Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Truje Wam ostatnio z tymi lampkami, ale generalnie wydawało mi się, że wiem co kupię. Niestety wbiłem sobie do głowy kolejne ale.
Tutaj się już niczego nie dowiesz, bo temat przekształcił się w rozmowę o przelewach bankowych i tak się już ciągnie jak d..pa węża... Więc lepiej pisz w temacie "Pomoc w wyborze oświetlenia do 300zl"  Ja bym wybrał Megicshine,  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli chodzi o Convoy S2 - bo wiem, że jest polecana ta latareczka, tylko niewiem gdzie co i jak bo jest kilka modeli, kilka diod itd ja się na tym kompletnie nie orientuje. Mógłby ktoś dać namiar bezpośrednio na sprzedawce swiatelka.pl, który oferuje najlepiej komplet z uchwytem i akumulatorem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostanę w Polsce (najlepiej w Warszawie) uchwyt do kierownicy na Convoya S2? Stary gdzieś mi się zapodział... :/

 

Nie mogę już usunąć posta. Znalazłem, jest tego pełno na allegro... 

Edytowane przez Qaroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła dziś do mnie przesyłka z Magicshine MJ-856. Lampka fajna, solidnie wykonana, światło mocne (dokładniej to ocenię jak się ściemni). Akumulator z paskami gumowymi do montażu na ramę. Pojemnośść AKU to 5,6 Ah. Takie są pierwsze wrażenia tak na szybko po rozpakowaniu. Poniżej wrzucam kilka fotek poglądowych, może ktoś też jest zaintetresowany tą lampką. Testy rowerem w terenie niestety odbędą się najszybciej na koniec marca. 

 

1a454bfca93f24d6m.jpg   82b91c1e3ea44c12m.jpg   61ba89338c7ce022m.jpg      05d0bb714af0b278m.jpg   49704854ad68300bm.jpg   

 

 

Więcej fotek w tym albumie

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach po sklepach rowerowych i marketach sportowych trafiłem na ciekawą i bardzo cywilizowaną lampkę.

Infini LOTUS I-310

Strona modelu z wszystkimi danymi: http://www.infini.tw/product/detail.php?&c=4&p=98&l=en&mode=1

 

Chyba pierwszy tańszy producent ,który podaje rzeczywiste dane.

Białe światło bez niebieskich zafarbów z diody typu CREE XP-G (na oko) dane: 1W intensywność 100 lumenów / 28 lux / 5h max mocy i 20h 25% + stroboskop 25h. Na oko temperatura światła ma ok 5000K współczynnik oddawania barwy też wydaje się niezły.

 

Dioda usytuowana na górnej ściance reflektora nie oślepia osób z naprzeciwka, ładny rozłożony strumień światła , solidny radiator chodzący diodę. Jakość wykonania bez uwag.

Porównywałem z innymi nawet droższymi wynalazkami i każdy jak nie niebieskie to z zielonym lub sinym chłodnym zafarbem nie wspominając o kolistym oślepiającym strumieniu światła.

 

Demonem mocy nie jest ale ma istotną zaletę nie oślepia uczestników ruchu z naprzeciwka, jest na tyle fajna że warto coś o niej napisać w końcu żadnych recenzji i testów nigdzie nie ma. Dzisiaj w nocy przejadę się po lesie sprawdzę w zakrętach czy nie jest za wąska wiązka światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tych nieco tańszych oswietlen roweru a dokładnie w granicy do max 100zł..

Owszem wiem ze to liche światło czytając wasze opinie, ale mój budzet i raczej niezbyt częste jazdy nocą nie pozwalaja mi na droższy sprzęt.

Nie zależy mi żeby świeciła kilkadziesiąt metrów w przód, tylko bezpośrednio przed rowerem w miare mocno i długo.

Czy moge liczyć na pomoc w znalezieniu czegoś na allegro?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 
Czytałem już kilka tematów na forum o oświetleniu. 
Znalazłem różne opinie na temat różnych lampek.
A teraz do rzeczy : lampka na przód, oświetlająca wystarczająco drogę przed rowerem, zarówno chodzi o przyzwoitą odległość a także o szeroki snop światła, czyli rozproszona (tzw. robocza). 
Mój wybór ograniczył się do kilku modeli, aczkolwiek jestem otwarty na propozycje. 
Roxim RS3
Roxim RX5
Varta LAMPKI ŚWIATŁA VARTA na ROWER LED CREE do ROWERU (5104361319) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Mactronic Sream 243lm
Cena to około 100-120zł byłoby dobrze. Wolałbym nie przekraczać. Wiem, że roxim się nie mieści w tej cenie, ale czy warto dopłacać ? 
Głównie jeżdżę po mieście, wycieczki polnymi drogami, czasami leśne ścieżki. 
Z tego co czytałem o nich to najlepiej wymagania spełniałby Roxim RX5. Mactronic skupione światło, czyli niespełnia wymagań ? 
Ale o tej Varcie nie znalazłem opinii ...
Cała moja wiedza opiera się jedynie na testach i opiniach z forum.
Co byście wybrali ? 
Pozdrawiam
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@YaPaE, przepraszam kolego, nie czytałem wszystkich poprzednich postów, ale powiedz mi może w jakich warnukach jezdzisz ?

Pytam ponieważ tak sobie myśle, jak masz dosc ograniczony dudżet to może skup się jednej lapmce, na tej która jest priorytetem.

Jeśli jezdzisz po nocach i w dodatku po jakimś niepewnym terenie typu las to potrzebujesz pewnie dużo światła przed sobą.

W takim przypadku kupił bym coś sensownego na przód, a na tył dał jakąś budżetówkę.

Potrzebujesz lampek na każdą pogodę ? Tzn. w deszczu również jezdzisz ?

 

Ja np. jako pierwsze oświetlenie na rower kupiłem coś takiego:

http://www.madbike.pl/pl/p/Lampka-De-One-komplet-HL-DE024/779

 

Na tył w zupełności by Ci wystarczyła. Świeciła mocno i w każdych warnunkach dawała radę.

Tej na przód już bym jednak nie polecił.

 

A i jeszcze druga opcja. Polować na jakiś komplecik używek.

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAWEK .Teren pewny bo asfalt, tylko że droga bez oświetlenia lamp. Z pracy i do pracy:) Raczej w deszczowe dni jeździł bede autem, ale nigdy nic nie wiadomo, rano słonce wracam deszcz... Wiec jak by była wodoszczelna to oczywiscie na plus. Moja obecna Chińszczyzna swój żywot skończyła, a ze mam w najbliższym czasie troche wydatków chciałbym ograniczyć koszty do minimum.. Żeby mi sezon do października wytrzymała :) Wiecej wymagań nie mam, a na allegro multum lampek po pare zł co sie rozchodza w nakładach 200+ ,ale czy warto??? Dlatego licze na jakomś sensowa pomoc w propozycjach lampek

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie około 100 zł zdecydowanie wygrywa convoy, model np. s2. Konkretniej chociaż by ten model https://www.fasttech.com/products/1601/10002364/1195011. Można też kupić tą latarkę w polsce ale taniej jest ją sobie zamówić bezpośrednio z Chin.

Sama latarka jest dobrze wykonana, dioda jest dobrze chłodzona i na rowerze sprawdza się bardzo dobrze. Parametrami i jakością pokonuje inne latarki w podobnych cenach.

Latarka bez problemu nadaje się do jazdy po lesie, a dzięki kilku trybom bez problemu można zmniejszyć jasność i jeździć po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@YaPaE,  W takim razie kupuj na przód convoy, a na tył załóż jakąś budżetówkę, np taką którą Ci zaproponowałem wyżej.

Druga opcja, szukać używanego kompletu. Przejrzyj sobie na forum dział "giełda" może tam coś akurat znajdziesz.

Nie koniecznie patrz w akcesoria tylko np. w sprzedaż masową.

Pisz pw do sprzedawców jak coś konkretnego znajdziesz, może uda się jeszcze urwać parę zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...