Skocz do zawartości

[Rower] Składam rower...


Ombre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzięki waszej pomocy złożyłem już cały rowerek i niedługo zaczne kupywać czesc po czesci :) Ale zanim go kupie, mysle ze warto zapytac was o to co mozna tutaj odchudzić, oto jak prezentuje sie sprzęt:

1.Rama: Merida Matts Pro (1558g, 800zł)

2.Amortyzator: Manitou Skareb Elite (1450g, 900zł) A może lepiej kupić MX Comp Air'a lub Axela Platinum? Są cieższe, ale moze wytrzymają dłuzej? Jak sądzicie?

3.Wkład suportu:Zintegrowany (300g, 0zł)

4.Korba:Shimano Deore LX FC-M580 (627g, 320zł)

5.Kaseta: Sram PG-990 (290g, 220zł)

6.Łańcuch: conneX Wippermann 909 (289g, 130zł)

7.Przerzutka Przód: Sram X-Generation (184g, 100zł)

8.Przerzutka tył: Sram X-9 (235g, 220zł)

9.Manetki: Sram X-9 (270g, 180zł)

10.Hamulce: Avid Single Digital SL (330g, razem z klamkami 480zł)

11.Dźwignie hamulców: Avid Speed Dial SL (150g, razem z hamulcami 480zł)

12.Piasta przód: Shimano XT (150g, 120zł)

13.Piasta tył: Shimano XT (370g, 120zł)

14.Opona przód: IRC Mibro Kevlar (445g, 70zł LUB continental explorer) może warto by kupić droższy model i "uszczyknąć" pare g?

15.Opona tył: IRC Mibro Kevlar (445g, 70zł LUB continental explorer)

16.Obręcze: 2x Mavic XM 317 (880g, 180zł)

17.Szprychy: DT Swiss Revolution (260g, 192zł)

18.Pedały: Shimano Spd PD-M540 (350gr, 150zł)

19.Kierownica: Ritchey WCS (125g, 180zł)

20.Mostek: Ritchey WCS (ok. 100g, 170zł)

21.Siodło: San Marco SKN (260g, 60zł)

22.Sztyca: Ritchey WCS (225g, 180zł)

 

Podsumujmy:

Razem to waży: 9200g (Katalogowo...)

Razem to kosztuje: 4 850zł

Wiem, wiem nie bedzie to wazyc 9200g, dodatki dobiore mozliwe najlzejsze bo to jest najmniej wazne (no moze po za dętkami :D)

Aaa... bym zapomniał: 170cm, 60kg, XC, maratony.

Z góry dzieki za kazda odpowiedz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?s=&s...ndpost&p=174269 - zamiast hamulców SL dałbym SD7, zamiast klamek SL klamki FR-5; wyjdzie 30g więcej, ale zostanie kasa, i tak jak w poprzednim temacie napisał roge zamiast PD-M540 cranki lub look'i - tu będzie ponad 55g zysku; w sumie bedzie troszkę lżej i moim zdaniem lepiej.

 

PS. Niewiele się zmieniło więc mogłeś kontynuować w poprzednim temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można byłoby podmienić przednią przerzutke na xtr'a troche dołożysz ale zejdzie ok 40g, no i z korbą bym coś zakombinowal 927g z suportem to raczej taki sobie wynik :] A co do kasety pg990 to właśnie taka mi przyszła ( 11-34 2006) i wazy 301g <_< No i ja bym zmienił manetki na gripy x-0 roznica w cenie mala wagowo wieksza :)

Można też podmienić sztyce na promax'a wyjdzie taniej i lżej, chyba że za wszelką cene chcesz mieć wszędzie WCS'a to samo dotyczy mostka, możesz kupić art dołożyć tytanowe sruby bedzie lzej i taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... teraz bardziej chodzi mi o zbicie wagi, dlatego zamiescilem to tu, jezeli zle zrobilem to przepraszam <_<

Skoro tak przekonujesz to kupie avidy SD 7 + FR 5, +30g dla roweru.

A co do pedałow, to Look'i znalazłem tylko szosowe :/ a Cranki znalazlem takie -55g dla roweru :)

Lookas: z tym xtr nie głupi pomysł :) 100zł wiecej, ale 40g mniej :> Jezeli bedzie kasa to wchodze w to. Korba... hmmm masz cos dokladnie na myśli? jakis model?

Btw. A to brzydki sram ;d 11g w plecy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Albo zamiast XTR http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...products_id=429

124g za 70zl a mozna poszukac taniej lub sie targowac <_< A z nadwyżke kasy dałbym w korbe :) btw przyda sie jeszcze zacisk do sztycy proponuje taki http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=2788 17g za 2dyszki :)

Co do korby zerknij tu http://forumrowerowe.jgc.pl/Korba-RF-Turbi...or--t11846.html Żbik tam nieźle wykombinował i tanio ;) A w przyszłości podmienisz śruby na alu albo odrazu i jeszcze waga w dół :)

 

Ps widziałeś to http://www.allegro.pl/item96039510_wheeler...z_gratisy_.html :>

http://www.allegro.pl/item96039514_wheeler...z_gratisy_.html

Zważona 1410g i nowa ;)

Z tymi zmianami mógłbyś zejśc spokojnie poniżej 9kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... teraz bardziej chodzi mi o zbicie wagi, dlatego zamiescilem to tu, jezeli zle zrobilem to przepraszam <_<

 

W zasadzie masz rację :)

 

Skoro tak przekonujesz to kupie avidy SD 7 + FR 5, +30g dla roweru.

 

Można tu zrobić tak, że do SD7 dokupisz sobie aluminiowe śrubki (te do piwotów, są w sklepiku light-bike) - zbliżysz się do wagi SL'ek a cena dalej pozostanie niższa ;)

 

A co do pedałow, to Look'i znalazłem tylko szosowe :/ a Cranki znalazlem takie -55g dla roweru :)

 

Looki mtb to model 4x4, ale są trochę drogie; jeśli chodzi o cranki to warto rozważyć zakup w sklepie (np. u Arnika są chyba po 290), gdzie masz gwarancję - dystrybutor wymienia zużyte łożyska, uszczelki itp bezpłatnie w całym okresie gwarancyjnym - 2 lata :)

 

Warto też rozważyć wymianę przerzutki na tą podaną przez Lookasa, jest bardzo trwała i lżejsza, choć sporo droższa - ale jeśli jesteś w stanie dopłacić warto - z pewnością nie będziesz żałował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsze są tytanowe; aluminiowe są jeszcze lżejsze od tytanowych i tańsze, ale nie wszędzie mozna je stosować - tam gdzie śruby przenoszą duże obciążenia (jarzmo sztycy, mocowania linki, mostki, zaciski podsiodłowe) ze względów bezpieczeństwa nie powinno się stosować aluminiowych. Gdybyś miał problem z doborem odpowiednich śrubek pisz <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ombre wybacz mi stary, ale jak patrze na twoj wiek, na obecny sprzet ( brak danych) to zastanawiam sie, w jakim celu potrzebny ci na start tak odjechany rower ? moze lepiej zacząć od czegoś z niższej półki ? zobaczyć jak to smakuje, wciągnąć się po same uszy i dopiero wtedy złożyć taki kozacki sprzęt jak podales ? bo imo, twoja konfiguracja jest wręcz świetna, ale uważam że składanie tego roweru, jako pierwszego, jest bynajmniej, dużą pomyłką.

 

no offense oczywiscie <_< ale wez to tez pod uwage, ze moze ci sie to wcale tak nie spodobać, i za rok.dwa/trzy, będziesz sprzedawał to cudowne cacko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ombre wybacz mi stary, ale jak patrze na twoj wiek, na obecny sprzet ( brak danych) to zastanawiam sie, w jakim celu potrzebny ci na start tak odjechany rower ? moze lepiej zacząć od czegoś z niższej półki ? zobaczyć jak to smakuje, wciągnąć się po same uszy i dopiero wtedy złożyć taki kozacki sprzęt jak podales ? bo imo, twoja konfiguracja jest wręcz świetna, ale uważam że składanie tego roweru, jako pierwszego, jest bynajmniej, dużą pomyłką.

 

no offense oczywiscie :) ale wez to tez pod uwage, ze moze ci sie to wcale tak nie spodobać, i za rok.dwa/trzy, będziesz sprzedawał to cudowne cacko :)

a co szkodzi aby kupił od razu b. dobry sprzęt - ja jestem zwolennikiem kupowania raz, a dobrze jesli tylko jest za co - tak samo uwarzam ze jesli ombre ma pieniądze i jest zdecydowany to niech lepiej kupi od razu dobry sprzęt i tyle (a wciągnie się tak czy siak :P ). A to ze ma tyle lat, a tyle to akurat wg mnie niewiele zmienia - ot kiedyś zmieni rame.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jeżdze na meridzie kalahari, nie jest to hi-end, wrecz straszny low-end (cos na poziomie hexagona v4,5) I STRASZNIE MNIE TO WCIĄGNEŁO, a że mam w miescie duzo sciezek to w ogole nie ma o czym mowic, mimo iż amor nie działa, mimo iż trzeba o niego strasznie dbac zeby nic nie skrzypiało, mimo ze wazy 14kg to dla mnie sie to nie liczy ;] bylem juz na paru wyscigach maratonach i naprawde b. mi sie podobalo ;] jeszcze cos pisac ;)?

Btw. nie jestem taki młody :) Rower postaram sie skompletowac do 16'tki jak wszystko pójdzie po mojej mysli ;)

 

Dopiero teraz zauwazyłem update Lookasa tak wiec:

-Sztyca promax carbon

-Mostek ART WVS-01

-gripy x-0

-pedały CrankBrothers Chrome C

-rama zostaje, bo tamta aukcja i ta rama jest co najmniej dziwna: "Waga z damperem 1410gramm(zważone)!" Damper to dla mnie amortyzator tylni, no ale... moze ja sie myle?

i tam jeszcze pare kosmetycznych zmian... nadal zastanawiam sie nad korbą... niedługo złoże ten cały sprzęt do kupy, zobacze jak z wagą i ceną ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie było stać to na pewno brałbym korbę Stronglight'a O2. Gdyby nie było mnie stać wziąłbym XT 2003, bez zintegrowanej osi i kiedyś zrobił tunning śrub i może blatów. Można zjechać do 590g przy zmianie śrub zębatek i samych zębatek :)

Odnośnie mostka to z tego co się dowiedziałem wczoraj importer ma tylko długości 120mm... Zresztą zrobiłem małe wyliczenie i wyszło, że gdyby kupić mostek Art (120mm 121g - 135zł) i wymienić w nim śruby na tytanowe Syntace (6szt - 84zł) komplet kosztowałby 219zł i byłby cięższy (ok 112g) od "nietunningowanego" mostka Ritchey WCS (110mm 110g - 170zł)

Z przerzutek przednich zdecydowanie starszego LX'a. Mój 2000r waży 133g :)

Gripy X.0 bym sobie odpuścił... Za połowę tej ceny wyszukałbym gdzieś starsze Sramy (do tylnej X.9) lub Sachs'y (do tylnego XTR).

Sztyca karbonowa Promaxa jest bardzo fajna (wiem, bo mam :) ) i waży ok 210g ale występuje tylko w jednym rozmiarze 27.2... Jeśli taka średnica Ci pasuje to można urwać kilka gram biorąc aluminiową sztycę BopLight Team 27.2x400mm - 200g - 129zł. Przytniesz ją sobie do odpowiedniej długości i będzie jeszcze lżejsza :P

Piastę przód polecam Novatec'a szosowego. Sam takiego wstawiłem kilka dni temu zamiast przedniej Sram 9.0 i spisuję się bardzo dobrze. Wytrzymały też będzie. A masa tylko 81.8g za cenę ok 120zł ;)

Hample Avid SL sobie odpuść. Zrób tak jak ja, wymień w SD7 śruby na aluminiowe i wyjdzie 356g. Klamki wstaw Avid FR-5 (155g 59zł) i na cenie zjechałeś ostro a masa jedynie nieznacznie wzrosła ;). Po wymianie kilku pozostałych śrubek na alu lub tytan zejdziesz poniżej masy SL za mniejszą kasę ;)

Kasetę i łańcych wziąłbym Sram'owski, max 11-30 (chyba, że potrzebujesz koniecznie 11-34). Ja sam jeżdżę na 8 (już niedługo 11-28) i na pewno nie zmienię na 9, bo nie potrzebuję jeszcze jednego zbędnego biegu, a masa niższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

jaki rozmiar ramy bieżesz chyba 16 pewnie rame bym wziął matts sport 700 z 04 roku przy rozmiarze 16 18 wygląda sportowo Matts Pro też ale jednak lepiej te kilka gram więcej a wyglądzik sportowy <_< Ja zamieszcze konfiguracje roweru w tym temacie mojego jest troche podobny :P dzisaj jeszcze jezeli moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dertyloliu :p

Obiecany projekt mojej maszyny którą składam Rama jest mocna i o to chodzi :-) ścIGAM się na rowerze ZAWODY XC MARATONY SPRZĘT MUSI WYTRZYMAC CHRZEST BOJOWY CO SĄDZICIE JAKIES ZMIANY EWENTULANIE SORRY ŻE TUTAJ TEN TAMAT WSADZIŁEM ALE UZNAŁEM ,że po co nowy zakładać mam nadzieje że OMBRE się nie obraził maszynki prawie podobne :-)

 

 

 

RAMA- Merida MATTS Special Edition 2003r 16 Matts sport 700 2004 r 600zł

ZACISK PODSIODŁOWY- No name tuningowany 14 gram 10zł

SZTYCA Titec X-wing po tuningu 220gram 70 zł

SIODŁO Velo prolite Titanum 180gram 160zł

WIDELEC: RS Sid 1300gram 1500zł

MOSTEK Kbix Pro race będzie Ritchey WCS 127,2 gram 90zł

KIEROWNICA TIOGA Taskforce 126gram 120zł

CHWYTY Piankowe przycinane 10 gram 10zł

KLAMKI Avid FR 5 150gram 60zł

MANETKI Sram 9.0 SL 180gram 190zł

Hamulce Avid SD 7 360gram 190zł

Korba Shimano Deore XTR albo XT bez zintegrowanej oski 739 gram 1000zł

ŁAŃCUCH Sram PC-48 297gram 50zł

KASETA Sram 5.0 275gram 80zł

PRZERZUTKA PRZÓD Shimano XTR 100 GRAM 200ZŁ

PRZERZUTKA TYŁ SRAM X9 235gram 219zł

PIASTA PRZEDNIA Novatec model szosowy 83gram 120zł

PIASTA TYLNA Shimano XTR 398gram 160zł

OBRĘCZ PRZEDNIA Sun Rims UFO srebne 372gram 170zł

OBRĘCZ TYLNA Mavic X517 400gram 160zł

OPASKI x 2 wcs 12 gram 10zł

DĘTKI x 2 Maxxis FLYWEIGHT 180GRAM 54ZŁ

OPONY Michelin Comp S Ligot 465+465=930 180zł ZACISKI DO PIAST 60 gram ------

Stery Tioga ns zintegrowane 84 gramy 129zł

SZPRYCHY x 64 DT Revolution 280gr 256zł

NYPLE x 64 DT alu 26gr ?zł

 

Razem to warzy 8685,2 gram a cena nie ważna <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w gre wchodzą tylko całkowicie NOWE częsci.

Oczywiscie avid'y sd 7 + fr 5.

Mostek ritchey wcs zostaje.

gripy x.0 zostają.

piasta na przód, czy jak wezme tego novateca szosowego to nie bedzie mialo to wplywu na jazde w terenie?

nie wiem co z sztycą :/ bo nigdzie nie widze dokladniejszych wymiarow "rurek" tej meridy :]

kasete wezme 8 biegową (PG-850), a jaka jest roznica miedzy lancuchem sramowskim a connexem?

gosciu- sprzecik fajny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można urwać kilka gram biorąc aluminiową sztycę BopLight Team 27.2x400mm - 200g - 129zł.

 

Boplight zaniża ostro wagi - ważyłem w sklepie importera kilka sztyc, najlżejsza ważyła 248g... :035:

Masa realna Strongligta Oxale Two to 598g w rozmiarze 170, i 617g w rozmiarze 175mm. Te wagi są razem ze śrubami suportu - zazwyczaj podaje się osobno ale w tej służą ona jako ściagacze do korb - są stalowe i ciężkie - więc można je wymienić na inne. Ze śrubkami alu waga spadła do 550g :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem godzinkę na podsumowanie i oto co mi wyszło:

1.Rama: Merida Matts Pro (1558g, 800zł)

2.Amortyzator: Manitou Skareb Elite (1500g, 900zł)

3.Wkład suportu: ? (?g, ?zł)

4.Korby: ? (?g, ?zł)

5.Kaseta: Sram PG-990 (301g, 220zł) lub Sram PC-850 (238g, 70zł)

6.Łańcuch: conneX Wippermann 909 (289g, 130zł) lub Sram PC-99 (290g, 120zł)

lub conneX Wippermann 808 (308g, 70zł) lub Sram PC-38 (305g, 20zł)

7.Przerzutka Przód: Deore LX FD-M570 (124g, 100zł)

8.Przerzutka tył: Sram X-9 (235g, 220zł)

9.Manetki: Sram X-0 (200g, 230zł)

10.Hamulce: Avid Single Digital 7 (365g, 140zł)

11.Dźwignie hamulców: FR 5 (310g, 60zł)

12.Piasta przód: Shimano XT (150g, 120zł)

13.Piasta tył: Shimano XT (370g, 120zł)

14.Opony: Schwalbe Nobby Nic (820g, 220zł)

15.Obręcze: 2x Mavic XM 317 (880g, 180zł)

16.Szprychy: DT Swiss Revolution (260g, 192zł)

17.Pedały: CrankBrothers Chrome C (294g, 235zł)

18.Kierownica: Ritchey WCS (125g, 180zł)

19.Mostek: Ritchey WCS (100g, 170zł)

20.Siodło: San Marco SKN (260g, 60zł)

21.Sztyca: Promax Carbon (225g, 180zł)

 

Podsumujmy:

Razem to waży: 8000g (Katalogowo, bez korby)

Razem to kosztuje: 4250zł (liczyłem napęd 8 biegowy i łańcuch conneX'a)

No naprawde ładny wynik jak za 5 koła ;]

Kończąc już pozostają 4 pytania:

Po 1. Napęd 8 czy 9 rzędowy? Jestem za 8, ponieważ mniej zapłace i bedzie lżej o "pare" g.

Po 2. Pomóżcie w doborze opon ;) Znalazłem te Schwalby, są lekkie, a cena znośna, jak sądzicie?

Po 3. Na korbe i suport zostaje nam 750zł, co wybrać za tą kase?

Po 4. Co wam jeszcze tutaj nie pasuje :D?

Oczywiscie z góry thnx za kazdą odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

apropo suportu http://www.allegro.pl/item96489398_fsa_ult..._184_gram_.html

+ korba XT http://www.allegro.pl/item94872913_korba_xt.html i za reszte wymieniasz sruby na alu ;) i jeszcze zostaje kasy... :D może blaty... sruby tyanowe do WCS'a :) ja do siebie wybrałem troche cięższy suport jednak mam przeczucie ze dłużej mi posluzy tzn token 866 http://www.tokenproducts.com/2005/05htm/pr...ts.php?pc1id=45 ten na samym dole 120zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

180 zl? tu masz za 89 http://allegro.pl/item95250045_carbon_prom...ka_okazja_.html

 

A moze chodzilo o Ritchey WCS?

A co do korby to za ta kase bral bym XT a jesli chcesz zaoszczedzic troche wiecej kasy na np ubrania na rower to LX

 

Sorki troche nagmatwalem ale chodzi o sztyce promaxa. Gdzie sie podzial przycisk Edytuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...