiec mozna powiedziec trzy podjazdy sie zaliczy

ale nie upieram sie i moge gdzie indziej a jakby byla jakas grupka to z checia przylacze sie do peletonu chocby po plaskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na serwisie Strawa ktos zalozyl segment(odcinek) Szyndzielnia z Debowca

Ze sladow jakie uploadowalem na strave na tym segmencie mialem drugi czas.

Od dzis jestem pierwszy.Oczywiscie do czasu az ktos pojedzie szybciej

Jest to moj ulubiony podjazd wiec przyznam ze mnie to cieszy ;)

Czas przejazdu 27,21

http://app.strava.com/activities/28037713#503917943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym sezonie kompletnie po za moim zasięgiem... do tego co podałem na początku trzeba było by doliczyć jeszcze ze 2-3 min do szczytu Szyndzielni , więc wykręcenie czasu o 10% szybszego - bez szans... zobaczymy jak będzie w tym sezonie - ale do sprawdzianów czasowych to jeszcze sporo wody upłynie, bo puki co to szoska i pykanie w tlenie do kwietnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...