Skocz do zawartości

Kross Team


Kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba nic nie widzę dziwnego w ustawieniu moich klamek. Nazwę to "po imieniu" - jest dobrze ;)

 

Zadarte siodełko - siedzę bardziej wyprostowany i w tym ustwieniu jestem zupełnie "stabilny" na rowerze. Nie ciągnie mnie do przodu ani do tyłu.

 

Manetki są daleko od siebie, bo mam kierownicę 640 mm która - co dziwne - mi odpowiada. Wydaje się, że manetki są daleko, bo kierownica ma wysoki wznios. Wolę pozycją bardziej wyprostowaną, a że mam chude i długie łapy - jakoś przypada mi to ustawienie.

 

XCR ma już zdartą anodę, bo ma za sobą koło 900 km przejechane. Sprawdza się teoria o anodzie w XCR - nie jest wieczna.

 

Muszę przyznać - jestem zadowolony. Rower jeździ dobrze. Może 21.5" to dużo, ale jeżeli mam już prawie cały "osprzęt" - zawsze ramkę mogę wymienić na coś bardziej "kompaktowego". A, że ciągnie mnie do enduro - z wielką chęcią złapałbym jakiegoś full'a. Zobaczymy, co czas pokaże. Muszę czekać do następnej jesieni. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy rower. A co do korby Bartku polecam ci Deore na rok 2008 - nie wiem tylko czy sa srebrne- ale powiem ci ze od lxa roznica je tylko 2 rzeczy - waga oraz to ze sa o 100pln tansze ;) ten sam system HT2 :]

 

Aha - i na milosc bosk zmien te manetki :D Na Revoshiftach jezdzilem pare lat i to MASAKRA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje manetki działają dobrze ;) Jedynie do czego można się doczepić to :

 

1. Wygląd ( Po co mi tyle plastiku ? ? ? Po co tyle materiału ? )

2. Brak sztywności działania. Czym to się objawia ? Wrzucam na 3' przełożenie, i manetka ma tyle luzu, że czasem wrzuci na 2' i jak lekko przesunę manetkę na 4' - wrzuca idealnie na 3. Powinna chodzić twardo, wtedy wybierałaby każdy bieg idealnie.

 

No to zainwestuję w Deore. Ale jedynie czarne zębatki - srebrne korby. Innej opcji - nie ma :) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revoshifty można polubić, kierę zooma też. Korbę 42-32-22 można znienawidzić, kiedy się woli jazdę trekkingowo miejską [z tego co pamiętam to miałeś w planach raczej spokojną jazdę ulicami po twoich płaskich terenach] korba 44-32-22 jest w sam raz. A co do kokpitu i napędu to moja zimówka ma ładniejszy :) , tyle że ja nie mam Xtr-ka a Srama. ;) Napędu zużytego nawet nie w ćwiartce, nie opłaca się zmieniać. Korbę widziałbym firexa albo deore 2008 i bez żadnych dywagacji kolorowych :P

I jeszcze jedno odemnie - "Określ się wreszcie chłopie, czy jazda miejska czy skakanie na hopie?" :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę jazdy w mieście i ogólnie jazda w lesie. Powoli dochodzę do wniosku, że "rajcuje" mnie enduro i będe robił wiele, żeby mój rower podchodził troszkę częściami, wytrzymałością i stylem do lekkiego enduro. Wolę szybki, "mocny" zjazd aniżeli szybki, efektywny podjazd. I nie lubię jeździć po to, żeby mieć wysoką średnią. Jeżdzę tak, żeby czerpać jak najwięcej radochy z jazdy. Dlatego nie wiem, czy przypadkiem nie będe się rozglądał za jakimś full'em na jesień, jednakże może to będzie coś a'la Amstaff. Mam mocne koła, v'ki na razie starczają, ogólny osprzęt nie mam zły. Kierownica szeroka ( większa stabilność ). na razie pedały ( już do mnie jadą ), korba z suportem, później kask, buty, plecak a na jesień może ramka ;) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ;) A Ty się pochwal swoim sprzętem kolego, i co to za amorek do Ciebie idzie :)

 

Ramka najprawdopodobniej pójdzie na wymianę na coś 17"-18". Ale to już za długi, długi czas ( mama się złości, że wszystkie pieniądze idą w rower ).

 

Błotniki to się nazywają "Made in China" i kosztowały ..... 8 zł z mocowaniami :D A teraźniejszy ich wygląd to już moja inwencja + narzędzia w garażu.

Mają jedynie 2 funkcje :

-przód : żeby uszczelki i golenie amora miały mniej syfu na sobie ( sprawdza się )

-tył : korba i przednia przerzutka mniej syfu i lekka ochrona ramy ( sprawdza się w 112 % ). Niech ktoś mówi, że to wioska - dla mnie sprawdza się to i jestem zadowolony. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P hehe

amorek to axon'a

w końcu jakiś amorek a nie jakiś pseudo m2000 który się zatarł miesiąć po kupnie nowego roweru ;/ który miał luzy od samego początku ;/

pozROWER ;)

a diżeki za pomysł z tymi błotnikami :) wezmę swoje błotniki za 12 zł i też tak je podetnę :D

A jeszcze pytanie jak podczepiłeś ten przedi "ochraniacz" do krony xcr która nie ma dziur pod śruby ?

Pytam się ponieważ w axonie tez nie ma ;/

Jak dojdą do Ciebie spd to pamiętaj w prawiejj korbie jak chcesz odkręcić pedał kręcisz w lewą stronę

a jak chcesz w lewej odkręcić pedał kręcisz w prawą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe pamiętał ;) Ale "geje" będą montowane dopiero pod koniec stycznia.

Ale który Axon ? D-RL, S-RL ?

U mnie XCR posiada wejście na śrubę pod błotnik. Ale niestety - był to za mały (średnicą) otwór i musiałem na nowo gwintować. Wyszło elegancko, trzyma się wporządku. Niektórzy twierdzą, że wygląda to źle, ale mi osobiście bardzo to podchodzi - dlatego będe w tym jeździł całym rokiem. Niezależnie.

 

Żeby nie robić offtopic'u - jestem zadowolony z mojej ramki. Tzn. teraz wiele osób pisze, że nie pasuje do roweru - ale nie jest źle. Jedyne co - chciałbym jeszcze troszkę wyższy amor do niej znaleźć, żebym miał jeszcze wyżej główkę ramy. No cóż - ale nie można mieć wszystkiego. Rama nie jest mega sztywna, lecz przy mojej jeździe nadmierna sztywność nie ma takiego wielkiego znaczenia. Nie ścigam się, nie denerwuje się, że 1 % mojej siły idzie w ramę, a nie w koła. I tak od czasu starego Granda ( 6 miesięcy ) do dzisiaj to jest mega maxymalny postęp. Każdy to powie. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ścigam się i nie jeżdzę na maratony - bo mnie to jakoś mało rajcuje. Wytłumaczmy to sobie tak - po prostu nie mam zacięcia do tego - wolę jeździć na rowerze tak jak jeżdze. Nie powiedziane, że kiedyś nie spróbuję. Lecz na razie nie mam takiego zamiaru :) Pozdrawiam !

 

 

 

 

! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . ! . !

 

Kierownica ma zostać czy idzie do zmiany na opcję "prosta + rogi" ? ? ? ?

 

Mi jest niezależnie - chodzi o to, żeby to pasowało do ogółu roweru

-pseudo-enduro z giętą

czy

-ostra maszyna MTB-XC z prostą + rogi.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to niezależnie? Przecież to tobie ma być wygodnie na tym jeździć, a nie obserwatorom na to patrzeć...

Różnica między pozycją, jaką przyjmujesz obecnie na rowerze, a tą, którą musiałbyś przyjąć po przesiadce na prostą, będzie bardzo duża. Podobnie różnica w długości kiery: obecnie 640 mm, po przesiadce na prostą i rogi zostanie pomiędzy uchwytami jakieś max 53-54 cm przy założeniu, że będzie to kiera 58 cm + rogi Smica/Boplight (przy szerszych może być nawet krócej).

Toteż dobra rada: patrz na rower pod kątem własnych preferencji, a nie obiegowych "kanonów piękności".

Zresztą, ja tam widuję wiele "ostrych maszyn XC" z giętymi kierami ;) . Pooglądaj sobie fotki z maratonów.

Pozdrówko niezależne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podniosłem troszkę siedzenie. Dzisiaj muszę wykonać kilka jazd próbnych - zobaczyć co będzie lepsze dla mnie i pleców. Niedługo już będe miał zestaw SPD więc to jest też nie bez znaczenia. Ale jak pisałem wyżej - często zdarza mi się wstawać, bo nie wyrabiam się pod górę.

 

Co do korby o której mówiłem gdzieś w wyzszych postach :

Chodziło o taką korbę : mogę ją kupić po dobrej cenie http://allegro.pl/show_item.php?item=285546398 . Czy to jest dobra korba do mojego roweru ? Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zamieszczam obiecane fotki ;) nie zamontowany jeszcze przedni hamulec bo nie mam adaptera, pedaly tez beda niedlugo zmienione i oczywiscie amor ale to jak bedzie kasa.

 

62cdba856f36114dm.jpg

 

fa53048cf9ba603em.jpg

 

rama - kross a6 19"

amor - judy tt

kola

dt 4.1d

xt

xt revo

schwalbe racing ralph 2.1

korba - xt 2007 ( nieorginalne blaty - szkoda bylo mi ich do starego napedu )

hamulce - juicy 5

przerzutka tyl - x-9

przerzutka przod - alivio

manetki - x-9

kaseta - deore

lancuch - pc951

pedaly - time z

kiera - truvativ team

mostek - truvativ team

gripy - lizard skinns lock on

siodelko - skn po zdarciu obszycia :)

sztyca - zoom chyba

zacisk - zoom

 

oj, jeszcze duzo do zmiany zostalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cacko :)

Ale ja mam kilka zastrzeżeń :

-siodło teraz wygląda jak jakaś Tioga do DH ( gabarytami )

-troszkę za długa sterówka i dlatego za dużo podkładek

-osłony na goleniach troszkę psują "zabawę"

-tarcza z tyłu wskazuje, że z przodu chyba będzie taka sama więc są za duże jak na XC

 

Ale ogólnie rowerek fajny, bo w końcu powstaje coraz więcej A6, A4 i A2, które różnią się totalnie od orginałów ;) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna tarcza bedzie z przodu a z tylu bedzie 160mm tylko czekam na dopowiednie adaptery. amor bedzie niedlugo zmieniony wiec nie wiem czy obcinac sterowke, ale w sumie watpie zebym go komus sprzedal // jeszcze zobacze.

 

siodelko mi sie teraz bardziej podoba tylko jeszcze sa takie nieladne slady po kleju i kiedys musze to wypolerowac.

 

ogolnie rower na razie wygladem nie powala na kolana, ale jak zamontuje hamulec, innego amorka, nowe pedaly i nowy naped z pieknymi czarnymi blatami do xt bedzie ladnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siodełka :

Gdybyś miał trochę chęci je upiększyć. Możesz je elegancko spolerować, tak, żeby było gładkie. Kupić dobrą folię imitującą carbon i je elegancko okleić. Operacja szybka, skuteczna i ciekawa. Ale musiałbyś znaleźć dobrą folię, żeby się szybko od tyłka nie przetarła. Pozdrawiam !

 

P.S. http://www.allegro.pl/item285039429_najbar...lka_za_5zl.html . Oczywiście to jest jedynie propozycja upiększenia siodełka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...