Skocz do zawartości

[Plecak] Deuter Race Exp Air - subiektywna opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś powód by kupować bukłak deutera:

http://www.carpathia.com.pl/p798,buklak-streamer-3-0-deuter.html

zamiat source:

http://www.carpathia.com.pl/p2349,buklak-widepac-source.html

 

Trochę się różnią designem,ale czy funkcjonalnością?

 

Bukłaki Source w bdb cenie , sam kupiłem http://www.hudysport.pl/pl/buk%C5%82aki/buk%C5%82ak-source-widepac%E2%84%A2-2-0-l/10000635/detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez posiadam ten plecak i musze powiedzieć, że wart swoich pieniędzy. Właściwie wszystko zostało o nim napisane więc nie będe sie powtarzał, moge jedynie potwierdzić zachwyt innych osób nad Deuterem. Co do chłodznie cieczy to nie zauważyłem nic takiego bo niby z jakiej racji miałoby to działać? Aczkolwiek wydaje mi się, że napoje sie tak nie nagrzewaja ale to będe musiał jeszcze sprawdzić przy aktualnej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to działa?

Wiesz co,

fenomenem w pewnym sensie jest rozwiązanie pustej przestrzeni między plecami a samym materiałem plecaka właściwego. Jeżdziłem z innym plecakiem no name kuzyna z teoretycznym chłodzeniem (te poduszki dystansowe). O kant  zadka to rozwiązanie. W gorące dni za gwizdka płyn się nie chłodził, ba odnosiłem wręcz wrażenie że był nazwijmy to "dogrzewany" przez ciało, a same plecy w tych miejscach były spocone.

W wypadku tego deutera, przez przestrzeń między plecakiem a systemem nośnym w pełni swobodnie przepływa powietrze. Jadąc stosunkowo szybko (średnia 20 km/h wzwyż) przepływ ów powoduje automatyczne chłodzenie bukłaka (co za tym idzie napoju), bowiem przegroda na niego znajduje się bezpośrednio przy tylnej ściance plecaka (najbliżej pleców)....

No dobra...zastanawia mnie co innego. Skoro chłodzenie latem jest aż tak "w dechę" liczyłem się z problemem w zimę. No bo, bata nie ma żeby w zime płyn w buklaku nie zamarzł... i.... tu zonk...nie zamarzł ani razu, mimo że nie dokupiłem torby termo (a brałem to pod uwagę).... Owszem rurka tak, jak źle (nie do końca) wdmuchnąłem powietrza do przewodu....

Zaznaczam temp minimalna (najniższa podaczas mojej jazdy -16*c, odczuwalna -18,19 przez wiatr) ......

Podsumowując - system nośny w tym plecaku, mimo prostoty jest po prostu dla mnie wzorcowym rozwiązaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni model Streamer(taki kupiłem) od WidePac? A już widzę na Streamera jest ta sama cena co wszędzie.

Edytowane przez AntyIdiota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A co z ciepłem oddawanym od ciała które powinno ogrzewać płyn? Cudowna taka jeżdżąca lodówka. U mnie w deuterze niestety tak kolorowo nie jest i  w upalne dni płyn robi się cieplejszy. Mam dodatkowo jeszcze pokrowiec termiczny na bukłak, i on to dopiero izoluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uprawiajmy fizyki alternatywnej. Napój w plecaku nie ma szansy schodzić się poniżej temperatury powietrza go otaczającego. czyli przy 34C napój nie będzie miał mniej niż 34C może mieć tylko więcej.

 

Edytowane przez Jaca911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka alternatywna powiadasz.... dobra,

Gdy na dworze jest temperatura -20°C i nie ma wiatru, to odczuwamy ten fakt tak samo jak wtedy, gdy na dworze panuje temperatura -10°C i wieje wiatr z szybkością 20km/h. Jeszcze bardziej odczuwamy zimno gdy powietrze jest wilgotne. Najniższe temperatury dochodzące do -70°C występują na Syberii ale tam praktycznie nie ma wiatru i dlatego za najgorsze warunki uznaje się obszary Morza Arktycznego np. Spitsbergen, gdzie oprócz temperatury dochodzącej do -40°C wieją bardzo silne wilgotne wiatry.

Żródło - http://www.fizyka.net.pl/ciekawostki/ciekawostki_cwz3.html

Owszem, wprawdzie współczynnik chłodzenia wiatrem obliczany jest zazwyczaj dla niskich temperatur, podobnie zadziała dla wyższych....Każde 10 km/h prędkości wiatru to około 2-3 stopnia mniej odczuwalnej temperatury – ale gdy stoimy w miejscu. Jeeli jedziemy rowerem z prędkością 20 km i mamy wiatr w twarz 10 km/h = wychodzi nam już 30km/h...

Różnica temp napoju względem powietrza 4-6*c jest już wyraźnie odczuwalna....

Koniec OT z mojej str....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że bukłak jest przedmiotem martwym i nie może odczuwać więc temperatura odczuwalna go nie dotyczy.

Piszesz pan o rzeczach o których nie masz pojęcia i przez to bredziesz.

Najłatwiej napisać kończę ot i uciec z dyskusji.

 

Jeszcze raz: omawiany plecak nie ma cudownych właściwości i nie ochlodzi cieczy poniżej temperatury otoczenia. Kto twierdzi inaczej mija się z prawdą.

 

Ciepło topnienia

lodu, czyli ilość ciepła wydzielanego

podczas topnienia 1kg lodu w

temperaturze topnienia jest 80 razy

większe od ciepła wydzielanego przy

ochłodzeniu 1kg wody o 1°C.

Przeczytaj to zdanie z twego źródła i znajdź błąd.

Podobny byk jest w ciekawostce o swiatlowodzie.

 

Edytowane przez Jaca911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Deuter jak na razie jest moim nr 1 tylko szukam czy tak jak wiele innych rzeczy nie ma "konkurenta" z nieco niższej półki cenowej. Obecnie plecak ok 300 zł + bukłak + przesyłki... ze 4 stówki wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na chwilę kiedy szukałem nic podobnego w tej cenie i jakości nie było. Wiele osób (w tym znajomych) oparło się na mojej opinii, że ten plecak jest wart każdego grosza....nikt nie żałował!

3 paki to zbyt wysoki szacunek - trafisz go jak dobrze poszukasz za ok 230-250 zł....

Szanuj swój pieniądz, jak kupujesz...nieco się zarżnij, ale ciesz z wydanych złotówek. Żebyś się póżniej nie zastanawiał...dołożyłbym 50-100zł i miałbym sprawdzonego przez wielu pewniaka...... ;)

Edytowane przez ElDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakine AMP 12 +3 (a więc pojemność identyczna jak Deuter)  kolekcja 2013 Z BUKŁAKIEM można było kupić najpierw zz 279 zł, a na koniec za 239 zł.

System nośny ma wyśmienity, dodatkowo w porównaniu z DEUTEREM ma dużo lepiej zorganizowane wnętrze.

Więc oferta Dakine była znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i jakoś trudno mi wyklarować w głowie jaki model będzie dla mnie najlepszy.

Potrzebuję dość pojemnego i wygodnego plecaka, w którym spokojnie zmieszczę buty do biegania, strój sportowy (spodenki, dresy, koszulka), ręcznik, butelkę wody, jakieś 2-3 pojemniki na jedzenie o pojemności 1,2L. Jaki model i ilu litrowy będzie dla mnie najlepszy?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wsponiany Dankine nie jest na stelażu/siatce. po 2 pobieżnie przyznam ale widzę tylko wersje 12l (brak tej +3), proszę o linka. Po 3 jestem bardzo ciekaw jak ów system wentylacji zachowuje się w momencie włożenia na tylną część plecaka (najbliżej pleców) 2l bukłaka z napojem i pochyleniu jak przy jeżdzie rowerem....Czy aby plecak wtedy nie dotyka pleców...

http://mtbikes.pl/wp-content/uploads/2012/10/altura_mayhem_jersey_5.jpg

Przed azkupem swojego testowałem w ten sposób jeden z plecaków na zwykłym systemie nośnym (Air channel) , sprzedawca, młody chłopak z ciekawością wykonał ze mną taki test.... No i przyznam że Air Channel owego testu nie zdał...wypchany plecak (folia od opakowania)+ bukłak = dotykanie większej powierzchni plecaka do pleców, co znowu jest równoznaczne z znacznym ograniczeniem wentylacji....Jak bym nie wypchał swojego plecaka (wycieczki powyżej 100-120 km, szczególnie jesienią/zimą lub wiosną)...plecy od Deutera są odseparowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wsponiany Dankine nie jest na stelażu/siatce.

 

"wspomniany Dakine" (KOLEKCJA 2013 jak napisałem wyżej) właśnie "jest na stelażu/siatce", który spisuje się wyśmienicie.

Gdy szukałem plecaka tego rodzaju system nośny był absolutnym kryterium zakupu.

Odlądałem obydwa plecaki i są to -w mojej ocenie-  porównywalne produkty, przewaga Dakine

to organizacja wnętrza (najważniejsze), bukłak (mniej ważne - można zawsze dokupić) oraz

(w momencie zakupu) cena (najmniej ważne).

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o link do ceny którą podałeś w stosunku do tego plecaka...

Ja znalazłem tylko za 599 zł (słownie: pięćset dziewięćdziesiąt dziewięć złotych)

http://allegro.pl/plecak-dakine-amp-18l-z-buklakiem-nowosc-2013-c-i3413025913.html

, te w cenie 190- 245 są z panelem Air channel. bez stelaża...

Achaaaa, oglądałeś, nie posiadasz (nie zakupiłeś)?

Podaj proszę Linka do tego plecaka w tej cenie...nie żebym się czepiał....pojadę, oblukam....podzielę się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że  masz jakiś problem z tym plecakiem: boli Ciebie, że przepłaciłeś czy co? Bo wyraźnie szukasz dziury w całym. .

Poza tym dlaczego mam odszukiwać jakieś linki? Żeby Tobie coś udowadniać? NIe mam takiej potrzeby Poszukaj na forum to znajdziesz informację o wyprzedaży. Mało tego, była pod samym nosem czyli w sklepie, który reklamuje się na forum.

Jesteś zadowolony z Deutera? To się ciesz, bo to dobry plecak, a nie -jeszcze raz napiszę- szukaj dziury w całym bo jej nie znajdziesz.

A na to "Achaaaa" odpowiem Tobie tak: jeździłem po sklepach i porównywałem te plecaki tak sobie, bo mam za dużo czasu i się nudzę, a na wyjazdy rowerowe jeżdżę z foliowym workiem na śmieci. Zadowolony? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, co za flustracja u kolegi... za mało cukru, czy jak?

Różnica między nami jest taka, że ja piszę o czymś co posiadam (proponuję spojrzeć na temat!)...a nie widziałem...

Ba powiem więcej - jestem zainteresowany ową jak to kolega wpomniał wyprzedażą bo takowej nie znalazłem...

Tak samo mógłbym napisać że Deutery też były na wyprzedaży - za kwoty grubo poniżej 200 zł... Po co, jak było to jednostkowe...

Na tą chwilę wyprzedaży nie ma - więc po co pisac brednie że jest alternatywa w tej samej cenie?

A post scriptum:

 

boli Ciebie, że przepłaciłeś czy co

nie boli...wtedy był w takiej cenie, a dalej uważam że wart był każdej złotówki ;)

Więcej Jogi i luzu koledze życzę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...