Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma lepszego ogniwa niż Panasonic NCR18650B ale jest ono drogie. Dlatego jak masz szmal - kupuj. Jak szmalu nie masz, albo pejsy się kręcą same na myśl o wydaniu 27pln na akku to kupujesz coś "bardziej opłacalnego" - np Samsunga 2600 za 17pln.

 

Samsungi złe nie są, są dobre, po prostu firmowe akumulatory. Ale stwierdzenie, że najlepiej wypadają to raczej przesada. Najpojemniejszy Samsung ma 3Ah pojemności. najpojemniejszy Panasonic 3400. Do tego Samsung jest o kilka złotych droższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem ostatnio kupić tylną lampkę do roweru na dojazdy do pracy i takie luźne jeżdżenie. Z naszego forum (z tego wątku) miałem polecenia w zasadzie sprecyzowane: polski mactronic walle lub walle 2. Mogłem pooglądać te lampki na żywo. Zobaczyłem też kilka innych - lezyne, cateye, etc.  Na szosie na stalem mam dopięte małe sygnalizacyjne, ale w miarę mocne lampki Cateye Nima 2.

 

Zdecydowałem się na mactronic walle 2. Częściej polecany jest walle wersja pierwsza, ale według mnie wersja 2. jest bardzo mocna - wystarczająca by z kilkuset metrów kierowca mnie doskonale zobaczył. Nie używam opcji migania - nie lubię tego i dlatego im mniej opcji, tym dla mnie lepiej. Poza tym standardowe mocowanie w pionie po prostu bardziej mi się podobało. I można zastosować tę lampkę rownież do plecaka na jakieś długie wybiegania. Ponieważ biegam przeważnie późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy dzień jest krótki, to oświetlenie poza terenem zabudowanym też jest ważne. 

 

Po kilku jazdach - w tym w ulewnym deszczu - mogę stwierdzić, że lampka jest znakomita. Widoczność świetna, mocowanie bardzo stabilne, szczelność świetna (po jazdach myłem lampkę pod bieżącą wodą). Dziękuję za polecenie i z czystym sumieniem polecam innym. 

 

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie używasz migania? Jak masz lampkę z tyłu to nie ma tu nic do lubienia bo i tak nie widzisz jak miga a dodatkowymi argumentami są lepsza widoczność oraz dłuższa praca na bateriach. Warto się do tego trybu przekonać.

 

Co do ogniw 18650 to niezłe są LG 3200mAh. Można je kupić nawet po 18zł / sztuka.

Z racji tego, że mam pięć latarek na takie ogniwa (w tym do jednej wchodzi 4szt) to musiałem zoptymalizować zakupy. Robiłem charakterystykę tych ogniw LG i przy prądzie 1,5A bez problemu trzymają pojemność lekko ponad 3000mAh.

Większym problemem jest to, że tanie ładowarki nie ładują ich do pełna. Z dobrych ladowarek to nitecore lub modelarskie kombajny gdzie można ustawić wszystkie parametry ładowania.

 

Myślę, że na obecną chwilę nie ma co się pakować w ogniwa za ponad 27zł są sporo droższe a zysk na pojemności nie wielki. Problem z ogniwami i latarkami jest taki, że niektóre latarki potrzebują ogniw z wystającym plusem a te o których mowa mają tylko blaszki do zgrzewania. Ponadto nie są zabezpieczone więc trzeba uważać aby ich nie zniszczyć.

Edytowane przez skimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili na oku 2 komplety lampek:

 

Knog Blinder Mob The Face i Lezyne Zecto Drive. Czy ktoś z was posiada jedną z wymienionych i może podzielić się opiniami? Lampka raczej ma służyć jako pozycyjna i najczęściej będę używał trybu migającego. Którą lepiej zakupić i czy ewenttualnie jest coś bardziej godnego uwagi w cenie do 300zł za komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że te wymienione dobrze oświetlą drogę. Obecnie mam lampkę 25lm na przodzie i taka właściwie jest wystarczająca, bo dobrze widać z daleka a i w razie potrzeby oświetli drogę jak się zboczy gdzieś z trasy. Mam komplet za 20zł, ale do niczego się nie nadaje porównując do tych mocniejszych. Chodzi mi o to żebym był widoczny z daleka a nie w ostatniej chwili :) Użyłem określenia pozycyjna dlatego, że właśnie bardziej korzystam z trybu mrygającego, który ostrzeże innych z daleka, a nie ciągłego do oświetlania drogi. 

Edytowane przez pawel2208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne światło jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Typowy układ oświetlenia uprawiany przez rowerzystów to działo fotonowe z przodu i pchełka z Lidla za 3 PLN z tyłu. Nie widzę problemu w wydawaniu 100-200 PLN na tylne oświetlenie. Posiadam TL-LD1100, która sporo kosztowała, ale nie żałuję. Rzeczone lampki wyglądają na solidnie wykonane i dają godną ilość światła. Osobiście konstrukcja z wbudowanym akumulatorem oraz ładowanie przez usb do mnie nie trafia, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej wklejony chińczyk IMO jest konkretną alternatywą, w tym cenową. Też ma soczewkę, ale mocno sieje światłem na boki, co jest bardzo ważne. Poza tym staram się zawsze kupować chińskie lampki od Chińczyków.

 

Obie lampki mają mocowanie klipsowe, ale trzeba to wiązać na gumkę, bo te obejmy montażowe IMO to szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Walle I i go popsułem. Urwała mi się czerwona głowica. No to lutownicą topiłem miejsce przy miejscu obudowę żeby było szczelnie i żeby się trzymało. Działało. Kilka miesięcy później walle się zepsuł i zaczął mimo tego, że był wyłączony rozładowywać akumulatorki. Dwa lata i padł mi, ale miał BARDZO ciężkie życie. No i co, rozebrałem go wyszorowałem elektronikę izopropanolem - nadal nic, bateryjki na dwa dni nawet jak lampka wyłączona.

 

Napisałem do Mactronica zapytanko czy słyszeli o takim problemie, może da się coś nareperować. A co zrobili oni? Wysłali mi nową sztukę, mimo, że stara była rok po gwarancji, nie miałem papierów, rozłupałem i grzałem lutownicą obudowę...

 

 

O ile przednie Mactronicki do mnie nie przemawiają to na tyłku zawsze będę miał Walle I. Boska lampka, mega dużo światełka, pancerny zaczep i bardzo pro konsumenckie podejście do klienta.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...