Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Obowiązkowo tylko tył. Na dobrą sprawę nie powinno być problemu z wykorzystaniem innych metod - np. samoprzylepna folia odblaskowa na sztycy czy tylnym widelcu. Jeśli tylna lampka ma "szkiełko" o właściwościach odblaskowych i jest zamocowana w rowerze, to służby raczej też nie powinny się przyczepić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, co byście polecili do Lazaro Integral v2 w cenie do max 70zł (lampka przód i tył).

Jazda po asfalcie głównie po mieście, słabiej oświetlone miejsca.

Jeżdzę rzadko, oświetlenie raczej nie będę zdejmował.

 

Takie coś jest obecnie w Tesco, pewnie badziew ale może warte ceny? 

 



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po przesiadce z małej latareczki na Convoy s2+ i jestem pod ogromnym wrażeniem ile światła się z niej wydobywa. W moim odczuciu 15% idealne na miasto, 30% na drogi i 60% do lasu. 100% jeszcze nie odważyłem się używać. Nocne przejażdżki i dojazdy stały się jeszcze przyjemniejsze. :)

Również wymieniłem mojej dziewczynie oświetlenie w rowerze. Poszukiwała lampki do miasta, pozycyjnej, małej i łatwej do montażu i demontażu. Wybraliśmy na tył i przód Sigmę Micro i tu również pozytywne zaskoczenie. Jak na tak tanie lampki dają całkiem dużo światła. Mogę w 100% je polecić.

 

Modyfikowałeś coś w tej s2+ ? Pytam bo rozglądam sie za oświetleniem do mojego roweru .

większość poleca convoy niż ultrafire i tak się zastanawiam czy kupić którąś i zostawić jak jest czy też modyfikować czy to aż taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość modyfikacji polega na polepszaniu chłodzenia diodzie. A że na rowerze chłodzenie jest przeważnie dobre, to tu wystarczy zwykła nie zmieniona wersja. Szczególnie jeżeli wybierze się trochę słabszą wersję sterownika czyli 2.1A.

 

Dlatego jak dla mnie wystarczy kupić zwykłą wersje a w samej latarce wymienić tylko pastę termo przewodzącą pod diodą, co w tej latarce już będzie w zupełności wystarczające jeżeli chodzi o chłodzenie. Po za tym można jeszcze wymienić przewody na grubsze jeżeli te standardowe były by za cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, poczytałem trochę tematów i zebrałem to co wydaje mi się, że da mi trochę widoczności, zazwyczaj jeżdżę za dnia w ładnej pogodzie, ale w gorszej też, ale rzadko jak jest ciemno ponieważ słabo widzę w ciemnościach i unikam jazdy, ale wiadomo czasem trasa się wydłuży czy coś, dlatego chciałbym światło do przodu, które po prostu będzie mi pokazywać co mam przed sobą tylko nie jakieś 30 metrów, no te 70 to tak bym chciał w miarę dobrze widzieć, da się tak w tych propozycjach co podam niżej? Jeśli nie doradzicie coś do przodu?

MACTRONIC SMART L-BPM-3SL

http://allegro.pl/akumulatorowa-lampa-rowerowa-przednia-mactronic-i5249096952.html

KROSS Spark 1LED 0,5W

http://allegro.pl/lampka-przednia-kross-spark-1led-0-5w-2-led-z-boku-i5237696973.html

Illux 13300

http://allegro.pl/okazja-sigma-lampa-rowerowa-przednia-illux-i5297043239.html

http://allegro.pl/lampa-przod-smart-5-led-czarna-i5041333719.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI tak ... ŻADNA z tych lampek ktore przedstawiles w linkach nie bedzie swiecila na chciane 70 m...Nie uzywalem ich ale jestem praiwe pewien ze w nocy nawet nie zaswieca porządnie na 30 m.Jesli chcesz duzo widziec jak zlapie CIE noc i ciemnosc dozbieraj i kup sobie latrek z światelek . pl  - polecam Pana Dariusz70 albo Pana greg...Latarka jaka powinienes sie zainteresowac ktora powinna spelniac twoje oczekiwania to rozne warianty latarek Convoy S2, S2+, S3 albo podobne....Ceny za potrzebny zestaw (latarka, ladowarka, ogniwa i uchwyt do roweru) to kwota ponad 100 zl ale uwierz mi ze warto jesli slabo widzisz w nocy...lepiej kupic porzadny sprzet i nie zatrzymac sie na kamieniu czy drzewie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roverr - nie rozumiem co czytałeś i gdzie zasięgałeś informacji, ale to co wrzuciłeś (wszystko) nie oświetla drogi nic a nic. O 1m przed kołem można mówić, że jakaś plamka się tam pojawia, ale żeby cokolwiek oświetlać? 30m? 70m!? Chłopie, to świeci w sobie, pozycyjnie, a nie na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

według mnie nie zawracaj sobie glowy zadnymi latarkami ze slowem "zoom" w nazwie....jest to z reguły szmelc nadajacy sie do podswietlenia drogi po od łóżka do kibelka a i tak pewnie wywiniesz glowa albo malym palcem od nogi w sciane lub meble.jesli miasto jest w miare oswietlone kup nawet zwykla lampke nawet z Lidla.Bedzie lepsza od tego g....a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

100 pare zl na lampke Convoy S2/S2+, S3 i do tego mocowanie okolo 10 zl akumulatorki ze 2 sztuki okolo 10-15 zl szt i ładowarka do tego okolo 20-35 zl... moze uda Ci sie znaleźć cos taniej - to takie mniej wiecej ceny....

 

Ew. kupic cos tanszego tylko po to zeby bylo... ale chyba nie o to chodzi...

Edytowane przez karsto1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam za bardzo jezyka angielskiego ale nie wydaje mi sie zeby to byla lameczka modowana - ulepszana....ja nadal proponuje wejsc na swiatelka.pl i tam sie w taka latarke zaopatrzyc.koszt niewiele wiekszy a o wiele pewniejszy i kupujesz z taka optyka jaka Ci najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile najmniej trzeba przeznaczyć na lampkę przednią która faktycznie oświetli drogę a nie tylko będzie bo być musi? 

 

Convoy S2+  - 60zł

 

Mocowanie na kierownice - 4,88zł

 

Ładowarka - 15,30zł

 

Łącznie ~ 80zł, ceny podane kupując z Chin, na paczkę czeka się około 2 tygodni, no zdarzy się i 3 tygodnie.

 

Do tego trzeba dokupić akumulatorki 18650, najlepiej cenowo wychodzi z forum światełka. Sztuka to 5zł + 8zł przesyłka.

 

 

Na rower nie jest potrzebna wersja modowana, nie ma możliwości przegrzania się w ruchu. 

 

Oczywiście jak się ma troszkę więcej kaski do wydania to można brać wersje modowaną.

 

 

Ja sobie sam zmodowałem :)

 

 

Edytowane przez Camis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Camis ale wydaje mi sie ze jesli ktos kto sam sobie nie zmodyfikuje lampki warto zainwestowac w juz zmodyfikowana - to jest moje zdanie nikt nie musi sie z nim zgadzac - , a dlaczego??Na rowerze nie rozwijasz w miescie kosmicznych predkosci zeby podmuch wiatru chlodzil CI  jakos mocno latarke a po za tym zbliza sie lato gdzie bedzie coraz cieplej co dodatkowo wplynie na grzanie sie latarki...

Ja swoja uzywalem w pogode gdzie bylo okolo 0 st i mniej fakt ze nie na rowerze tylko do przemieszczania sie w calkowitej ciemnosci i latarka grzala sie juz po okolo 30 sekundach tak ze jak łapało sie za główke to parzyło w reke.

Co do akumulatorkow za 5 zl tez nie bylbym przekonany w 100% - szybko beda sie rozładowywać lepiej kupic porzadniejsze a działajace dluzej.

 

Po za tym bylo juz tyle napisane na temat swiatelek ze "Pytajacy" i tak sam zdecyduje i jest szansa ze kupi calkowicie cos innego tylko po to zeby bylo swiatelko i duzo tanszego. (moge sie mylic) Ale trzeba tez pamietac ze oszczedny dwa razy traci....

Ja swoja opinie przedstawilem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te wszystkie "mody" na S2/S2+ sa az tak zaawansowane, ze w znaczny sposób wpłynie to na jej rzeczywiste chłodzenie ?

Nie popadajmy w paranoje. Jeden kupifabryczną S2 i będzie jeździł z nią 10 lat, a drugi będzie modził/chłodził na wszystkie możliwe sposoby i padnie po pół roku :)

Może sie nie znam. Poczytam, doedukuję się to może zmienię zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowanie to nie tylko ciepło ale i prąd. Zmostkowana sprężynka, mosiężny styk. Modowanie to także szybka, na samym zwykłym szkle z CHRL traci się 12% światła z diody. Ziarnko do ziarnka i z 700lm w oryginale robi się 900lm na drodze po modach. A może i bliżej tysiąca.

 

Dioda im chłodniejsza tym jaśniej świeci, dlatego warto składać latarki na miedzi, smarować gwinty pastą termoprzewodzącą, bo potem taki co kupił wystarczający oryginał za 60pln robi wielkie oczy na widok różnicy między latarkami jedną a drugą. Oryginał ma taką samą obudowę, odbłyśnik i barwę światła. Wszystkie pozostałe parametry się różnią diametralnie. Moja na 18% świeci identycznie jasno jak chińczyk przy 30%. Nie dość, że światła mam więc tyle samo, to moja latarka jest chłodniejsza i zdecydowanie wolniej rozładowuje akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez przeskoczylem juz rozne lampeczki, poczawszy od PowerBeamow, roznych zoomow, itd, az wkoncu zainwestowalem w modowana Convoya S6, po drodze liczac ile wydalem na testowanie tanszych lampek kupilbym juz sobie dawno jednego S6 :)

 

Uwazam ze wreszcie jest to cos, co w pelni mnie zadowala i jest warta swoich pieniazkow, czuje sie jak bym jechal samochodem ale bez szyby :)

 

 

Oczywiscie forum swiatelka.pl pomogl mi w wyborze odpowiedniej dla mnie lampeczki.

Edytowane przez GajekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja opinie przedstawilem 

 

Świetnie, tylko aby opinia miała sens musi być podparta przykładami a nie tylko powielanymi schematami, że albo modowana albo żadna. Nie trzeba rozwijać na rowerze kosmicznych prędkości aby zapewnić wystarczające chłodzenie dla latarki, która na pewno nie służy do trzymania w ręce i spacerowania. Po za tym warto rozumieć zasadę działania i umieć się z latarką obchodzić np.idąc po ziemniaki przełączyć na 5% świecenia, co w zupełności wystarcza na rower, a co dopiero do świecenia pod nogi. W końcu może zacząć warto jej używać na rowerze aby wyrobić sobie opinię.

 

Na pewno - tak jak pisze @cervandes - poprzez modowanie da się z tego wycisnąć więcej światła, lepszy jego rozkład poprzez zmianę optyki, oszczędność aku itp. dlatego zapaleńcom kręcącym w nocy po leśnych singlach, na całonocnych tripach, w górach gdzie każda minuta energii i mocy światła jest na wagę złota, warto polecić co najmniej modowanie lub znacznie mocniejszy sprzęt. W pozostałych przypadkach codziennej użyteczności do przejechania przez leśny łącznik między miastami, nieoświetloną alejkę parkową lub ciemny osiedlowy chodnik ta latarka aż nadto zaspokaja potrzeby oświetlenia drogi. W przedstawionym przykładzie Convoy S2+ na 2.8A i diodzie 4C poprawnie oświetla drogę przed i na poboczu, nie przełącza się na wybojach a tryb 40% jest najczęściej używanym do powyższych zastosowań. 100% światła używam wyłącznie na płaskich leśnych tripach co przy aku Panasonic 3400mAh wystarcza mi na ponad godzinę.

 

Jak bym miał już cokolwiek dołożyć, to na pewno do mocniejszej ładowarki bo to tanie badziewie ładuje ponad 6h, dlatego warto mieć drugie aku w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...