Skocz do zawartości

Kross Team


Kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

"Producent proponuje w ciągu 1. miesiąca EKPLOATACJI od daty nabycia dokonanie przeglądu w autoryzowanym serwisie. Wykonanie przeglądu przyczyni sie do poprawienia komfortu jazdy, zapewni wyregulowanie wszelkich komponentów, zabezpieczy rower przed nadmiernym zużywaniem sie podzespołów i uchroni przed ewentualnymi uszkodzeniami."

 

więc jednak nie trzeba, ale producent zaleca.. i ma racje.. przynajmniej jeśli użytkownik jest laikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Producent proponuje w ciągu 1. miesiąca EKPLOATACJI od daty nabycia dokonanie przeglądu w autoryzowanym serwisie. Wykonanie przeglądu przyczyni sie do poprawienia komfortu jazdy, zapewni wyregulowanie wszelkich komponentów, zabezpieczy rower przed nadmiernym zużywaniem sie podzespołów i uchroni przed ewentualnymi uszkodzeniami."

 

Prosiłem o zapis, z którego wynika że tracisz gwarancję - niestety takowego nie ma, więc nie było go skąd wziąć :D

Więc widzimy że producent tylko proponuje. Osobiście dla mniej obeznanych rowerzystów zalecałbym, aby przebyli ten przegląd. Natomiast ja wolę sam zrobić wszystko w biku, wtedy mam pewność że wszystko jest tak jak powinno. Bo wiemy jak pracują niektóre serwisy, oczywiście są wyjątki dobrych i rzetelnych serwisów, ale co jak nie trafię na wyjątek ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro - po piersze, powiedziałem, że to się mogło zmienić. I cieszę się, że najwyraźniej tak się stało, skoro nic nie znaleźliście :)

Dlaczego? Cytat z mojej gwarancji z czerwca 2006:

Warunki gwarancji

(...)

4.Użytkownik roweru zobowiązany jest w ciągu 1 miesiąca od daty nabycia dokonać przeglądu w autoryzowanym serwisie Krossa, co musi być potwierdzone pieczęcią serwisu w karcie gwarancyjnej. Koszty przeglądu ponosi właściciel roweru. W przypadku niedokonania przeglądu gwarancja traci ważność. (...)

 

Tak, dystrybutorzy i serwisy Krossa - oprócz sieci typu GoSport - to żałość :/ Zamawianie mojego roweru to była tragedia.. A serwis.. Naprawiali tam również lodówki :( Rowery były w piwniczce zamkniętej na kłódkę, mój sprzęcik wisiał za siodełko na rurze grzewczej, odebrałem go z obiciami, kołem usmarowanym wd-40, ogólnie w tym stanie, co wcześniej - z niedokręconą kasetą (chociaż zgłosiłem to niedomaganie)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dzięki swojej wytrzymałej geometrii zapewni państwu przez długie lata niezapomnianych wrażeń

Kurczę, jak to brzmi, przecież to o kierownicy :)

No ale niby to alu wzmacniane carbonem.. Nie liczyłbym na UL... No może i waży tyle.

Jakiś promax, czy zoom to robi pewnie + napis KROSS...

 

Ehh ten Kross nasz kochany i znienawidzony :)

Ostatnio podczas wizyty w serwisie z powodu zerwania łańcucha (seryjny KMC z A4) dowiedziałem się od mechanika, że to łańcuch 8-biegowy :P

Jakoś działał na 9 biegach, ale... Ehh.. Wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa pozytywne myślenie :( Będzie lepiej. Tylko na razie jest gorzej :D

 

Ale to coś strasznego. Dotąd miałem taką opinię, że Kross robi b.fajne, opłacalne rowery, a główny obiekt ich działania - rama - jest rozwojowa i wysokiej jakości, natomiast wizerunek i "jakość" firmy psuje "niższa" obsługa - niekompetentni składacze i beznadziejne serwisy.

Ale jeśli "góra" z rozmysłem wybiera niewłaściwe części, które nie są przeznaczone do współpracy ze sobą.. To bez już bez wyrzutów sumienia marzę o Specu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...