Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Taka typowa rowerowa lampka, do tego ładowanie z micro usb to chyba bym dziś Fenixa BC30R kupił, o ile masz szmal. Jak nie masz to może dwa Proxy Crater? Też rowerowe, też ładowane z usb, świecą całkiem całkiem (na parametry nie patrz, bo to S-F).

A może latarki? Dwa S2 na koksie, cośtam świecą...

 

79094955185431369566.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

Za mało napisano w tym temacie, nie? Nadal trzeba zadawać jedno i to samo pytanie. I w kółko i w kółko i w kółko Macieju.

Z jednej strony masz rację - wystarczy przejrzeć kilka, kilkanaście stron i duża szansa, że znajdzie się odpowiedź na swoje pytanie. Z drugiej natomiast, po to jest ten temat. Póki są pytający i przede wszystkim chętni do pomocy to temat dalej będzie rósł. A poza tym wątek założony siedem lat temu i asortyment się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiadasz na post poprzedzający to nie musisz go cytować.

 

Nikt nikomu nie każe wracać do postów sprzed 7 lat. Wystarczy ostatnie kilka stron przeczytać. Wierz mi, nic się przez te pół roku nie zmieniło. Kolega marnuje swój i nasz czas, prąd i wszystko inne. Ja rozumiem, że jak się ma specyficzne wymagania, albo pytanie które nie jest wałkowane w kółko. A tu co? "Szukam latarkę, jaką mam kupić?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cervandes napisał:

Za mało napisano w tym temacie, nie? Nadal trzeba zadawać jedno i to samo pytanie. I w kółko i w kółko i w kółko Macieju.

Masz trochę racji :) Szkoda, że nie ma tematu podwieszonego z ciekawymi modelami / sugestiami. Będę kopać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dracozao napisał:

Szkoda, że nie ma tematu podwieszonego z ciekawymi modelami / sugestiami.

Biorąc pod uwagę rozstrzał cenowy, jakościowy, możliwość zakupu w kraju, Chinach czy opcje zasilania i szybkość w jakiej zmieniają się tańsze modele to nie ma chętnego na takie zabawy. Nawet jak powstanie to będzie narzekanie że nie ma podanych parametrów. Uzupełni się to pewnie ktoś się doczepi że to suche dane, a testy ? I tak możemy ciągnąć i ciągnąć.

Poszukaj sobie coś marki XANES, na forum kilka modeli było omawianych. Kosztują grosze i można jeszcze często na promocje trafić. Jak chcesz koniecznie jakąś latarkę jak piszesz, i jest to na zasadzie byle by była, to za 5 zł w biedrze masz podobne cudo https://diodek.pl/tania-latarka-za-5-zl-czy-warto-ja-kupic/ a na popularnym portalu możesz i taniej ją dostać. Niestety nie wiem jak po deszczu by było, nie testowałem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 13:54, cervandes napisał:

Ogólnie daje radę, świetna lampka. A w relacji cena-jakość jest super, kosztowała 25pln w stacjonarnym sklepie.

 

Zmieniłbym tylko ze względów wizualnych, prędzej czy później kupię tego Red Line o którym pisałem. Dla płaskości.

 

W meridach bardzo dobry jest silikon, mój dzieciak ma dwie meridki z silikonowym mocowaniem od 3-4 lat, regularnie zdejmowane - nic się nie dzieje.

 

To w sumie też jest dla mnie zaleta, ściąganie wallego to odpięcie lampki od mocowania, tutaj ściągając lampkę możemy ją natychmiast odpiąć razem z mocowaniem przez co nic na rowerze nie zostaje. Ja lubię czysty wygląd i pozostawienie mocowania z wallego mi się nie podobało.

Tak poczytalem i Red Line ma tylko 100m widocznosci wiec za ta cene nie ma szalu bo najtansze maja taki zasieg. Wyglad na plus na pewno. Wydaje mi sie ze raczej lepiej miec na akumulatorki dluzej taka lampka bedzie niz na ladowanie usb bo ile ona cykli wytrzyma w pelnej mocy 200?

Ta oslepiajaca ma duzo pozytywnych opinni i zewnetrzne akumulatorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Red Linę i mogę stwierdzic, że 100 metrów widoczności to bzdura. Światło na średnim trybie jest widoczne z bardzo daleka, a na najmocniejszym jest wręcz oślepiające. 

@cervandes wolałbym mieć jedną lampkę/latarkę. Mam na oku Mactronic Scream 3.1 900lm http://www.mactronic.pl/pl/products/lampy_rowerowe/2815/lampa_rowerowa_przednia_scream_31_900_lm/6697.html

ale to chyba w miarę nowa lampka i nie ma za dużo opinii na jej temat w necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebna jakaś wielka wiedza aby wywnioskować, że opis tej latarki to stek kłamstw. Albo nie ma 900lm albo nie świeci 2:50h z pełną mocą. Fizyki się nie oszuka.

 

XP-L robi niecałe 450lm z 1A prądu a skoro świeci 900lm to potrzebuje około 3A. Ogniwo to 3,4Ah pojemności.

No chyba, że producent uwzględnia w czasie świecenia ten okres, kiedy ogniwo jest wyssane do cna i świeci na 1% mocy. No to w takim razie moja latarka ma 1000lm i czas pracy dwa tygodnie w trybie moon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarkę można mieć zwykłą albo modowaną, niektórzy robią takie mody i oferują latarki posiadające wyśrubowane parametry.

I tak: podłoże diody zmienia się na miedziane, pigułę wkręca na pastę termoprzewodzącą, szkiełko zmienia się na takie z powłokami AR zamiast akrylowego, sprężynkę w dupce się mostkuje aby mniejsze dawała straty, zmienia się włącznik, wkłada sterownik w zależności od potrzeb oferujący różne funkcje.

Możesz kupić chińczyka za 50pln, możesz koksa za 130. Ja swoje mam od Dariusz70 z forum 'światełka'. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterowniki 3,04A, ogniwa 3400mAh i przy dwóch latarkach (jedna to ref, druga ma kolimator) uważam za w zupełności wystarczający do jazdy tryb 10%, 18% to już całkiem luksusowo a 32% to miód malina. Jak włączam 100% w lesie to się trawa na poboczu pali, laski ściągają majtki itd itp.

 

A z prostej matematyki wywnioskujesz, że skoro ogniwo ma 3Ah, sterownik 3A to w trybie 100% latarka poświeci 1h. W trybie 18% będzie to 5h. itd itp. Sterowniki mam programowalne więc z długiej listy trybów mogę sobie zaprogramować które mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cervandes napisał:

A z prostej matematyki wywnioskujesz, że skoro ogniwo ma 3Ah, sterownik 3A to w trybie 100% latarka poświeci 1h. W trybie 18% będzie to 5h. itd itp. Sterowniki mam programowalne więc z długiej listy trybów mogę sobie zaprogramować które mnie interesują.

Możliwe jedynie w przypadku idealnie liniowej charakterystyki rozładowania nie uwzględniającej realnej ilości światła na wyjściu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Labell napisał:

Możliwe jedynie w przypadku idealnie liniowej charakterystyki rozładowania nie uwzględniającej realnej ilości światła na wyjściu. 

Gdybym podawał, że świeci mi 1000lm przez godzinę to mógłbyś się przyczepić, ale piszę o świeceniu z mocą 100% przez godzinę.

 

@mistrzusek - gratuluję, to jeszcze dobre ogniwa, ładowarka i... druga latarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cervandes napisał:

Gdybym podawał, że świeci mi 1000lm przez godzinę to mógłbyś się przyczepić, ale piszę o świeceniu z mocą 100% przez godzinę.

Te 100% mocy to w odniesieniu do czego? Co jest wyznacznikiem 100% mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na mnie. Wczoraj rozlały się baterie w moim Busch und Muller IXON IQ Premium. Lampka jest nie do uratownia. Czy znacie oświetlenie o nie mniejszej mocy (80 LUX) i zasilaniu na paluszki? Od razu zaznaczam, że 95% czasu poruszam się po drogach publicznych i nie interesują mnie latarki, Convoye itp. Cena do 300 zł, może być do kupionia za granicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...