Skocz do zawartości

[Pedały]Jakie wytrzymałe platformy


sosna119

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower ~MTB, którym jeżdżę głównie po asfaltach. 5000 km temu zmieniałem pedały na: Exustar E-PM90/90B. Ogólnie jestem z nich zadowolony, bo ciągle wyglądają prawie jak nowe i nie mają żadnych luzów. Niestety kilka dni temu zaczęły strzelać/stukać/strzykać - najpierw tylko przy mocniejszym pedałowaniu, a teraz już przy każdym obrocie korby. Niby są sprawne, ale nie lubię gdy w moim rowerze coś hałasuje i trochę wstyd jak ludzie się oglądają, co tak stuka.

 

5 tys.km to przecież nie jest zbyt dużo i dla wielu z was to max kilka miesięcy jazdy, a nie wierzę, że wymieniacie pedały co sezon.

 

Więc jakie platformy kupić, żeby wytrzymały więcej niż obecne? Cena powiedzmy do 100zł, chyba że warto dołożyć do czegoś, to dołożę.

 

Ewentualnie, czy jest jakiś sposób, by reanimować obecne pedały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam butów SPD. Nie ścigam się. Jeżdżę rekreacyjnie, żeby utrzymać jakąś formę i po prostu się ruszać.

Poza tym mam tani rower, który tanim kosztem próbuję modernizować, ale i tak rewelacji nie ma. Nie zależy mi na wypaśnym wyglądzie, tylko by działało jak należy i było niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma luzow to rozkrec, nasmaruj i skrec, pedaly tez mozna serwisowac, po cholere kupowac nowe? :|

 

Nie zrozumiem polakow... :(

 

jak na razie to nie wiem jak je rozkręcić. Nie mają śruby od strony zewnętrznej ( przeciwnej do korby) tylko jakos inaczej są złożone. Ale sprobuje, może się uda przedłużyć ich żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba serwisowania nieudana.

Z lewym pedałem nie było problemów. Rozkręciłem go - okazało się, że w środku siedzą łożyska maszynowe. Przesmarowałem co się dało i złożyłem z powrotem. Niestety z prawym pedałem (tym strzelającym) już się nie udało. Żeby wyjąć oś trzeba wykręcić taką plastikową, gwintowaną tulejkę. Niestety nie chciała iść, a jak przycisnąłem mocniej to pękła i po ptakach. Teraz prawy pedał kręci się z dużym oporem, a stuka tak jak stukał.

188585dsc_0005.jpg

188586dsc_0006.jpg

Czyli jednak pozostaje zakup nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...