Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tą lampke i jestem w 100% zadowolony,jest niedroga dobrze solidnie wykonana i przede wszystkim bardzo ładnie mocno świeci po zmroku. Jest to lepsza propozycja niz te drogie Convoy czy Mactronicy...

http://allegro.pl/przednia-lampka-cateye-hl-el135n-3xled-jasna-150cd-i5137297675.html

To chociaż trochę oświetla drogę przed rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny zapewne  :)

 

 

 

Myślę, że nawet pod względem ceny nie jest lepsza, bo kosztuje połowę tego co CAŁY ZESTAW w S2 a światła daje 10 razy mniej? 20 razy mniej? Więc cena-jakość beznadziejna.

 

Jedyne co można o takich lampkach napisać, to to, że są tanie i jako światła pozycyjne się sprawdzają.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem oswietlenia, każdy z was jest zafascynowany tą convoy itp . Ja miałem porównanie jednej i drugiej i róznicy nie widziałem a jak juz to na korzyść cateye. Nie chce reklamowac bo nie po to pisze. A jedynie powiedzieć ze istnieją inne latarki co dobrze oświetlaja droge a z góry niektórzy spisuja je na smieci... Ale kto woli dać więcej niech płaci :D Tyle w temacie, piszcie co chcecie ja kupiłem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj, że to jakiś prima-aprilisowy żart? Nie widziałeś różnicy? S2 w trybie 5% daje tyle swiatła co taki cateye.  Ty masz 3 ZWYKŁE ledy, zasilanie z dwóch paluszków, które wystarcza na kilkadziesiąt godzin świecenia. Convoye mają diody mocy Cree po 10W idzie w diodę, czas świecenia na 100% to 1 godzina, może półtorej. Co tu porównywać?

 

Ja nie twierdzę, że S2 jest idealny, bo nie jest. To nadal tylko latarka taktyczna, ale najmocniejsza jaka istnieje. To czego w niej brakuje, to idealnego ułożenia strumienia światła coby nie świecić zbyt wysoko.

 

Tak się składa, że mam jedną podobną lampkę, też bardzo firmową i też na 3 ledach. Sigma Illux się to zwie i używam jej jak nie potrzebuję wcale świecić pod koła a tylko swoją pozycję prezentować. 3 diody led, 3 małe paluszki, czas pracy kilkadziesiąt godzin - czyli podobnie jak u Ciebie. I to w nocy cośtam oświetla, ale jeden S2 w trybie 1% daje więcej światła niż ta Sigma.

 

 

Więc proszę, nie pisz że nie widziałeś różnicy. Bo opcje wtedy są trzy: jesteś niewidomy/ miałeś convoya w trybie 1%/ kłamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ta latarka po zakupie wymaga jakichkolwiek modyfikacji? czy można śmiało zakładać na rower i jeździć?
https://www.fasttech.com/products/0/10002364/1195014-convoy-s2-cree-xm-l-u2-1b-2-group-3-5-mode-edc

Do tego takie akumulatorki będą w porządku?
http://allegro.pl/ladowarka-2x-akumulator-18650-3800-mah-3-7v-i5156666542.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Ogniwa to najpodlejsze podróbki, nie istnieją ogniwa 3800, największe są Panasy 3400 po 30pln sztuka. Jak chcesz tanio i dobrze - kup u Woytazo.

 

Ładowarka - koszmar, tandeta najpodlejsza z możliwych. Wydaj te dwie dychy na normalną.

 

A latarka jest ok, fabrycznie można ją spokojnie używać bez przeróbek. Jeśli sterownik weźmiesz 2,8A to będziesz jej zapewne chciał używać w trybie 40% bo taki jest w zupełności wystarczający. Będziesz miał 2h świecenia na ogniwach od Woytazo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej i na mnie.

Jaka lampka do 100zł będzie dobrym rozwiązaniem na asfaltowe ścieżki ?

Dostanę za te pieniądze już jakiegoś dobrego convoya ?

Druga sprawa, ile kosztuje taka podstawowa ładowarka do akumulatorków do takiej lampki ?

Im taniej tym lepiej, ale oczywiście ma być to w miarę dobre, a nie jakieś no name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy
Dostanę za te pieniądze już jakiegoś dobrego convoya ?

Dostaniesz

http://www.banggood.com/Convoy-S3-7135+8-3-or-5-Modes-2Groups-LED-Flashlight-18650-p-908984.html - dopłać do t6-4c

http://www.banggood.com/Wholesale-Flashlight-Mount-Holder-Clip-LED-Bicycle-Bike-Torch-360-p-41677.html

http://www.banggood.com/Wholesale-New-Battery-18650-Travel-Charger-Wired-AC-Digital-Li-Ion-EU-p-28256.html

 

Sprawdź jeszcze www.fasttech.com. Może wyjść taniej

 

Jak na ścieżki to musisz dorobić daszek, ewentualnie kolimator coś a'la 60x20 żeby nie oślepiać za bardzo. Powinienem jeszcze mieć taki to za piwo Ci wyśle

Akku na giełdzie na swiatelka.pl

Edytowane przez forestowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

Płacisz jak w większości sklepów spoza PL - kredytówką, paypalem do którego możesz podpiąć konto.  

Zmień sobie walute na PL i cie obciążą w złotówkach. Wysyłka z Chin

Edytowane przez forestowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie banggood można zmienić żeby ceny były wyświetlane w ZŁ. Ale nawet jak trzeba płacić w dolarach to w większości sklepach jest Pay Pal.

Jak jest to wystarczy założyć konto pay pal i na nie wpłacić pieniądze. Bez różnicy czy płaci się w dolarach czy w pln. Gdyż pay pal sam przewalutuje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem oswietlenia, każdy z was jest zafascynowany tą convoy itp . Ja miałem porównanie jednej i drugiej i róznicy nie widziałem a jak juz to na korzyść cateye. Nie chce reklamowac bo nie po to pisze. A jedynie powiedzieć ze istnieją inne latarki co dobrze oświetlaja droge a z góry niektórzy spisuja je na smieci... Ale kto woli dać więcej niech płaci :D Tyle w temacie, piszcie co chcecie ja kupiłem i jestem zadowolony.

Taka lampka nadaje się najwyżej na miasto, które jest oświetlone.

Nie widzę tego poza miastem, gdzie na trasie po zmroku przestaje być widać rękę przed twarzą.

 

Mówisz, że Convoye i inne to nie takie piękne. Ja mam UF 501B 1.4A i C8 2.8A. W górach mogę bezpiecznie w nocy śmigać szlakami bez żadnych problemów, a taka lampka którą ty podałeś w takich warunkach nada się do poszukania batonika w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tego poza miastem, gdzie na trasie po zmroku przestaje być widać rękę przed twarzą.

Ale im ciemniej w okolicy, tym lepiej widać co taka lampka oświetla. Jeżeli gdziekolwiek w zasięgu wzroku będziesz miał inne światło, to skuteczność oświetlenia maleje.

Miałem kiedyś nieprzyjemność przekonać się jak bardzo ten efekt działa. Dwie lampki z wyczerpanymi bateriami, jedną przełączyłem na ledy co ciut ratowało sytuację. Jazda ciemnym wąwozem (w miarę równo ale błotniście) była możliwa, przy wyjeździe z niego jak zaczęły być widoczne miejskie lampy (za daleko, żeby coś oświetliły), to już niewiele z tej poświaty zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić lampkę proponowaną w 1 poscie a dokladniej http://allegro.pl/latarka-pancerna-cree-xr-e-q5-zoom-precyzyjny-zoom-i5046160847.html Mam nadzieję, że to jest dokladnie ta sama, ale nie o to chodzi. Czy to jest najlepsza opcja w tej cenie i czy inne latarki od tego uzytkownika w tej cenie sa takie same? Chodzi mi o to, ze ta jest zasilana na 3 paluszki AAA. A inne są z akumulatorkiem za ta sama cene. Byłbym wdzieczny za szybka odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

W tej kasie kup typową lampkę rowerową (choćby z Lidla). Przynajmniej nikt nie będzie Ci %$^&^%$9 głupot że światło "niesie się" na odległość 250m. Nieść to można zakupy w reklamówce.

 

Ściema, kłamstwo, oszustwo - 3 słowa opisujące ta ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...