Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak użytkownik Umpero zostałem przytłoczony ilością informacji o latarce Convoy S2. Również proszę o pomoc.

Chciałbym wersję 2.1 A, żeby móc również używać ją, jako zwykłą latarkę, ale nie wiem, jakie ta wersja ma oznaczenie. Dodatkowo jeżdżę wolno. No i niewiem, który rodzaj diody wybrać i jaką barwę światła. Jak zobaczyłem poniższe kody diód to wymiękłem:

XML2 T6-4C

XML2 T6-3B

XML2 U2-1A

XM-L2 T4-7A

XML T6-4C

XML U2-3C

XML U2-1B

XPG2 R5-1A

XML2 to nowszy typ diody niż XML, czyli rozumiem, że lepiej brać nowszy.  Drugi człon kodu mówi o barwie światła. Na tym też się nie znam. Jaką uważacie za dobrą, to taką kupię. Wersja modyfikowana też chyba nie jest mi potrzebna. Rozumiem, że kolimator w razie czego można dokupić.

Czyli reasumując. Jaki kod ma wersja 2.1 A i który typ diody wybrać? Co mi napiszecie to kupię. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Pieniek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4C to barwa światła słonecznego, bardzo przyjemne, można odrobinę bledsze 3C. Nie wiem czemu chcesz brać 2.1A, przecież 2,8A i więcej po prostu świeci mocniej a i tak na rowerze nie używasz trybu 100%, bo światła jest za dużo.

 

Najlepiej mieć około 1A w diodę do spokojnej jazdy, dzięki czemu światła jest dość a czas pracy spory. I teraz: bierzesz sterownik 2,8A to tryby mieć najlepiej na przykład 5-30-100. 100% to pełen wygar, trawa na poboczu się pali, ślimaki ze skorupek odparowują a nad miastem powstaje łuna. 30% z 2,8A to niespełna 1A a 5% to taki tryb bardzo oszczędny - pozycyjny.

 

 

Z kolei biorąc sterownik 2,1A najlepiej mieć tryby 5-50-100, bo 100 to znów pełen wygar, ale słabszy niż w 2,8A. 50% to połowa z 2,1A czyli nieco ponad 1A w led i praktycznie tyle samo światła co 30% w 2,8A.

 

 

 

Co do optyki to jako podstawowa lampka jestem za REFem czyli zwykłym reflektorem. Kolimator jest doskonały jako uzupełnienie światła pod koło i na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale to nie jest tak, że się latarka do takiej temperatury rozgrzewa. Piguła owszem, ale na całe body latarki to się rozchodzi i generalnie głowica jest mocno ciepła ale przez przesadyzmu. Włączona latarka na max i zawinięta w koc owszem, się zapewne może zepsuć ale w takim zwykłym użytkowaniu zapomnij. A tym bardziej na rowerze, gdzie jest wciąż i wciąż owiewana.

 

 

I to jest właśnie gigantyczna przewaga modowanych latarek. Po pierwsze masz kontrolę temperatury, więc się samoczynnie prąd zmniejszy przy przegrzewaniu, po drugie masz możliwość programowania i nie jesteś skazany na fabryczne tryby np 5-30-100. Masz ich kikanaście i z nich wybierasz te najbardziej odpowiednie do potrzeb.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chciałem się zapytać czy warto kupić tę latarkę:

https://www.olx.pl/oferta/nowa-latarka-convoy-s3-cree-xm-l2-t6-3b-680do850-lm-gwarancja-modowana-CID767-ID9SRxP.html#77720a9bfe

 

Cytuję:

 

Za 99 zł dostępna jest wersja wyposażona w sterownik o mocy 2,1A oraz diodę Cree xm-l2 t6 3b ( około 5200K barwa neutralna) na aluminiowym podłożu osadzonym na dobrej paście termicznej mx-2.

 

 

Jeżeli nie jest warta swojej ceny, prosiłbym o latarkę najlepiej do 100zł na rower do lasu.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuje Ci tylko barwe. W akwarystyce jako neutralne "swiatlo dzienne" przyjmuje sie 6500K, wiec 5200K to cieple swiatlo (swietlowki z hipermarketow maja zazwyczaj okolo 3000K-4000K a to juz bardzo cieple swiatlo).

 

Za programowalny sterownik musisz doplacic (a moim zdaniem to fajna sprawa), aku dokupic, uchwyt dokupic, ladowarke dokupic, nic nie jest napisane czy za inny kolimator tez nie musisz doplacic. Napisz na swiatelka.pl do Dariusz70 i popros o wycene takiego zestawu. Doradzi, podpowie a jak sie okaze, ze bedzie u niego niewiele drozej to warto bo to pewniak polecany przez 150 stron tego watku.

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taka lampka

 

Miałem coś podobnego z tym że nie ładowane przez USB tylko na ogniwa.

Coś takiego.

 

29x7wwn.jpg

 

rtgrb6.jpg

 

2v00apv.jpg

 

Ogniwa.

vd1gjt.jpg

 

fdvy9z.jpg

 

Dodatkowe zrobione przez Kolegę.

23p5d0.jpg

 

Nie bez powodu napisałem miałem, bo wszystko od ponad pól roku leży w szafie, powód padnięte ogniwa.

Niewiele się nią nacieszyłem, może wszystkiego razem z 6/7 miesięcy.

 

 

 

Na las idealnie
 

Zaledwie dobra (ale to sprawa indywidualna) za to na 101% ta o której ja piszę idealna do wykańczania ogniw i drenowania kieszeni.

 

Ot taka niewielka informacja o latarce na rower :)

 

Acha najfajniejsze z tego wszystkiego jest pudełko :)

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam lampki do 100 zł do okazjonalnych wieczorowych jazd po lesie i często po słabo oświetlonych DDR. 

 

Falcon Eye SPECTRE 150 lm - mogę kupić na miejscu

Falcon Eye Alpha 160 lm - mogę kupić na miejscu

Prox Torch 500 lm - mogę kupić na miejscu, na baterie, bardzo mocne światło

Prox Torch 500 lm na aku

Sigma Quadro X 0,5W

Sigma Smilux 15 lux

Sigma Lightster 20 lux

 

Zastanawiam się nad zakupem lampki Prox, ktoś wie ile wytrzymają 3 baterie AAA? Może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam lampki do 100 zł do okazjonalnych wieczorowych jazd po lesie i często po słabo oświetlonych DDR. 

 

Falcon Eye SPECTRE 150 lm - mogę kupić na miejscu

Falcon Eye Alpha 160 lm - mogę kupić na miejscu

Prox Torch 500 lm - mogę kupić na miejscu, na baterie, bardzo mocne światło

Prox Torch 500 lm na aku

Sigma Quadro X 0,5W

Sigma Smilux 15 lux

Sigma Lightster 20 lux

 

Zastanawiam się nad zakupem lampki Prox, ktoś wie ile wytrzymają 3 baterie AAA? Może coś innego?

To są zwykłe latarki, takie kupisz w sklepie RTV.

W Kielcach jest hurtownia librex, pewnie tam mają i latarki i baterie w niskiej cenie, ~60gr za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to już bym wolał Mactronic Voyager, nie wspominając, bo zaraz mnie ktoś uprzedzi, o Convojach ;)

 

Voyager to od 150 zł, a mówimy o lampkach, a konkretnie lampce za 50 zł  :icon_cool:

 

To są zwykłe latarki, takie kupisz w sklepie RTV.

W Kielcach jest hurtownia librex, pewnie tam mają i latarki i baterie w niskiej cenie, ~60gr za sztukę.

 

Przejrzałem ofertę, z lampek latarek to nic ciekawego, ale baterie faktycznie w dobrej cenie. Myślałem na początek zaopatrzyć się w 3 akumulatorki NiMh wielkości tych AAA lub jeden 18650 Li-ion. Mam porządną ładowarkę mikroprocesorową, więc nie będzie problemu z ładowaniem. 

Edytowane przez Piotrek383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...