Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Większa pojemność da dłuższy czas pracy ale turbo o którym mówisz nigdy nie działa przez cały czas a jedynie ileś tam minut, zależnie od modelu, mocy itp.

Wiele latarek czy lampek zrzuca jasność w czasie ale jest to powolny proces i w wielu przypadkach bywa to niezauważalne dla ludzkiego oka. Takie rzeczy najlepiej widać na wykresach z czasu pracy.

Niektóre latarki mogą mieć zależność od akumulatora. Przy wydajniejszych pracują lepiej, a na słabszych gorzej. Przy lampkach rowerowych to chyba nie jest spotykane zjawisko.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsie ktoś pytał o tę lampke, jako "niedrogą alternatywę dla Convoy'a":002:

https://www.decathlon.pl/lampka-fl-920-przod-tyl-id_8405195.html

Czytamy opis i

"Oddziaływanie na zmysł wzroku Moc: 11 lux."

"Widoczność Moc: 200 lumenów."

" Ta lampka nie posiada homologowanej soczewki, umożliwiającej skupienie wiązki na ziemi. Efektem jest szeroka, rozszczepiona wiązka światła (mała moc w lux'ach i duża moc w lumenach). "

"Skład...

Strap

40.00% Silikon, 50.00% Polioksymetylen, 10.00% Polietylen termoplastyczny (TPE)"

"Ograniczenia w użytkowaniu Nie zastępuje wymaganego przepisami oświetlenia obowiązkowego."

Kto pisał ten bełkot? Na pewno nie inżynier/technik. Pewnie jakaś humanistka.

PS Convoya można kupic na Aliexpress taniej. Ale wypocin niektórych użytkowników Facebooka nawet szkoda komentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Zasmakowałem w nocnej jeździe po lesie. Ten dreszczyk emocji, gdy gałązka wkręci się w koło ;)
Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie pierdzielony convoy. Wcześniej wy/przełączał się od byle pierdnięcia, dziś już od samego patrzenia na niego. Tak, tak, poodkręcałem co mogłem i dalej lipa. Mam co prawda prawda drugą lampkę, ale świeci "punktowo" i nawet na krętym asfalcie jest do bani...

Także dziś potrzebuję lampki na:

1. Kierownicę, która będzie:
a) NIEZAWODNA.
b) NIEZAWODNA.
c) Świeciła minimum 3h (lub była na ogniwa 18650).
d) Świeciła szerzej niż convoy S2+.

2. Głowę. Też do lasu. Też ma nie psuć zabawy z jazdy. Nie będzie piszczała do ucha.

Ma ktoś może takie cudo https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery/bike-accessories-ae2d6b85/oswietlenie-i odblaski/sportowa-lampka-wielofunkcyjna-009405/ ? Dobrze się z tym będzie jeździło po lesie? Jak świeci w porównaniu do S2+?

Lampki NIE muszą łączyć się z satelitą, z innymi lampkami ani licznikiem garmina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten model i powiem tyle że akumulator jest do bani przez co recenzja przekłada się w nieskończoność. Byle zimno i akusy odmawiają posłuszeństwa. Jak ma się do s2+ ciężko mi powiedzieć bo nie mierzyłem finalnie. Niżej masz jak świeci w roli czołówki (materiały nieopublikowane)

LmHXqTC.jpg

Q5Od14s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do s2+, jeżeli masz dyskotekę to masz gdzieś luzy prawdopodobnie, film jak to ogarnąć zrobiłem już dawno temu.

Tak, mowa jest o akumulatorach dodawanych do lampki.

Śmiem twierdzić że te lampki z JULI to jeden pies, różnią się w zasadzie akumulatorem a konkretnie jego pojemnością. Deklarowana moc 1500 vs 1600 lumenów to pomijalny margines. Ciekawie jak spisuje się akumulator tej droższej na otwartym terenie gdy temperatura leci poniżej 10 stopni.

Mam BL70s od dawna, nie widzę sensu kupować Gacirona więc nie mam bezpośredniego porównania. Miej też na uwadze że to kompletnie dwa różne oświetlenia. Różni je mocowanie, zasilanie, ilość światła i to jak ono pada. Uważam że nie ma co ich bezpośrednio porównywać bo to dwie różne bajki.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie luzów raczej nie ma.

Rodzaj mocowania do kiery oraz zasilanie mnie nie bardzo interesuje (o ile wszystko działa jak należy). Interesuje mnie za to niezawodność i możliwie szerokie oświetlenie drogi. Fajnie był też było, gdyby lampka świeciła równomiernie (bez wyraźnie jaśniejszych plam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś może. Próbowałem jeszcze sprężynkę od strony diody rozciągnąć i oczywiście urwałem, także i w pizdu wylądował i mleko się wylało! MUSZĘ KUPIĆ NOWĄ :) A nawet dwie. Jedną na baniak, drugą na kierę. No chyba że z dwóch konwojów uda mi się złożyć jednego działającego, to tylko na kierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik możesz sam kupić, jeżeli nie chcesz bawić się z lutowaniem. Jego wymiana jest bardzo łatwa. Wrzuć zdjęcie sprężyny od włącznika.

@bkt Rozchodzi się o to że jak ustawisz sobie światełko to świecisz nim po drodze a nie dajesz po oczach przejeżdżającym na wprost Ciebie. Na upartego jak ustawisz sobie np. s2+ lekko w dół to świecisz po drodze i masz pseudo odcięcie. Niektórzy robią daszki itp. Przejrzyj ten wątek, było o tym mówione nie raz bądź poczytaj o StVZO.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bkt napisał:

Moze mi ktos wytlumaczyc jak dziala latarka z odcieciem? Jest tam jakis specjalny guzik, ktory jak nacisniesz to co zmniejsza moc? Wylacza na chwile latarke?

Kilka soczewek/lusterek w środku lampy które nadają odpowiednie rozłożenie światła - tego się nie robi zmniejszaniem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem pomiarów ale przy pakiecie 2S2P i ogniwach ponad 3000 mAh powinieneś 2 godziny wyciągnąć. W praktyce jednak pewnie będziesz głównie na drugim trybie jeździł bo jest najbardziej ekonomiczny przy przeliczeniu ilości światła do poboru energii. I nie jest to tylko moje zdanie, liczne komentarze w sieci to potwierdzają. Tutaj masz mój wpis https://diodek.pl/kdlight-bl70s-xhp70-2-3000-realnych-lumenow/ a w nim porównania w formie filmów do s2+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję przedniej lampki w kształcie walca w kolorze czarnym. Możliwie jak najprostszy design. Musi być z własnym, wbudowanym zasilaniem – alu lub baterie, bez znaczenia. Lampka ma być używana jako światło pozycyjne, ale większa ilość lumenów jest mile widziana. Budżet 50 zł.

Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...